Автор Тема: Програма чрез която да сканира Linux машина за .exe файлове  (Прочетена 1957 пъти)

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
към 1: И заради един малко по-сложен регулярен израз ще подложиш системата на тормоз с find?
към 2: Виж към 1;
към 3: Направи опитна постановка и засечи разликите в скоростта и натоварването. С оглед на резултатите, аз не бих се притеснявал за миниатюрното забавяне в скоростта на изпълнението на търсене с locate, заради допълнителните обработки, а ще продължава да бъде с пъти по-леко от търсене с find;
към 4: Съпоставяме двата метода на търсене, което предполага наличността на необходимото и за двата метода. Няма спор, че ако единият метод няма необходимите неща за изпълнението си, а другият ги има, то другият ще е този, който ще свърши работата. Не съм работил сериозно със Solaris, а никога не съм работил с HP-UX, така че не мога да кажа какво е положението с наличността на необходимото за двата метода в тези системи, но това не е от значение за съпоставянето на изпълнението на двата метода.
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
//off topic
Е такъв спор не се беше водил тук locate vs find :)
И двете команди си вършат съответната работа, всеки би трябвало да се съобрази със съответната ситуация и да ползва каквото му е удобно.
Аз ползвам find за претърсване в домашната папка и в конкретни папки, за търсене на файл в цялата система ползвам locate.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Mandrake Linux 10 and Linux
Настройка на програми
aaaSASlover 3 9135 Последна публикация Dec 08, 2012, 20:46
от UBIGI
Remote връзка Linux<--> Linux
Настройка на програми
stoyanovs 5 7687 Последна публикация Jan 24, 2006, 16:49
от gostenin
Experienced linux enginnced linux engineers
Търсене
bulwork 0 7768 Последна публикация May 10, 2008, 14:24
от bulwork
Dual boot Linux and Windows XP (Linux installed first) ПРОБЛЕМ !!!
Настройка на програми
XaMeLeOnA 36 40352 Последна публикация Nov 06, 2011, 02:58
от Compare
Linux From Scratch - Do-it-yourself-Linux
Начини за увеличаване на бързодействието
neosofti 2 4747 Последна публикация Jul 03, 2009, 08:43
от tyuio