Автор Тема: Честито на Росен Плевнелиев  (Прочетена 3018 пъти)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Честито на Росен Плевнелиев
« Отговор #15 -: Oct 31, 2011, 23:12 »
Политиците ни са точно толкова "тапири" каквито са ни и лекарите и адвокатите, и програмистите, и чистачките, и ВиК майсторите и така нататък. Доказателство за това е че нерядко гореизброените влизат в политиката (между другото Плевнелиев е пример за което - не е професионален политик, за разлика от Калфин).

Не знам какво трябва да се има предвид под "оправяне" на държавата, това е нещо, което смятам че всеки си има собствени разбирания - пенсионерите примерно вярват, че това означава 2000 лева пенсия, фашунгерите вярват че това означава концлагери, тези на държавна работа вярват, че това означава 14-та заплата, 50% от населението вярва, че това означава по-евтин алкохол и така нататък. Политиците далеч не са единствените, които ги е грижа дали ще направят някаква далавера при удобен случай - след като огромна част от населението би направило същото - мисля че няма нужда да давам примери, единствено мащабите са различни. Ако някой си мисли, че е лесно да се занимаваш с политика, да вземе да си направи партия и да "оправи" държавата. Строшете наистина гръбнака на престъпността и стройте магистрали на воля.

Единственият проблем, който виждам в управлението на държавата е това абсолютно желание нещата да се правят с минимални усилия, което абсолютно контрастира с очакването на хората някак нещата да се решат с щракване на пръсти. В този ред на мисли вместо да се жалвате, започнете да се молите да излезе някакво гигантско находище на нефт или газ, защото историята не познава друг начин. Примерно като ходих в Дубай, реших да им посетя историческият музей (колкото и да е странно, има такова животно). Та въпросният беше няколко стаички, предимно със снимки и дребни предмети, за сметка на това достатъчно красноречиви. Първите снимки бяха на нещо като палатков лагер с много изпити и мизерни хора, които едвам връзват двата края с лов на бисери. Следващите снимки бяха от някакви ръкостискания с Никсън, строеж на пристанище и магистрала, появата на каменни сгради на фона на палатките и оттам нататъка....в днешно време GPS-ите на бакшишите не смогват да ги ъпдейтват достатъчно бързо. Ъммм, та затова щом сте решили че някой или нещо ще ви оправи, молете се някой да открие нефт в големи количества. Гарантирано за 5-10 години ще има осезаема разлика, работи и при по-мързеливи, некадърни и неинициативни общества, ехех.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

dakev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 96
  • Distribution: OpenBSD, FreeBSD, NetBSD
    • Профил
    • WWW
Re: Честито на Росен Плевнелиев
« Отговор #16 -: Oct 31, 2011, 23:17 »
Не знам как реши че "рева" срещу богатите?  ???
Нямам нищо против хората с идеи, с ум да правят парите си, против това съм да пълня гушата на хрантутници, които гледат докато са на власт, да уредят и шуранайката си на пост където минават моите, твоите пари, през някоя частна банка, през която да стават всички официални разплащания. Които срещу процент, са готови да продадат земята на която си се родил, където си станал човек, на някоя корпорация която иска да си изхвърля токсичните боклуци, които иначе при тях не биха изхвърлили просто така, която е решила да сондира за шистов газ без да се съобразява дали това ще повлиае по някакъв начин на околната среда. Против съм някакъв мизерен и потен, плешив шкембелия, да казва на родителите ми, на дедите ми че той им плаща пенсиите, за които години на ред на тях са им отдържани пари, против съм този същия някой, да се има за дерибей, смятащ че разполага с хората все едно са стока. Не ние сме слуги, това всички го забравят, ТЕ, този същия някой, както и всички други са слуги на народа! Жалко че всички го забравят, че масата от народа търси пастира, а той като овца безумна, очаква да му каже на къде да върви...

Наистина жалко...
« Последна редакция: Oct 31, 2011, 23:26 от dakev »
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Честито на Росен Плевнелиев
« Отговор #17 -: Oct 31, 2011, 23:29 »
Значи народът избира на власт тези дето гледали на него като на стока? Добре де, защо се оплакваш от политиците, оплаквай се от народа :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

dakev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 96
  • Distribution: OpenBSD, FreeBSD, NetBSD
    • Профил
    • WWW
Re: Честито на Росен Плевнелиев
« Отговор #18 -: Oct 31, 2011, 23:32 »
Направих го още когато писах в темата и "честитих" новия ни президент...
Същото е отношението ми и за стария...

