Автор Тема: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.  (Прочетена 108505 пъти)

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Файър, с картинката имах предвид друго, не поясних: пълнят ни главите с т.нар. американска мечта, а на практика не само промишленост нямаме вече, ами и земеделието изчезва. Направиха ни само потребители, и то на нискокачествен боклук, като този в Кауфланд. А навремето поне селскостопанска продукция произвеждахме бол, и за износ имаше, не само зърно.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Икономка. По-евтино ни е да купуваме от Украйна, купуваме от тях. Ние пък развиваме ИКТ.

Това работи добре, докато някоя психопатка на име Килъри и банкстерите около нея не решат да подпалят света.
« Последна редакция: Feb 18, 2024, 19:08 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Ние пък развиваме ИКТ.

Я пак, 6 години съм водил упражнения на бъдещи ИКТ „специалисти“. Мнението ми е, че това са занаятчии, на най-ниското стъпало. Нямат нищо общо с това, което излизаше преди 20+ години.

Между другото, това е проблем, който ще засегне и вселената на linux и отворения код в един момент. Не е местен феномен, а  глобален.

Иначе съм съгласен, че е по-евтино да прехвърлиш робската работа на някой друг, но би трябвало да има и малко стратегическа мисъл преди да го направиш, защото това засяга пряко националната сигурност. 
Активен

the lamer's team honourable member

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Когато мъжлето на същата беше на власт, между свирките на секретарките му (знаем за поне две) ни говореше за глобално село. Същото правеше и идиота, който го наследи. По-следващия олигофрен с приятен загар също не пропускаше. Вярвахме, че 2020 год. никога няма да се случи.

Затова никой (вкл. американците) не мислеше за самозадоволяване.
« Последна редакция: Feb 19, 2024, 01:26 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Между другото, напредъка в Линукс е невероятен.

Преди 20+ години не бихме  повярвали.

1. Никой не би повярвал, че всеки в джоба си ще има най-малко един Линукс.

2. Никой не би повярвал, че Конкверор ще измете IEvil. И, че последния ще бъде заменен с версия на Конкверор.

3. Никой не би повярвал, че ще се изучава в училище, при това средно, при това няколко дисциплини едновременно.

Малкия ми син пише дипломна работа за Линукс.
« Последна редакция: Feb 18, 2024, 20:14 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Между другото, напредъка в Линукс е невероятен.

Преди 20+ години не бихме  повярвали.

1. Никой не би повярвал, че всеки в джоба си ще има най-малко един Линукс.

2. Никой не би повярвал, че Конкверор ще измете IEvil. И, че последния ще бъде заменен с версия на Конкверор.

3. Никой не би повярвал, че ще се изучава в училище, при това средно, при това няколко дисциплини едновременно.

Малкия ми син пише дипломна работа за Линукс.

Ти не си вярвал. Едно време пишеха дипломни работи и за Microsoft Windows.

А и аз не говоря за напредъка на linux, а за нещо друго.
Активен

the lamer's team honourable member

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Чакай! Сега се сещам да те питам. Само теб не съм. Имаш ли FlexType 2.0 (това е за WfW 3,11, сиреч предния на 95, където е версия 3.0) някъде по старите дискове, че се оказа, че никъде по Паяжината го няма?


=*=

Разбрах, какво те боли. А то са две неща. Първото е, че сме черноработници. Ама не сме само ние. Всички са. Срещу парите на банкстерите не можеш да се бориш. Те притежават планетата.

Второто, че новите поколения не стават. Май предпочитам да не го коментирам, защото безкрайно те уважавам и не искам да споря с великан като теб.
« Последна редакция: Feb 19, 2024, 01:10 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Имали сме зеленчуци в соца, щото преди 9-ти сме били номер 3 в европа по земеделие. След няколко десетилетия на неглижиране изтощихме земята и семената.
И икономика сме били имали, докато запада спря да дава кредити, щото не връщаме. И соц.а се спихна. Цялото ни ИКТ беше вяло копие на американските праисторически технологии. Машиностроенето (Кремиковци) бе е една голяма съветска измислица подкрепена от бившия първи овчар.
Разбирам, че ви липсват пионерските връзки, ама точно това обяснява, че от Турското иго се възстановихме ама от Съвецкото няма да се случи.
Комунетата (децата им) дето не съществували ви управляват сега. Окрадоха парите и ги донесоха на Запад.
А Ники гледането на домати не е като разхождането на костюмчето с папчицата по стъргалото (някой друг да го прави нали).
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Чакай! Сега се сещам да те питам. Само теб не съм. Имаш ли FlexType 2.0 (това е за WfW 3,11, сиреч предния на 95, където е версия 3.0) някъде по старите дискове, че се оказа, че никъде по Паяжината го няма?

Ами трябва да търся в торбите с дискети и купчините компакт дискове :)

Ще погледна, но не обещавам, че ще е веднага. Просто ме подсещай от време на време.

Разбрах, какво те боли. А то са две неща. Първото е, че сме черноработници. Ама не сме само ние. Всички са. Срещу парите на банкстерите не можеш да се бориш. Те притежават планетата.

Второто, че новите поколения не стават. Май предпочитам да не го коментирам, защото безкрайно те уважавам и не искам да споря с великан като теб.

