Автор Тема: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.  (Прочетена 108539 пъти)

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
А Китайските обявления четете ли ги  ;D

https://ugorod.od.ua/article-na-kitajskom-tv-pokazali-kartu-razdela-rossii-fotovideo

А ти поне погледна ли източника, който си чел? Или да не питам?
Активен

the lamer's team honourable member

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1452
    • Профил
Много хора говорят всякакви неща, но са малко тези от тях които могат (имат възможност, власт, сила и решителност) да направят нещо реално !

Винаги и във всяка държава може да се намерят отделни индивиди (или групи) които изразяват/изказват позиции обратни на официалните. Въпроса е какво влияние (като пример и потенциал за действие) имат  ;D

Тоест някакви китайци могат да казват каквото си искат, реално е важно какво прави самата държава (на практика).
А това се вижда, естествено при суверенните държави (почти) всичко се базира на техния национален интерес, не на някакви чужди интереси !

Голямата разлика между стария ред и идващия нов може да се види например със БРИКС - няма един "вожд" има няколко равноправни (като глас, не толкова като потенциал) членове, всеки със свои интереси.
Съответно се търси компромис във всяка отделна ситуация и то на база реална (териториална и регионална заинтересованост), другите могат да имат мнение, но те нямат директни интереси там.

Друго много важно нещо е че никой не се опитва да наложи своята култура, религия, икономически и политически модел (и т.н.) на другите търсят се общи допирни точки (на база естествени човешки принципи, не ЛГБТ, псевдо-либерализъм и т.н.)
Това е много по-трудно (за постигане) от това да имаш един вожд и всички да го следват (и то във всичко)  :o

Например, защо нищо не стана от опитите за американска (западна) демократизация на Афганистан, Ирак, Либия и други държави ?
Защото това са съвсем други цивилизации (общества) и това е така от векове  :P Не става със. щракване с пръсти  ::)

PS: лично аз почти не гледам Украйнски официални източници, толкова лъжат че дори не ми е интересно  8)

PS2: също така (по мое мнение) в момента се води война (по всички направления) която е цивилизационна, както вече се е случвало в историята и преди.
Част от тази война е и случващото се в Газа (пак е религиозна, цивилизационна война), същото е и с Китай и Тайван  :o

PS3: също голяма промяна се случва (очертава) и в Африка, все още е в полуактивна форма/фаза  ::)
« Последна редакция: Feb 28, 2024, 12:33 от ray »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
След операция Тромб дойде ред на планът Тъмп  :P
https://t.me/anatoly_nesmiyan/16794

и малко евреи за цвят
https://twitter.com/Tendar/status/1762580747171348549
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Е имаме и един кашик с гранатомет в танково поделение, но...

Имаше вярно, но реши да ви остави няколко дни да се накарате едно хубавичко, без да ви разваля рахата. Междувременно се оказва, че имаме ново попълнение, а напрежението се е пооталожило. Доволен съм!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ами не е единственото решение, сам си посочил и другото ;D

Другото решение означава, че единственото население на тази планета ще останат хлебарките. След Дугин поне сто политика повториха, че свят без Русия няма да позволят да съществува. И руснаците можели да играят ва-банг, не само американците.

=*=

Но аз две години си повтарям едно и също. Тази война е странна и защото е странна, руснаците ще загубят.

Как така се случва, че ката ден в Киев и от Киев за навън пристигат и заминават, какви ли не, не бих ги нарекал хора, защото са политици???

Как така се случва, че в Украйна пристига оръжие? Как така се случва, че нещо, което по всяка теория на вероятностите не може да е повече от два дни, продължава втора година, а според мен ще е поне още една?

Всичко е договорка.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Ами не е единственото решение, сам си посочил и другото ;D

Другото решение означава, че единственото население на тази планета ще останат хлебарките. След Дугин поне сто политика повториха, че свят без Русия няма да позволят да съществува. И руснаците можели да играят ва-банг, не само американците.

=*=

Но аз две години си повтарям едно и също. Тази война е странна и защото е странна, руснаците ще загубят.

Как така се случва, че ката ден в Киев и от Киев за навън пристигат и заминават, какви ли не, не бих ги нарекал хора, защото са политици???

Как така се случва, че в Украйна пристига оръжие? Как така се случва, че нещо, което по всяка теория на вероятностите не може да е повече от два дни, продължава втора година, а според мен ще е поне още една?

Всичко е договорка.

Ай ся, и ти ли не четеш с разбиране - другият начин е западът да загуби, 4096 го е казал - или, или. Защо се правите на ударени, не мога да разбера.

https://twitter.com/MariaMateiciuc/status/1743658029893984735

Ако войната не беше странна, както казваш и се водеше по западните стандарти, сега там не трябваше да има останало живо цивилно население.

Войната е странна и заради напредването на технологиите. Спомни си само като мотосрелковак ученията, които си правил и си представи, че те гледат отгоре откъде излизаш и накъде тръгваш. Колко време мислиш, че ще оцелееш при това положение? Даже и да няма противник непосредствено пред или около теб?

Войната е странна и заради решението на руснаците да пазят и цивилното население, и собствените си войници. С каква идея са го решили може да се спекулира много, аз нямам намерение да го правя. Виж само колко жертви имат украинците, колко руснаците. И си спомни, че за успешно настъпление ти трябват 3 до 4 пъти превес в жива сила и не помня вече колко в артилерия и бронирана техника (това по стандарти от WWII и студената война). И ми кажи защо тогава руските жертви са по-малко при положение, че те са нападащата страна според всички правоверни?
Активен

the lamer's team honourable member

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1452
    • Профил
Ами не е единственото решение, сам си посочил и другото ;D

...

=*=

Но аз две години си повтарям едно и също. Тази война е странна и защото е странна, руснаците ще загубят.

Как така се случва, че ката ден в Киев и от Киев за навън пристигат и заминават, какви ли не, не бих ги нарекал хора, защото са политици???

Как така се случва, че в Украйна пристига оръжие? Как така се случва, че нещо, което по всяка теория на вероятностите не може да е повече от два дни, продължава втора година, а според мен ще е поне още една?

Всичко е договорка.

Първото изречение не ми е ясно като логика и някаква свързаност.
Защо само защото войната е странна Русия ще я загуби ? Не виждам смисъл в това, направо никакъв смисъл !

Второ, защо е необходимо да се убиват западни политици (при положение че тези вършат своята работа перфектно) които поради своята ограниченост и глупост само подпомагат руснаците.
Ами ако дойдат други, по-умни и по-крайни ?

И последно, голяма част от тази война е информационна (медийна) само погледни каква разлика има между начина на воюване между руснаците и евреите с оглед отношението към цивилните.
За да може това да се появи/види е необходимо да мине достатъчно много време.

Отделно ако се подходи по-радикално може да се стигне до голяма ескалация (ядрена война) което Русия не иска, и така печели войната.

Вижте примера със Чечня, как след изключително кървава война в момента чеченците са едни от най-верните и убедени воюващи граждани на Русия.
Има неща по света които е трудно да прозреш/предвидиш, трябва да ги видиш и то от различни гледни точки !
Тоест има логика да не искаш излишно да разпалваш ненавист и омраза със съседа си (каквото и да остане от него след войната).

Как може нещо да е уговорка когато реално жертваш десетки хиляди свои граждани/руснаци ?
Няма начин да е договорка, как така се договориха още от 2000-2007/8 година, когато Путин открито започна своята нова руска политика (речта в Давос и всичко след това).