# а втория пост бе насочен към tolostoi
« Последна редакция: Oct 31, 2011, 23:37 от dakev »
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Честито на Росен Плевнелиев
« Отговор #19 -: Oct 31, 2011, 23:44 »
Ами - дон Тиквоне от Банкя го беше казал преди време - калпав материал. Предвид че за пръв път някой политик го казва, как да не се радваш, ехех. Вместо това хората тръгнали да му се сърдят, ехех :)

Иначе това за шистовия газ си е абсолютна политика. Имам предвид, в момента САЩ са най-големият износител на газ и от няколко години изнасят повече от Русия, колкото и да е странно. В момента в който Газпром се докопа до въпросната технология съм повече от сигурен, че ако има някакви залежи в България, Газпром ще хвърлят доволно много пари, за да ги докопат. И тогава, особено ако са на власт, същите които сега протестират против това, ще са най-големите защитници на идеята -  по същият начин по който сега са най-големите защитници на атомната енергетика. Досега не съм чувал район от 100 километра да стане трайно необитаем заради авария при добива на шистов газ примерно, но ние имаме АЕЦ и се гласим за втори такъв. Мммм политика и нищо повече. В смисъл при други обстоятелства, представи си че утре заебем Белене и вместо това Уестингхаус реши да прави два нови блока в Козлодуй, а пък Газпром се сдобие с технологията за добив на шистов газ и напъне да копае в Добруджа, ролите ще се разменят - едните, довчера ревали за химикалите, ще ти обясняват колко е безопасно, а другите, доскоро ревали за икономическите последствия, ще ти обясняват колко е изгодно.

« Последна редакция: Oct 31, 2011, 23:45 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

dakev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 96
  • Distribution: OpenBSD, FreeBSD, NetBSD
    • Профил
    • WWW
Re: Честито на Росен Плевнелиев
« Отговор #20 -: Oct 31, 2011, 23:47 »
С всичко това ще се съглася, освен с това че  реши че сигурно подкрепям друга политическа група, която в момента мнимо протестира срещу действията на власт имащите?
Алтернатива няма, в това което биха направили срещу пари, по нищо не се различават.

И не смятам че това са политици, такива които биха направили нещо за същия този народ, които ги е избрал, сбирщина от продажници, кой за трийсет, кой за по малко сребърници...
« Последна редакция: Oct 31, 2011, 23:49 от dakev »
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Честито на Росен Плевнелиев
« Отговор #21 -: Oct 31, 2011, 23:50 »
Не съм решавал подобно нещо - просто всички тези настроения са плод на пропагандни изпълнения. Истината проста - възможно най-доброто е държавата да се меси възможно най-малко, по какъвто и да е повод. Само така, вредите от идиотизма на разни партийно-назначени дебили могат да се минимизират. В някои други държави може и да работи модела където държавата можела да подхожда отговорно, само че това не е точно България. Друг е въпросът, че тези държави сега имат големи проблеми заради прекалено отговорното отношение.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

shoshon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
    • Профил
Re: Честито на Росен Плевнелиев
« Отговор #22 -: Oct 31, 2011, 23:51 »
@gat3way. Ти, човеко, си умен.

Имам удоволствието от няколко години да кибича в този форум и една глупост не каза! За простичкия народ обяснененията на проблемите са прости. Праволинейни. Тея са такива, онея са онакива.

Радвам се, че има хора като теб!
Активен

dakev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 96
  • Distribution: OpenBSD, FreeBSD, NetBSD
    • Профил
    • WWW
Re: Честито на Росен Плевнелиев
« Отговор #23 -: Nov 01, 2011, 00:24 »
Със здраве да си кибичиш още много години  :)
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Честито на Росен Плевнелиев
« Отговор #24 -: Nov 01, 2011, 14:29 »
Цитат
Политиците ни са точно толкова "тапири" каквито са ни и лекарите и адвокатите, и програмистите, и чистачките, и ВиК майсторите и така нататък.
Сещаш ме за един много сладък виц:

Като знам какъв съм инженер ме е страх да отида на лекар.

