Автор Тема: VLC-проблем при Debian testing  (Прочетена 6537 пъти)

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
VLC-проблем при Debian testing
« -: Mar 22, 2009, 20:34 »
Здравейте!
Искам да попитам колегите,ползващи сегашната тестова версия на Дебиан (squeeze),дали имат проблеми с VLC?При мен,отпреди седмица,след поредните ъпдейти,просто не иска да работи или ако заработи,при сменяне на следваща глава от двд от папка се затваря.Същото се получава и когато пусна диск в устройство.Никакви съобщения,просто се затваря и това си е.
Рових досега в гугъл-а,нищо не открих и реших да попитам.
Благодаря предварително!
« Последна редакция: Mar 22, 2009, 20:50 от plandz »
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Re: VLC-проблем при Debian testing
« Отговор #1 -: Mar 23, 2009, 09:31 »
Никакви проблеми досега,Всичко,което си описал съм опитвал с изключение на двд диск и всичко е ок.
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: VLC-проблем при Debian testing
« Отговор #2 -: Mar 23, 2009, 11:59 »
 На мене пък понякога ми прави проблеми в Сусе, Кубунту и бозата, ако не изчакам 7 секунди, преди да дам "Choose" - просто не ще да свири и блокира, та трябва да убивам процеса
« Последна редакция: Mar 23, 2009, 12:01 от zibeltbg »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Re: VLC-проблем при Debian testing
« Отговор #3 -: Mar 23, 2009, 12:04 »
Здравей,
Когато се получи нещо подобно като при теб, имаш няколко варианта.
Пробвай да занулиш настройките като изтриеш от домашната папка, папката .vlc, мисля, че в по-новите версии я изместиха в .config/vlc. Пробвай и с други опции, там си ти :). Ако нищо не става, вероятно има някакъв проблем с пакета.
Можеш да изчакаш докато дойде ъпдейт (мъкааа  ;D) или да потърсиш подобен в друго хранилище. VLC трябва да го има в официалните хранилища на Debian testing, трябва да го има и в мултимедийното хранилище на Debian testing, сигурно са различни билдове. После може да прбваш, този от нестабилният (и мултимедийното), експерименталният или пък от стабилният, дори по-удачно от lenny-backports хранилището. Виждаш, че имаш доста варианти за обмисляне  ;D така е в дебиан.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: VLC-проблем при Debian testing
« Отговор #4 -: Mar 23, 2009, 21:40 »
@tolostoi:
Всичко това,което си написал го пробвах преди да пусна темата.Не става.Просто се затваря и това си е.Настройките му в домашната директория са в .vlc.Всички останали плеъри (MPlayer,xine,Amarok) работят без проблеми,само този не иска.Това,което не знам е,дали има начин да разбера откъде идва самия проблем с него - в някой от логовете или като изход отнякъде,защото,както написах по-горе се затваря без да каже и гък.
Не е болка за умиране,просто бях свикнал с него.Ще го преживея.
« Последна редакция: Mar 23, 2009, 21:47 от plandz »
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

nedpetko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 445
  • Distribution: Debian GNU/Linux
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: VLC-проблем при Debian testing
« Отговор #5 -: Mar 23, 2009, 21:48 »
А VLC си забива при отваряне на ДВД и при мен ама ме мързи изключително да търся бъг и бъг репорти.
От кога не помня ама май още от преди да ъпдейтна до squeeze.
Активен

Debian amd64 squeeze/sid

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: VLC-проблем при Debian testing
« Отговор #6 -: Mar 30, 2009, 20:52 »
Всичко е било въпрос на ъпдейт,явно трябва да се чака търпеливо продължаващата разработка на следващия стабилен Дебиан.И въпреки,че знам че е така,пак избързах да питам тук,за което се извинявам!
След днешния регулярен ъпдейт на тестовата система вече всичко е ок.Нова версия на VLC,с нови възможности и прекрасно работеща!Както винаги.

Пиша това,защото си помислих,че ще ви е интересно.И за завършек на темата.

Поздрави!
« Последна редакция: Mar 30, 2009, 20:59 от plandz »
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Re: VLC-проблем при Debian testing
« Отговор #7 -: Mar 31, 2009, 12:25 »
Е нали написа, че си пробвал всичко което съм описал, не вярвам да е дошла толкова "чисто нова" версия, която да не е била в нестабилния или експерименталния преди това  :), все пак и това е възможно де, питам от любопитство.
А вкъщи имам Лени и съм доволен как работи, а вече има и предварителни ъпдейти, в които идват фиксове по-бързо :)
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

Ekspert

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 801
  • Distribution: Debian Wheeze
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Re: VLC-проблем при Debian testing
« Отговор #8 -: Apr 01, 2009, 00:34 »
Аз никога не съм успявал да подкарам vlc-то, и сега от интерес просто го инсталирах, има звук но няма картина, не че ми е грижа толкова, но все пак ме човърка какво толкова иска че не мога да подкарам нищо на него. А мои познати доста го хвалят, а при мен не  ще, на 4 компа съм го пробвал и нищо  :(
Активен

Извинението е като ЗАДНИКА. Всеки си го има.

