Автор Тема: Проблем с шрифта на PacketTracer5 - ubuntu 10.10  (Прочетена 729 пъти)

h7d8

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 197
  • Distribution: Debian;Ubuntu
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Здравейте!Имам проблем с PacketTracer5, който инсралирам на убунту 10.10.При нормална инсталация при стартиране на програмата възниква прословутия проблем с шрифта.В този случей програмата работи без грешка,т.е без проблем запазвам работата ми и импортвам вече готови такива (.pka, .pkt...).Проблема с шрифта го решавам с коментиране на реда експорт в " .../PacketTracer5/packettracer "

Код
GeSHi (Bash):
  1. #!/bin/bash
  2.  
  3. echo Starting Packet Tracer 5.3
  4.  
  5. PTDIR=/usr/local/PacketTracer5
  6. #export LD_LIBRARY_PATH=$PTDIR/lib
  7. pushd $PTDIR/bin > /dev/null
  8. ./PacketTracer5 $@ > /dev/null 2>&1
  9. popd > /dev/null

След коментиране на този ред,шрифта на програмата се коригира, но възникват други проблеми.Когато се опитам да импортирам запазена работа, ми дава грешка, която ми казва че файлът не отговаря на версията на програмата, а този файл е запазен от същата програма.Вторият проблем възниква ,когато се опитам да заредя задача от циско уроците, които се свалят директно от сайта.
След махане на коментара пред експорт няма проблеми със зареждане на файлове, но проблема с шрифта възниква отново.Според мен има проблем с библиотека в ptdir/lib ,а при /usr/lib това го няма ,но пък възниква проблем-а с зареждането на файловете.Пробвах допълнително инсталиране на libqtwebkit2.2-cil libqt4-script libqt4-qt3support libqt4-sql libqt4-gui libqt4-webkit libqt4-qt3support libqt4-dev , но няма ефект.Очаквам малко помощ от вас.  [_]3
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
apt-get на Ubuntu?
Настройка на програми
Lamer 8 7640 Последна публикация May 29, 2009, 22:35
от go_fire
Раздавам Дискове на UBUNTU
Живота, вселената и някакви други глупости
IvanST 31 11858 Последна публикация Jan 25, 2005, 16:16
от Joro
Ubuntu live to ubuntu alternate?
Настройка на програми
Whisper 3 7420 Последна публикация Aug 30, 2007, 12:56
от bnight
Продавам Ubuntu Desktop 9.04:Kubuntu Desktop 9.04:Ubuntu Server 9.04 x64
Кошче
anakinchoo 34 20970 Последна публикация Jun 04, 2010, 16:32
от ROKO__
Ubuntu + Ubuntu Studio
Настройка на програми
H0lyGanGs7eR 5 7788 Последна публикация Feb 27, 2010, 13:20
от bazu