Страници: 1 [2] 3 4 ... 10
 11 
 -: May 12, 2024, 22:32 
Започната от go_fire - Последна публикация от 4096bits
Руснаците няма да спрат войната, докато западняците продъжават по този начин.


 12 
 -: May 12, 2024, 21:55 
Започната от go_fire - Последна публикация от go_fire


П.П. Тогава и аз дам свободен цитат от мрежата...


Не е свободен, а от  гъбката на  Miнджiв  :D

По основната тема: по някои телеграм-канали пише, че руснаците напреднали бързо към Харков, защото много от украинските укрепления там били само на хартия (откраднали парите).

П.П. А за американската техника в Украйна, че се обслужвала от наемници, а не от местните, пишат отдавна из нета.

Вече трети ден нападат. Това се чакаше от есента. Поредното самослучващо се предсказание като агресията над Украйна.

Руснаците никога не искаха да превземат Харков и бягаха от това от поне десет години. С това ми лазеха по нервите. Но има и причина да не го искат. Харков е по-тежки версия на София. В областта живеят руснаци, но не и в самия град. Там са диви украинстващи фашаги, по-големи от тези в Лвов.

Но, англичаните просто ги принудиха да го направят за пореден път. Но поне едно хубаво има. Без свободен Харков, нямаше как да има свободен Домбас.

Обаче след това руснаците обезателно трябва да спрат войната, защото за повече от Домбас нямат оправдание.

 13 
 -: May 12, 2024, 21:45 
Започната от go_fire - Последна публикация от go_fire
Китайците ще си вземат Сибир, само в нечии мечти.

По-скоро са кошмари.

Обясних го на двадесет и пети февруари в този форум. Но така или иначе щеше да се случи. Щото сме го писали (поне аз) преди двадесет години. А щом аз като обикновен човек съм го знаел, какво очаквам от разни кръгове. Мога да кажа дори защо щеше да е неизбежно и без агресията, която наистина е агресия, но съвсем не е непредизвикана.

А сега се случи, щото малоумните ни европейски (по-точно американски) политици не се сетиха очевидното, че като изолират руснаците, ги дават директно в китайските лапи. Руснаците ефективно станаха китайски роби за отрицателно време.

 14 
 -: May 12, 2024, 21:24 
Започната от go_fire - Последна публикация от go_fire
За това ли става дума .. сърбите и те като гърците (уж никой не знае кога и къде точно ероден ама са го наместили у едно /да не кажем единственото/ село от оня регион което е останало в сръбско (вероятно и то от българи заселено)

у сръбската уикипедия:
Никола Пашић (Зајечар, 6/18. децембар 1845 — Београд, 10. децембар 1926)

у българската: явно разликата в датите от преминаването от стар стил към нов
Никола Пашич е роден на 31 декември 1845 година в село Велики извор, Зайчарско, основано през XVIII век от бежанци от Голям извор по време на Тетевенското преселване във Видинско.

Понеже съм видинчанин (е не съвсем кулчанин — да си е*ал кулчанка, брои ли се?), та да кажа, че Велики извор е българско село, няма сърби там.

 15 
 -: May 12, 2024, 21:16 
Започната от go_fire - Последна публикация от Nik123
Аз почти спрях да гледам филми. Последно попаднах на някакви чернокожи рицари, даже не го догледах, сетих се за една версия на "Язон и аргонавтите", където Орфей го бяха изтипосали африканец. То хубаво политкоректност, но не е зле и малко историческа достоверност да има.

Напоследък гледам разни предавания за разкопки на древни градове- днес по ТВ (Viasat History) гледах за Картаген, беше доста интересно.


 16 
 -: May 12, 2024, 21:00 
Започната от go_fire - Последна публикация от Nik123


П.П. Тогава и аз дам свободен цитат от мрежата...


Не е свободен, а от  гъбката на  Miнджiв  :D

По основната тема: по някои телеграм-канали пише, че руснаците напреднали бързо към Харков, защото много от украинските укрепления там били само на хартия (откраднали парите).

П.П. А за американската техника в Украйна, че се обслужвала от наемници, а не от местните, пишат отдавна из нета.


Доп. Даже от 2022 год. и то не руски източници:

https://www.csis.org/analysis/next-step-us-aid-ukraine-operational-contractors


"..The solution is battlefield contractors (or operational contractor support, as the Department of Defense formally refers to the activities). The Department of Defense defines operational contractor support as the “process of planning for and obtaining supplies, services, and construction from commercial sources in support of CCDR [combatant commandant]-directed operations.” Unlike contractors who work on bases or in factories, these contractors go into conflict zones to conduct a wide variety of services from training to maintenance to translation to security. .."


 17 
 -: May 12, 2024, 20:50 
Започната от remotexx - Последна публикация от go_fire
Варна, Русе, Видин....Някой видя ли северното сияние. Казаха, че и тази нощ (11.05.24) от 22:00 до 00:00 щяло да се вижда в северна България. Обаче само червено.

Проспах го. А и научих на следващия ден.

 18 
 -: May 12, 2024, 20:48 
Започната от BULFON - Последна публикация от go_fire
Поредния цървул...........

Споко! Изяде банана цариградчанина.

 19 
 -: May 12, 2024, 20:35 
Започната от remotexx - Последна публикация от Nik123
Ако бъде сменена думата "проруска" с "антируска", няма да е лъжа  :) Я каква демокрация се сипе из нета..
"..Съдържанието на публикациите е разнообразно - от обикновени сензационно звучащи материали до откровена проруска пропаганда. Това разнообразно съдържание се генерира автоматично.." - от линка на "свободната" Европа.

Приказки от ленчета за 4000.

Тук съм съгласен-  "Защо го правят ли? За пари."
Ако авторът така сериозно се заеме и с източниците на някои наративи като "Непредизвиканата пълномащабна агресия на Русия срещу Украйна", би било интересно, но.. дори и от прости ключови думи на новговор като "рашизъм" да тръгне, може би не гъби, ами гъбната ферма ще намери, с пръскащите наоколо спорангии,  но тцъ, там е свещена крава :)

"Установихме, че те работят поне от февруари 2022 г., от началото на горещата фаза на войната [на Русия в Украйна], и че гравитират около [сайта] "Блиц", каза пред Свободна Европа професор Димитър Вацов от ФХСИ, един от авторите на доклада.."

Е, и авторът очевидно е задействан тогава:
"Георги A. Ангелов е журналист в Свободна Европа от 2022 година."

П.П. Всеки преценява за себе си.
Иначе си е заработвал тоя Кацаров (или друг, от негово име)  - "..Със сигурност Машината от сайтове гъби печели добре и от реклама, тъй като работи с няколко рекламни платформи. Оценките, които получихме от издател и анализатор, са за между 100 000 и над 300 000 лева годишен приход.. .."

У нас хората отдавна спряха да вярват на поднасяните официално новини.

 [_]3

 20 
 -: May 12, 2024, 20:34 
Започната от go_fire - Последна публикация от remotexx
А на този му вярвате щото... Е от вашите? Или.. колко илядник е (за да знаем точно колко да му вярваме, звездите му го говорят и т.п.)

П.П. Тогава и аз дам свободен цитат от мрежата...

Нека вземат елката и да започнат да смятат.
Хуйлостань има БВП – 1,4 трилиона долара, засега. Населението – 145 милиона.
България има БВП – 110 милиарда долара. Населението едва ли е и – 6 милиона.
В Хуйлостань на всеки ватник се падат – 10 000 долара. Повечето са във огромната администрация и олигарсите на Хуйло!
В България , на всеки българин – около 20 000 долара.
Всичко е ясно!
Китай едва ли е толкова много след Хуйлостань.
При положение че БВП на Китай е 17 трилиона , населението -под 1,5 милиарда. И така , това са даже над 11 000 долара за всеки китаец , което е повече от 10 000-и долара за всеки ватник. Нали!

Страници: 1 [2] 3 4 ... 10