Не ме боли това, че сме черноработници, а това, че с лека ръка от малоумщина затрихме постигнатото през времето на социализма. Просто сега сме на равнището на 1939 г. - 85 години връщане назад (а и годината може да се коригира още надолу).

И както виждаш, повече от половината свят взе да се обръща срещу банкстерите, така че въпросът за борбата срещу тях е дискусионен.

За поколенията съм съгласен, сам го виждам. В момента трябва да рецензирам дипломна работа на магистър от елита на студентите в България и ми идва да си потърся оръжието от казармата. Както казах и на remotexx - водил съм им 6 години упражнения на този елит, а това е половин поколение. От там идва и мнението ми за linux - че като дойде на „власт“  това поколение, от него няма да остане много.
Активен

the lamer's team honourable member

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Имали сме зеленчуци в соца, щото преди 9-ти сме били номер 3 в европа по земеделие. След няколко десетилетия на неглижиране изтощихме земята и семената.

Аха, аха. Точно така - тогава не произвеждахме сами торове и не сме торили земята. То не бяха  само зеленчуците в България, ама на такива като теб няма какво да се обяснява.

И икономика сме били имали, докато запада спря да дава кредити, щото не връщаме. И соц.а се спихна. Цялото ни ИКТ беше вяло копие на американските праисторически технологии. Машиностроенето (Кремиковци) бе е една голяма съветска измислица подкрепена от бившия първи овчар.
Разбирам, че ви липсват пионерските връзки, ама точно това обяснява, че от Турското иго се възстановихме ама от Съвецкото няма да се случи.

С неграмотник, който не прави разлика между металургия и машиностроене няма какво да се дискутира по тези теми, още повече ако афишира и тотално непознаване как работи икономиката.

Комунетата (децата им) дето не съществували ви управляват сега. Окрадоха парите и ги донесоха на Запад.

Jet, това ти ли си: https://www.youtube.com/watch?v=9sgJaKuWnEI

И понеже си много неграмотен, долната графика ти я давам за размисъл в къщи:


Тя е показателна какво е направил соца и „съветското иго“ с българите, ако се чудиш защо ти я показвам.
Активен

the lamer's team honourable member

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
..
А Ники гледането на домати не е като разхождането на костюмчето с папчицата по стъргалото (някой друг да го прави нали).

Джет, понеже това е лично към мен, ще ти отговоря.
По твоя въпрос (приемам го за такъв, макар и уж риторичен, завършващ с "нали"): "Разхождането на костюмче и папчица" никой не ми го е подарил. Не разбрах какво имаш предвид под "стъргалото", но как да е. Първата ми работа, преди казармата, беше общак, т.е. общ работник на строеж. Още помня как се хвърля тухла четорка така, че да не се порежеш, и как се хвърлят две единички така, че да летят заедно "слепени". И там си има чалъми :)

И понеже намека ти е, че се изказвам за неща, с които не се занимавам (селско стопанство), хайде сега от мен един насрещен въпрос, даже ми стана забавно, сякаш съм точно с папчица и костюмче в зала: След като една от любимите ти мантри е "предприемачество", ти какъв предприемач си?
Хайде успешна седмица на всички!
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW

И както виждаш, повече от половината свят взе да се обръща срещу банкстерите, така че въпросът за борбата срещу тях е дискусионен.


Всичкото е поза. Просто искат  по-голяма дял, от този отреден им сега.

Промяната в света ще започне едва след около два века и половина. Обективно погледнато, нищо от случващото се сега, не води до никаква общественно-икономическа промяна.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Забравих за тридесет и девета. За съжаление не само ние се връщаме там. Всички натам са тръгнали. Много е жалко, като разбереш, че дори след такъв ужас не сме пораснали ни най-малко.

В тази връзка се сетих за:

1-ви май. Историята.
« Последна редакция: Feb 19, 2024, 16:12 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Забравих за тридесет и девета. За съжаление не само ние се връщаме там. Всички натам са тръгнали. Много е жалко, като разбереш, че дори след такъв ужас не сме пораснали ни най-малко.

Това, че и други са като нас, не ме топли изобщо.

Американците ще се оправят, макар че при тях инженерите няма да са предимно бели, а преобладаващо латиноси и китайци, може да има и негри сред тях. Руснаците също.

Но при нас не виждам как ще се получи по ред причини, които и ти знаеш.

В тази връзка се сетих за:

1-ви май. Историята.

Този човек не казва нищо ново за мен, това го знам от много години, най-малкото защото 1-ви май е много специален ден за мен.

Между другото, историята на 8-ми март е подобна и няма нищо общо със Съветска Русия (това за обсебените от нея).

Преди години бях написал в един блог кратка история на 8-ми март, та от там го знам.
Активен

the lamer's team honourable member

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Е, и? К'во ще я правим сега тая война - да се надупваме ли и ний или е рано още  :P

Гого: https://gallery.angelow.pro/_data/i/upload/2022/06/03/20220603210041-35578afe-me.jpg
https://gallery.angelow.pro/picture.php?/7075/category/14



разликата между мечти и реалност
« Последна редакция: Feb 20, 2024, 02:17 от remotexx »
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4651 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
Руско-Украинска война от 2022 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
Acho 1492 71711 Последна публикация Jun 23, 2022, 09:21
от remotexx