Автор Тема: Една тема за MONO Project  (Прочетена 2487 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Една тема за MONO Project
« -: May 30, 2011, 00:21 »
От известно време се интересувам(без да съм програмист) и единственото което откривам по форумите е мерене на пишки и не намирам едно свястно мнение, ЗАЩО Линукс обществото е срещу него!
Попрочетох за лицензи и не намирам нищо което да застрашава опен сорса!

От това което разбирам е, че наистина напредначевата мс технология с моно става мултиплатформена и някак си не го виждам този троянски кон които може да унищожи Линукс! Отделно от това, срещнах статии в които и Линус Торвалд го подкрепя, а и други радетели на GPL го подкрепят и оставам с убеждението, че се отрича всичко което "не го разбирам"! Не знам англииски и нямам собствено мнение от другоезичните и визирам само това което съм срещал по нашите форуми!

Много моля, темата(ако се получи) да не се обръща "MONO vs другите" и "Линукс vs Уиндоус"
Активен

martinsimeonov

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 9
    • Профил
Re: Една тема за MONO Project
« Отговор #1 -: Jun 06, 2012, 12:07 »
Споко,
не всички са против него  8)

ето ти и няколко работещи примери за програми писани на него от мене:
https://sourceforge.net/projects/guidecp/
https://sourceforge.net/projects/analysiscp/

Ако ти трябва някакво съдействие да почнеш ще ударя едно рамо  [_]3
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Една тема за MONO Project
« Отговор #2 -: Jun 06, 2012, 17:34 »
Въпроса е чисто философски. Това е технология измислена от една компания. Че не я обичаме точно нея особено, е истина. Обаче тук въпроса не е до лично отношение към нея. Просто това е технология отразяваща тяхното разбиране как трябва да се пишат  програми, а то е безкрайно различно от нашето. И накрая от всичко това се ражда неизменно bloatware.

Твърде много потребители са отровени, отраснали и откърмени от идеологията на този тип компании и днес искат същото и от нашия свят. И вече го получават. Не е в същия размер, но натам отива. Всичко ново днес идва по техния начин, не по нашия.

Поради тази причина вече няма никакво значение дали ще е моно, стерео, ала-бала. И с другите модерни технологии да се направи,  пак ще е кофа  за отпадъци с огромни размери.

За междуплатформенността не си прав. Преди време тръгнах да пиша едно програмче за собствени нужди. И естествено първата ми мисъл, още преди да го почна, беше след това да го споделя. Малко вероятно, но може да е полезно за друг, затова по-добре да е споделено.

Е убих се да търся графична библиотека, която да върви само системи от типа на Юникс по възможност свободни. Няма такава. Има поне десет развити или не толкова библиотеки и нито една от тях не е без версия за двете ОС, които не исках.

Днес няма графична програма, която да не може да бъде пренесена сравнително лесно или направо без усилие.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Как да подкарам Mono на Mandrake 10.1?
Настройка на програми
Brayan__ 4 2114 Последна публикация Dec 30, 2004, 10:15
от kolio_kolev
Stereo - Mono
Настройка на програми
winboze 1 2123 Последна публикация Jan 27, 2006, 01:07
от taiko
Mono, mysql
Настройка на програми
lupos 0 1503 Последна публикация Oct 10, 2006, 13:55
от lupos
Проблем със стартирането на mono
Настройка на програми
icespeed 3 2244 Последна публикация Nov 04, 2006, 10:47
от Lord Bad
Mono
Общ форум
danisius 1 2147 Последна публикация Jun 06, 2012, 13:12
от martinsimeonov