Автор Тема: Проблем с Делл М5030 малко помощ ще ми е добре дошла  (Прочетена 6398 пъти)

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
По- добре се обади на някой друг. Не съм имал случай, да ми излиза звук на теста, а да няма при истински разговор.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

nemezeida

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
    • Профил
Ао някой има идея как да реша този странен проблем да помага моля
Активен

nemezeida

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
    • Профил
Четох за една програма алса, проверих имам я инсталирана, само не мога да я намеря да  стартирам, описано е в една тема тук в форум с същия проблем, с тази програма се увеличават нивата, и е посочено по стъпки, как да я стартирам
Активен

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Да не би да е увеличен до край микрофона и за това да не те чуват събеседниците ти.Ако е така върни малко плъзгача и пробвай пак да видиш дали ще те чуят.А стартирането на настройките на ALSA отвори един терминал и напиши
Код
GeSHi (Bash):
  1. alsamixer
Активен

nemezeida

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
    • Профил
Благодаря за помоща, намерих една тема тук в форума през нета търсих решение за микрофона и намерих това
Първо си настрой Скайп-а да ползва алса. След това отвори един терминал и напиши

alsamixer

После натискаш табулатора (Tab) веднъж, така че на View: (трети ред отгоре надолу) да "свети" Capture. Със стрелката надясно отиваш на Mic и натискаш шпацията. После пак със стрелката надясно отиваш на Capture и със стрелката на горе вдигаш нивото на мах.

Излизаш от миксера и пускаш скайпа.
това е пост на микис подкарах програмата увеличих нивата и тръгна всичко както трябва да бъде, много се кефя на линукса си, Благодаря на всички за помоща Ви, нямаше да го подкарам никога, зелен съм още и имам много да уча, сега  са наред още 12 служебни компа да ги обърна в правата вяра
« Последна редакция: Sep 05, 2011, 22:22 от nemezeida »
Активен