Цитат
Добре де, защо се оплакваш от политиците, оплаквай се от народа
И за една друга сентенция:

Слугите си заслужават господарите.

Та то през всички епохи така е било.

« Последна редакция: Nov 01, 2011, 14:49 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Re: Честито на Росен Плевнелиев
« Отговор #25 -: Nov 01, 2011, 15:10 »
Аз вече съм стигнал до извода, че държавата ни не се управлява от нас българите, а от сили извън България. Тези пионки, които виждаме по ТВ (политиците имам предвид) са една фасада да си верваме, че живеем в демокрация. Дават им да мърдат в някви граници, но ако стъпят накриво идва следващата смяна послушковци. Дефакто след пускане на бюлетината хората нямат никакъв формален механизъм да влияят на политическия пейзаж. Гражданското общество не е още достатъчно силно, за да може да се противопостави на безобразията, въпреки че има някакъв напредък в тази посока. Отдавна не "вервам" на политици, то това звучи като абсурд. Единствената ми надежда нещо да се промени е 10% от хората, които мислят и знаят какво става и искат нещо положително да се случва в БГ, да намерят подходящата форма да се обединят и да създадат някакво силно гражданско общество, което да виси като дамоклев меч над главата на политиците, и при най-малката грешка да ги наказва най-малкото с изхвърляне от политическия елит, обществено порицание и т.н.

Най-смешното или трагичното е, че винаги пожарникаря се оправдава с другите или пък, че няма пари, а ако видим ефективно ли се харчат парите, ще излезе, че се краде толкова много, че накрая се оказва, че например строим по-скъпи и некачествени магистрали от немските.

Да не говорим как е забатачил образование/наука, здравеопазване и т.н. Например преди година си мислех да се върна в БГ да правя някаква наука, като видях как още повече тези безидейни идиоти са го забатачили и се отказах. Бях готов да прежаля ниската заплата само и само да съм си в БГ, но то като проведох няколко проучвателни разговора и схванах, че връщането ми на този етап ще е кариерно самоубийство. Прецених, че засега по ме устройва да бачкам в топ институти/унита в чужбина за няколко хиляда лева, отколкото за 300-400лв. в унита в БГ, в които няма никакво финансирани и кретат на командно дишане.

За здравната система - там е още по-трагично (от личен опит), ама да не се впускам в подробности, просто да спомена, че ако трябва бих плащал три пъти по-голяма здравна осигуровка, ама искам като влезна в болница всичко да е изпипано и да не се разболявам гледайки трагичната обстановка и докторите да взимат достатъчно пари, че да не се чудят как да те рекетират.

Просто, за да заработи системата трябва да се направят няколко прости неща, само че трябва да се направят от правилните хора. А ние тука само си говорим и нищо не правим, дайте поне да направим някаква гражданска група на Линукс обществото в БГ, която по преценка да реагира и да заема активна гражданска позиция поне за нещата, за които всички имаме съгласие. Въпреки, че не съм в БГ в момента съм готов да помагам с каквото мога, готов съм да давам и пари ако трябва, ама дайте да променям стъпка по-стъпка нещата в тая наша изстрадала държава, ако ние не инициираме нещо отдолу гледате, че отгоре всичко е прогнило. Дайте най-накрая да вземем съдбата в нашите ръце, да се обединим от общия ни интерес без никакви полит. идеологии, а просто прагматично за постигането на конкретни цели полезни за всички нас, за нашия ежедневен живот. Ако сме повече хора ще е много по-трудно да ни игнорират, а знаете, че сам човек без подкрепа от другите е малко като умряла работа.
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

spec1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 230
    • Профил
Re: Честито на Росен Плевнелиев
« Отговор #26 -: Nov 01, 2011, 22:12 »
  Плевнелиев е най-малкото зло,разберете го. Да прецакаш доган
и башибозука му си е сериозно постижение. Най-после ,след 21
години, ДПС вече НЯМА ВЛАСТ !
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Честито на Росен Плевнелиев
« Отговор #27 -: Nov 01, 2011, 22:47 »
Мммне, за втори път се случва.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon