Автор Тема: уффф проблем с OpenOffice...  (Прочетена 6263 пъти)

4gabbs

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 15
  • Distribution: Ubuntu 10.10
  • Window Manager: Gnome 2.32.0
    • Профил
уффф проблем с OpenOffice...
« -: Nov 22, 2011, 21:48 »
Здравейте! :) Имам следния проблем и той е...OpenOffice не работи по някакъв странен начин. Всеки път когато реша да включа, без значение дали ще е Presentation, Spreadsheet или Word Processor, ми изкача следното нещо http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/390327_319532648061307_100000137235803_1385103_1791099228_n.jpg . А още по-странното е, че дори след като отвсякъде изтрих този файл с автобиографията, продължава да ми изкача по същия начин. Също така е толкова инатливо това, че не иска да се затвори като му цъкна Х-са, ми трябва да влизам в "Наблюдение на системата" и от там да прекъсвам процеса му. Не знам какво да правя, а и не смея да пробвам много, много сама да се оправям, защото Линукса ми е още малко тъмна Индия. Ще бъда страшно благодарна, ако ми помогнете :)
А и за малко да забравя с Убунту 10.10, Гном 2.32.0 съм ^_^ а а и също мисля, че съм с OpenOffice 3.2 (ама не съм много сигурна  :D )
Активен

Ekspert

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 801
  • Distribution: Debian Wheeze
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Re: уффф проблем с OpenOffice...
« Отговор #1 -: Nov 22, 2011, 22:17 »
Опитай да изтриеш скритата папка на офиса .openoffice.org това би трябвало да ти реши проблема, но с това ще загубиш и настройките които си правил в програмата. Ако са минимални не е болка за умиране. и Още нещо, почти съм сигурен че си с LibreOffice, и ако е така погледни дали скритата папка не е с такова име .LibreOffice примерно.
« Последна редакция: Nov 22, 2011, 22:20 от Ekspert »
Активен

Извинението е като ЗАДНИКА. Всеки си го има.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: уффф проблем с OpenOffice...
« Отговор #2 -: Nov 22, 2011, 23:17 »
Виж, кой документ ти дава като повреден. Отвори го, презапиши го и вече няма да имаш проблеми с това съобщени. Другият вариан е да изтриеш потеребителската директория, както ти каза колегата.
Отваряш файловият браузър, натискаш Ctrl + H за да ти искара скритите файлове, отваряш директория .config и изтриваш .Libreoffice.
http://img412.imageshack.us/img412/1026/201111222319431024x768s.png
« Последна редакция: Nov 22, 2011, 23:22 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: уффф проблем с OpenOffice...
« Отговор #3 -: Nov 22, 2011, 23:26 »
С опен офис е, а не с либре офис! Пише го отгоре в лентата на европейската биография.

4gabbs, докато още си на вълна настройки, защо не минеш на либре офис!?

Ако искаш, но не знаеш как, добави това: deb http://ppa.launchpad.net/libreoffice/ppa/ubuntu maverick main хранилище и след обновяване на хранилището ще ти излезе, че има ъпдейти за надграждане. Надграждането всъщност премахва опен офис и оставаш без офис пакет и после и избираш libreoffice и го инсталираш.
Активен

4gabbs

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 15
  • Distribution: Ubuntu 10.10
  • Window Manager: Gnome 2.32.0
    • Профил
Re: уффф проблем с OpenOffice...
« Отговор #4 -: Nov 27, 2011, 21:18 »
абе опрайх го тоя опен офис, ама с какво либрето е по-добро от него ? (''_)
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: уффф проблем с OpenOffice...
« Отговор #5 -: Nov 27, 2011, 21:40 »
абе опрайх го тоя опен офис, ама с какво либрето е по-добро от него ? (''_)

Не ползвам офис пакети и нямам идея какво има в повече в него, но тенденцията от към поддръжка и развитие е към либрето. Разработчиците на опен офис го напуснаха и създадоха либре офис заради проблеми с бъдещето на ОО след като Оракъл купиха фирмата която отговаряше за ОО.

Виж в нета има много писано по въпроса!
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: уффф проблем с OpenOffice...
« Отговор #6 -: Nov 27, 2011, 22:06 »
абе опрайх го тоя опен офис, ама с какво либрето е по-добро от него ? (''_)

Не ползвам офис пакети и нямам идея какво има в повече в него, но тенденцията от към поддръжка и развитие е към либрето. Разработчиците на опен офис го напуснаха и създадоха либре офис заради проблеми с бъдещето на ОО след като Оракъл купиха фирмата която отговаряше за ОО.