PS: един реален пример, ако 2-3 месеца след началото на СВО при гласуване в Общото събрание на ООН, някъде около 140-150 държави осъждаха руската военна операция, а Китай и Индия (в БРИКС) изчакваха развитието и се въждържаха от конкретно мнение след около година (2023) нещата се обърнаха, а при гласуванията за Израелската операция в Газа направо почти всички държави (без май около 11-13) и няколко въздържали се осъдиха безогледното избиване на цивилното население (което дори не се криеше, вкл. и от много официални лица).
През тези 2 години станаха публични много факти (скривани и/или неизвестни преди това) относно този конфликт което също допринесе за промяна в мнението на голяма част от света (особено т.н. Трети свят).
И вижте кой поддържа тази анти-човешка операция (Газа), същите които поддкрепят и войната в Украйна !
Тук става дума за промяна в мисленето на огромна част от световното население, това изисква време  8)

PS2: друга много съществена промяна стана в областта на медиите, едно противопоставяне на Мас-медиите срещу алтернативните медии (които основно работят в Интернет) които нямат достъп през телевизиите.
Разбираемо е че при алтернативните медии се изисква критично и обективно мислене в противен случай чрез тях може да се цитират (доказват) какви ли не безумия и фантазии !
Какво се случи, Фокс уволни Такър Карлсон и какво стана, той си направи Онлайн медиа (през Twiter/Х) и пак има публика и влияние в пъти по-голями от масмедиите (основно в САЩ). Това също е част от новата революция/промяна.

PS3: тук можем да се запитаме: какво означава за Русия победа в Украйна ?
Според мен конфликта в Украйна е само част от операцията за глобална промяна в света, тоест там не се цели някаква бърза, конкретна победа а се използва като сцена да се покаже глобалното противопоставяне между колективния Запад (Европа + САЩ/Англия/Канада) и страните от останалата част в света - Азия, Африка, Лат. Америка.
Реално и практически Русия си пусна отново и ускори военната промишленост с тенденция за продължаващо увеличение, второ: получи безценен практически опит в областта на водене на съвременна война и това е необходимо в период на световни/глобални тектонични промени, които са в процес на реализация !
Конфликта е цивилизационен и религиозен (особено с оглед LQBTQ+ и някаква псевдо-зелена политика).
Специфична разновидност на този конфликт се вижда и в самите САЩ, мисля че няма нужда от повече пояснения и примери за това.
« Последна редакция: Feb 29, 2024, 13:34 от ray »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
   Забелязвате ли как се опитват да подготвят почвата за пращане
на войски от държави на ЕС на фронта в Украйна.
   Главния евроГейски геронтофил Макрон "даде тон" с откровен
намек за пращане на войскови части. Голяма част от "истаблишмънта"
в Брюксел обаче започнаха уж да отричат.
Мина известно време, и пак започнаха изказвания,но в по-йезуитски дух:
как трябвало да се помага със жива сила. Тъй като острата обществена
реакция не закъсня,пак "обърнаха палачинката"...
Забележете реакцията на главният проамерикански педераст у нас -
Тагарев,преди искаше да праща български войници,от вчера някъде
започна неистово да отрича.



Да го духат всички проНАТОвски педали   >:D >:D >:D
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Първото изречение не ми е ясно като логика и някаква свързаност.
Защо само защото войната е странна Русия ще я загуби ? Не виждам смисъл в това, направо никакъв смисъл !

Това преди време го онагледих с най-слабия мач в историята на българския волейбол срещу най-слабия противник в света, Мексико. Беше преди три години. Ние играхме с три процента от възможностите си, мексиканците с двеста, ако не, но сто и петдесет. Направиха мача на живота си, особено диагонала им, Карлос. Щом и името му съм запомнил.

Когато влизаш в битка без идея за победа, обезателно губиш. Нашите пробваха да се правят на италианци или бразилци. Да играят само, колкото да спечелят, без да се раздават. Не стана.

Освен това, всичко е договорено в тази война предварително. Как си представяш например, че точно три държави в света не са подписали за отказ от касетъчни снаряди? Тези държави са САЩ, РФ и Украйна. Миналото лято американците съобщиха, че са дали такива снаряди, украинците веднага ги използваха и руснаците след точно два дни и те вече биеха с такива. Интересно, нали???




Ай ся, и ти ли не четеш с разбиране - другият начин е западът да загуби, 4096 го е казал - или, или. Защо се правите на ударени, не мога да разбера.

За съжаление това е невъзможно.

Американците са велика нация, най-великата. Няма друг свободолюбив народ на света. Но за съжаление те са още в бебешка възраст и се държат като деца. Възрастният трябва да отстъпи.

Техните политици винаги са действали по един начин — като слаб покерджия. На всяко раздаване вдигат залозите до бекрай. Разчитат на това, че отсреща няма да смеят да го направят. Същото вършат и тук.

Например, Русия им каза да се приберат към границите си от споразумението Буш-Горби. Какво направиха? Приеха още две държави и то не къде е, а на границата с Русия.

Затова казвам, че ако руснаците да биха настояли да бият, то бихме стигнали до момента с хлебарките.

Но в Кремъл нищо такова не са решавали, никога. Там всички воглаве с Путин много обичат запада в смисъл, че всичките са корумпирани прасета с извинение към прасетата. Всичките искат да тънат в лукс, а какво ще стане с руснаците е последната им грижа като на всеки политик, навсякъде.

И не, вчерашната реч на Путин пред Думата не ме опровергава. След по-малко от месец има избори и това беше изборна реч. Подобни предизборни излияния може да се чуят навсякъде, включително у нас. Ще текат реки от мед и мляко. Само забравят да кажат, че тези реки ще са към техните джобове, както винаги.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Днеска е погребението на Навални.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Последно сбогом.
https://www.instagram.com/p/C3-QH_DN-jl/
Покойся с миром.
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил

Ай ся, и ти ли не четеш с разбиране - другият начин е западът да загуби, 4096 го е казал - или, или. Защо се правите на ударени, не мога да разбера.

За съжаление това е невъзможно.

Американците са велика нация, най-великата. Няма друг свободолюбив народ на света. Но за съжаление те са още в бебешка възраст и се държат като деца. Възрастният трябва да отстъпи.

Техните политици винаги са действали по един начин — като слаб покерджия. На всяко раздаване вдигат залозите до бекрай. Разчитат на това, че отсреща няма да смеят да го направят. Същото вършат и тук.

Например, Русия им каза да се приберат към границите си от споразумението Буш-Горби. Какво направиха? Приеха още две държави и то не къде е, а на границата с Русия.

Затова казвам, че ако руснаците да биха настояли да бият, то бихме стигнали до момента с хлебарките.

Но в Кремъл нищо такова не са решавали, никога. Там всички воглаве с Путин много обичат запада в смисъл, че всичките са корумпирани прасета с извинение към прасетата. Всичките искат да тънат в лукс, а какво ще стане с руснаците е последната им грижа като на всеки политик, навсякъде.

И не, вчерашната реч на Путин пред Думата не ме опровергава. След по-малко от месец има избори и това беше изборна реч. Подобни предизборни излияния може да се чуят навсякъде, включително у нас.

Ще текат реки от мед и мляко. Само забравят да кажат, че тези реки ще са към техните джобове, както винаги.

Американците никога няма да бъдат най-велика нация. Изобщо тезата за най-велик е causa perduta. Дали са свободолюбиви също е дискусионен въпрос.

Руснаците още от времето на Петър I са искали да бъдат заедно със западна Европа, защо е така би трябвало да знаеш, щом си чел исторически книги. Но от тях би трябвало да знаеш и какво е било отношението на западноевропейците към Русия.

Въпреки желанието на руснаците да бъдат със „запада“, той винаги е гледал хищнически към Русия. То не бяха неосъществили се империи като Швеция и Полша, или обявили се за такива като Франция и Германия, които се опитаха да я погребат. Можеш сам да видиш къде са те сега (говоря за тогавашните държави, не за сегашните останки от тях).

И да знаеш - най-голямата корупция е в западната цивилизация, като върхът е в закона за корупцията.

Руснаците има за какво да бъдат критикувани, но това нито е корупцията, нито смъртта на Навални, Немцов и останалите уж опозиоционери, по които толкова се прехласват някои наоколо.

И накрая - спомни си за думите на Бисмарк за руснаците.
Активен

the lamer's team honourable member

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
В една фантастика, която бях чел и на която не помня името, се споменаваже за извънземни, чиято планета периодически беше подлагана на жесток катаклизъм. Нещо  със слънцето им. Не било толкова сериозно, че да заличи живота или  тях, но всеки път цивилизацията им рухвала напълно. Та започнали да изграждат хранилища на познанието си, че да могат да се надигнат по-бързо следващия път и може би да намерят някой ден решение на проблема.
Но на мен друго ми направи впечатление и ми се наби в главата. И го намирам навсякъде. След незнайно колко катаклизми, отделните умения или дори професии толкова пъти били забравяни и научавани, че най-накрая започнали да се предават с гените. Дори видът на извънземните еволюирал в подвидове, които били крайно специализирани. До степен, едно от тези да хване и да разглоби на съставните му части електронно устройство на нашите глупаци и после човека споделя, че сякаш паметта работела по-бързо.

Китайците наричат умението да превърнеш това, което правиш в изкусттво и да достигнеш съвършенство, кунг-фу.

В природата го има това нещо, наречено резистентност.

И се питам, колко пъти трябва да се опиташ да премахнеш един народ, народност, култура или държава, преди да ги направиш неуязвими? Да добият резистентност срещу методите ти.
« Последна редакция: Mar 02, 2024, 13:07 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
В една фантастика, която бях чел и на която не помня името, се споменаваже за извънземни, чиято планета периодически беше подлагана на жесток катаклизъм. Нещо  със слънцето им. Не било толкова сериозно, че да заличи живота или  тях, но всеки път цивилизацията им рухвала напълно. Та започнали да изграждат хранилища на познанието си, че да могат да се надигнат по-бързо следващия път и може би да намерят някой ден решение на проблема.

Но на мен друго ми направи впечатление и ми се наби в главата. И го намирам навсякъде. След незнайно колко катаклизми, отделните умения или дори професии толкова пъти били забравяни и научавани, че най-накрая започнали да се предават с гените. Дори видът на извънземните еволюирал в подвидове, които били крайно специализирани. До степен, едно от тези да хване и да разглоби на съставните му части електронно устройство на нашите глупаци и после човека споделя, че сякаш паметта работела по-бързо.

Китайците наричат умението да превърнеш това, което правиш в изкуство и да достигнеш съвършенство, кунг-фу.

В природата го има това нещо, наречено резистентност.

И се питам, колко пъти трябва да се опиташ да премахнеш един народ, народност, култура или държава, преди да ги направиш неуязвими? Да добият резистентност срещу методите ти.

Хал Клемънт, „Огнен цикъл“

Същото важи и за православието - виж колко пъти и колко време се опитват да го затрият.

Не съм религиозен, нито пък защитавам БПЦ, но много от историческите събития, ако ги погледнеш от гледната точка на Хънтингтън, ще добиеш представа защо са се случили.

От там може и да се разбере защо смятам каузата за „най-велик/а“ за загубена по дефиниция.

Същото може да се каже и за нас - да оцелеем толкова дълго като държава и като народ.

Западно-европейската цивилизация има своето място в общата история на човешката цивилизация, но последните 30+ години върви към упадък, който вече се вижда с просто око. И за съжаление не се виждат признаци на осъзнааване.
Активен

the lamer's team honourable member

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Не е тази книгата. И тази съм я чел. По-различна история е.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4652 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
Руско-Украинска война от 2022 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
Acho 1492 71718 Последна публикация Jun 23, 2022, 09:21
от remotexx