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: VLC-проблем при Debian testing
« Отговор #9 -: Apr 01, 2009, 09:01 »
   Настройки - видео - извеждане - X11 видеоизвеждане  ^-^
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

Ekspert

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 801
  • Distribution: Debian Wheeze
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Re: VLC-проблем при Debian testing
« Отговор #10 -: Apr 01, 2009, 11:49 »
   Настройки - видео - извеждане - X11 видеоизвеждане  ^-^

Отдавна съм го пробвал  ;D не работи.
това дава в конзолата:

VLC media player 0.8.6h Janus
[00000303] main decoder error: no suitable decoder module for fourcc `DIV3'.
VLC probably does not support this sound or video format.
[00000344] a52 decoder: A/52 channels:2 samplerate:48000 bitrate:192000
No accelerated IMDCT transform found
[00000345] subsdec decoder error: failed to convert subtitle encoding.
Try manually setting a character-encoding before you open the file.
[00000345] subsdec decoder error: failed to convert subtitle encoding.
Try manually setting a character-encoding before you open the file.

А и като гледам и в google има доста такива и подобни проблемчета
« Последна редакция: Apr 01, 2009, 12:21 от Ekspert »
Активен

Извинението е като ЗАДНИКА. Всеки си го има.

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: VLC-проблем при Debian testing
« Отговор #11 -: Apr 01, 2009, 13:22 »
при мене работи в Сусе, Кубунту, Убунту 8.10 -  като че не си инсталирал някоя библеотека...мушни едно Live CD - например на Сусе и от Pacman - http://packman.links2linux.org/package/vlc   - трясни 1 click install и виж какво инсталира и какво е инсталирало,  до сега не съм имал такъв проблем - странно,  в Сусето сме разглезени, че имаме GooM, обаче пробвай дистро с KDE.....о..ооооо - ми ти си със старата версия - аз съм с 0.9.8   .... ако искаш може да ти пиша как да записваш с VLC ТВ и радио, аман, нещо непрекъкнато променят и няма инструкция за новата версия като хората никъде.....
« Последна редакция: Apr 01, 2009, 13:36 от zibeltbg »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

Ekspert

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 801
  • Distribution: Debian Wheeze
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Re: VLC-проблем при Debian testing
« Отговор #12 -: Apr 01, 2009, 13:44 »
Благодаря, но както писах по-горе, не ми е толкова необходим, ползвам xine и Totem за гледане на филми, мога да кажа че се държат доста прилично, поне аз до сега не съм имал проблеми с тях. Нямам нужда да записвам телевизия или радио, а и за тях си има доста софтуер. Просто ми стана интересно дали ще тръгне както другите по подразбиране. Е не стана, вече е история, днес премахнах всяка следа от vlc-то. Благодаря ти обаче за помоща.
Първите ми стъпки с linux бяха именно със SuSE 8-нещо си, но в крайна сметка се закотвих на Debian, и не смятам да го сменям.
Поздрави.
« Последна редакция: Apr 01, 2009, 13:49 от Ekspert »
Активен

Извинението е като ЗАДНИКА. Всеки си го има.

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: VLC-проблем при Debian testing
« Отговор #13 -: Apr 01, 2009, 20:49 »
VLC-то си е чудесен плеър,поне за мен.И си работи много добре.Прави ми впечатление обаче,че в новата версия (0.9.8 ) са премахнали опцията за отваряне на двд от папка.Рових в гугъл-а,там настояват че може,но аз така и не успях.Иначе подобренията в него са много,добре е.
Някой успял ли е да отвори двд от папка с него и как,ако е успял?Аз,както написах по-горе не успях.
Всичко останало,което се отваря с него,се възпроизвежда много добре.
Това обаче не означава,че той е най-добрия плеър.Просто не обичам нещо да не ми работи и се мъча да го подкарам.Ако е възможно,разбира се.
Благодаря!
« Последна редакция: Apr 01, 2009, 20:58 от plandz »
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Re: VLC-проблем при Debian testing
« Отговор #14 -: Apr 01, 2009, 22:36 »
drag & drop папката в плеъра, не работи ли?
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast