Автор Тема: VMWARE SERVER MANAGEMENT  (Прочетена 1367 пъти)

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
VMWARE SERVER MANAGEMENT
« -: Jan 22, 2012, 10:46 »
Имам един стар сървър с VMWARE SERVER хост. Работи добичето честно и почтено години наред. Обаче с годините и аз остарявам и недовиждам. Знам, че има червени шапчици дето могат да ми помогнат ама и зъби не ми останаха за тях.

Та проблема дето искам да реша без червена шапчица  е как да разбера КОИ ПРОКЛЕТИ GUESTS ми гъбят CPU на 100% и давят звяра. В top и htop виждам 2-3 мушморока ама не усещам как да ги разоблича.

Сега мислим съм си - взема ги килна и после в менджмънт конзолата като видя кои са утепани... Обаче зверско ми се струва. Ако някой си е патил - черпя веднага виртуално, а при близки срещи и реално.
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: VMWARE SERVER MANAGEMENT
« Отговор #1 -: Jan 22, 2012, 13:33 »
Имам един стар сървър с VMWARE SERVER хост. Работи добичето честно и почтено години наред. Обаче с годините и аз остарявам и недовиждам. Знам, че има червени шапчици дето могат да ми помогнат ама и зъби не ми останаха за тях.

Та проблема дето искам да реша без червена шапчица  е как да разбера КОИ ПРОКЛЕТИ GUESTS ми гъбят CPU на 100% и давят звяра. В top и htop виждам 2-3 мушморока ама не усещам как да ги разоблича.

Сега мислим съм си - взема ги килна и после в менджмънт конзолата като видя кои са утепани... Обаче зверско ми се струва. Ако някой си е патил - черпя веднага виртуално, а при близки срещи и реално.
1. GSX или ESX
2. Проверете какво е натоварването на всяка от виртуалните машини поотделно, но не само процесора а и управлението на паметта, входно/изходни операции
3. какво е състоянието на дисковете на хоста?
Активен

0x2B|~0x2B

shoshon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
    • Профил
Re: VMWARE SERVER MANAGEMENT
« Отговор #2 -: Jan 22, 2012, 17:39 »
Не знам какво ще рече без червени шапчици. Ако е ESX 3.X или 4.X има един service wmware-webaccess. Пускаш го и се връзваш към хоста на порт 80 и се логваш като root ( казва се MUI ) От там вече има доста tool-чета. Има ли и причина да не си инсталираш vSphere ? Също така логни се на всяка машина и виж с топ wa%. Голям процент ще значи, че ESX-a не успява да обработи заявките на машината. Също така има една команда esxtop.

Айде успех!
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: VMWARE SERVER MANAGEMENT
« Отговор #3 -: Jan 22, 2012, 18:22 »
VMWARE SERVER си е VMWARE SERVER :)

Версията е 2.0. Спряна от поддръжка през 2010.

Когато говорим за червени шапчици имаме нещо в предвид от рода на PROXMOX.

Защо не ESXi (и PROXMOX разбира се) - ами няма софтуерен райд. Убий ме ама от него не мърдам - спасявал ме е толкова пъти колкото и аз не знам вече.

Та по тазсутришния проблем - аз май намерих решение - има добри хора който поназнайват и не им се скъпи да кажат:

До колкото чух - в лог-а на съответния гост - още на първи ред стои PID на процеса, което ме устройва доста.

И майтапа на стана - стои си там PID-а. Така, че моите терзания са приключени - гадовете ще бъдат изловени и наказани.

Апропо - защо няма във форума секция за виртуализация?
Активен