Виж в нета има много писано по въпроса!
Да, има много писано, но ти нищо май не си чел от това. Проекта е предаден на Апаш фондацията и в момента е в инкубатора
http://incubator.apache.org/openofficeorg/
Активен

0x2B|~0x2B

4gabbs

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 15
  • Distribution: Ubuntu 10.10
  • Window Manager: Gnome 2.32.0
    • Профил
Re: уффф проблем с OpenOffice...
« Отговор #7 -: Nov 27, 2011, 23:02 »
абе не знам, още не ми се сменя ОО, ама ако пак ми направи проблем мога да се ориентирам  към промени :) иначе мерси за помощта и съм ви много благодарна :*  [_]3 ^_^
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: уффф проблем с OpenOffice...
« Отговор #8 -: Nov 27, 2011, 23:08 »
абе не знам, още не ми се сменя ОО, ама ако пак ми направи проблем мога да се ориентирам  към промени :) иначе мерси за помощта и съм ви много благодарна :*  [_]3 ^_^

Ами ако си имаш нужните функционалности и нямаш някакви проблеми, няма нужда да го сменяш! То в общи линии за всяка ос и програми важи правилото, че колкото са повече функционалностите, толкоз по-сложно за ползване и по тежко върви, без значение дали ги ползваш или не.
Активен

4gabbs

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 15
  • Distribution: Ubuntu 10.10
  • Window Manager: Gnome 2.32.0
    • Профил
Re: уффф проблем с OpenOffice...
« Отговор #9 -: Nov 28, 2011, 01:16 »
ми не, нямам проблеми, само това дето ми беше изкочило, ама смятам, че е било породено от това. че компа ми беше на ремонт, уж за лан картата, пък то се оказало някакъв проблен с драйверите и ми го преинсталирали и като си го взех ми се наложи да има оправям 894959694 лайна дето ми направиха като започнем с микрофона и стигнем до това, плюс, че са ми надрали горния панел(оказа се че компа е със странни сменящи се цветни панели като на телефон :Д ) ...ама сега вече всичко е наред де, за което много се радвам :) много тъпо ми беше станало, защото лаптоп на 1 месец и ми се наложи да му правя 674580 поправки...ще видим за наперед какво ще стане, ако не ще го върна, то 3 години му е гаранцията и само да имат късмета да не ми го сменят с друг ще им потроша офиса!!! :Д
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: уффф проблем с OpenOffice...
« Отговор #10 -: Nov 28, 2011, 09:40 »
Проблемът ти най- вероятно е бил в документ, който е бил на флашка и флашката е извадена принудително, без да се затвори документа. Когато офисът се стартира, ти предлага да възстанови документа, но той не е на диска, а на флашката, която е демонтирана. Колкото до Openoffice - откакто Oracle го харизаха, работи безупречно. Имам чувството, че този проект беше саботиран от разработчиците, които го напуснаха, защото в Убунту 10.04 офисът забиваше често при стартиране. Сега този проблем го няма.
« Последна редакция: Nov 28, 2011, 10:03 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

and1soma

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 138
  • Distribution: Debian based
  • Window Manager: GTK+ / Qt
    • Профил
    • WWW
Re: уффф проблем с OpenOffice...
« Отговор #11 -: Nov 29, 2011, 14:04 »
Точно този проблем, OpenOffice ми го правеше много, ама много често. Решенито беше, че просто си инсталирах LibreOffice и проблемите си изчезнаха, а Libre е нещо като продължение на Open, само че се разработва от други (по-добри ;D) хора, а не от Oracle.
Ето как можеш да си инсталираш LibreOffice -

1. Отваряш терминала (Помощни програми > Терминал) и пишеш -

Код:
sudo apt-get purge openoffice*.*

после това -

Код:
sudo add-apt-repository ppa:libreoffice/ppa

после това -

Код:
sudo apt-get update

после това -

Код:
sudo apt-get install libreoffice libreoffice-l10n-bg libreoffice-gtk libreoffice-gnome

докато пишеш командите ще ти поиска парола (password), пишейки я не се стряскай, че не се появяват никакви букви или звездички, ти си я напиши и чукни ENTER.
След което ще си имаш пълен офис пакет. LibreOffice по нищо не се различава от OpenOffice, освен по функционалност и развитие.
Ето така изглежда LibreOffice Writer -



Успех! :)
Активен

"Нищо не е по-далеч от истината."

4gabbs

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 15
  • Distribution: Ubuntu 10.10
  • Window Manager: Gnome 2.32.0
    • Профил
Re: уффф проблем с OpenOffice...
« Отговор #12 -: Nov 29, 2011, 18:20 »
тенкюююю ^_^
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: уффф проблем с OpenOffice...
« Отговор #13 -: Nov 29, 2011, 20:56 »
..... само че се разработва от други (по-добри ;D) хора, а не от Oracle.
...
Хайде стига с този Оракъл, баси и тесногърдите FOSS-аджии. Погледни предишния ми пост в темата!!!!!
Активен

0x2B|~0x2B

and1soma

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 138
  • Distribution: Debian based
  • Window Manager: GTK+ / Qt
    • Профил
    • WWW
Re: уффф проблем с OpenOffice...
« Отговор #14 -: Nov 30, 2011, 05:57 »
На мен пък ми писна от злобни и враждебно настроени хора!!!!!!!
А, от както Oracle придоби OpenOffice и VirtualBox, те се влошиха! Факт.
Sun са тези, които заслужават овациите.
Активен

"Нищо не е по-далеч от истината."

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Да преведем OpenOffice?
Преводи на програми
fire 6 5926 Последна публикация May 30, 2002, 19:08
от dafo
OpenOffice.org
Настройка на програми
IvanST 4 2858 Последна публикация Jan 08, 2003, 11:54
от
проблеми с openoffice
Настройка на програми
edy1 2 2486 Последна публикация Dec 03, 2003, 01:05
от edy1
OpenOffice
Настройка на програми
HipH0p 4 2487 Последна публикация Dec 05, 2003, 11:16
от alabal
OpenOffice проблем
Настройка на програми
kennedy 5 2216 Последна публикация Feb 04, 2004, 12:53
от kennedy