Автор Тема: Следене конекшъните на Апаха  (Прочетена 1116 пъти)

beginner

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
Здравейте,

с какво мога да следя конекшъните към Апаха в реално време? Гледах apachetop и mod_status. Проблем ми е обаче че mod_status до колкото разбрах трябва да му задам кой vhost да следи а аз имам доста и това не ме устройва. Apachetop пък изисква всички вхостове да са в един лог или нещо такова. Идеята ми е да следя колко кънекшъна има когато се товари Апаха. И след това да си го конфигурирам според това колко конекции има защото сега има пикови моменти в които просто машината неиздържа (як лоад аверидж, цпу-то на макс и т.н.). През повечето време машината е окей но примерно при вечер яко се товари и като гледам с топ или разни други инструменти апаха яко товари затова искам да видя колко конекции прави вмомента и да си пипна някой настройки в апаха според това. Някакви идеи?
Поздрави
Активен

tyuio

  • Гост
Re: Следене конекшъните на Апаха
« Отговор #1 -: Jan 28, 2009, 16:52 »
cpan HA perl?
http://www.cpan.org/
Активен

beginner

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
Re: Следене конекшъните на Апаха
« Отговор #2 -: Jan 28, 2009, 17:13 »
mod_status ми свърши работата. Съжалявам за пуснатата тема дано да е полезна на някой ...
Поздрави
Активен

h7d8

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 197
  • Distribution: Debian;Ubuntu
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Следене конекшъните на Апаха
« Отговор #3 -: Feb 01, 2009, 00:37 »
mod_status ми свърши работата. Съжалявам за пуснатата тема дано да е полезна на някой ...
Поздрави
Можеш да публикуваш по-подробно това ,което си направил.Със сигурност ще бъде полезно на много от съфорумците.  [_]3

\\Извън темата: Лошото и едната страна на случващото се в тези среди е ,че когато някой иска да научи нещо понякога усилията ,които полага не са достатъчни и търси помощ другаде.Другата страна е ,че хората които са преминали през това с труд и пот на челото без помощ и често отделяли средства ,правилно уважавайки труда си не правят това публично достояние.Апелът ми към всички е:
Преценката дали да помогнете на някой е лично Ваша ,но не се колебайте да го правите и поущрявате тези ,които искат да знаят.
Активен