Автор Тема: Skype 4.0  (Прочетена 5853 пъти)

crystalwater

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 147
  • Distribution: Linux Mint Maya
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Skype 4.0
« -: Jun 14, 2012, 19:02 »
Някой инсталира ли си новата версия на скайп, за да сподели как е?
Аз я инсталирах само да я видя визуално на едно live CD с Knoppix.
Нещо не ми харесаха новите емоутиконки - дразнещи са в сравнение със старите. Пак лепнати прозорци, като при уиндоуската версия, но не съм разцъквал повече.
Та мисълта ми е може ли да се смени пакети с емоутки или не?
И все пак ще ми е интересно да чуя отзиви за стабилността на тази версия, да знам дали да ъпдейтвам.
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Skype 4.0
« Отговор #1 -: Jun 14, 2012, 19:26 »
Обожавам го !
Това за мен е най-функционалната от всички версии и най-удобна за ползва, особено начина по който е направен чат прозореца с "recent talks" и класическият контакт лист... Много е хитро и удобно...
Новите емотикони също отдавна ги чакам, много са красиви.
И не, неможеш да го смениш.
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Skype 4.0
« Отговор #2 -: Jun 14, 2012, 20:48 »
Аз съм раздвоен :) Основното положително (и дори изненадващо) е, че Microsoft не са зарязали Linux клиента, както се очакваше. Не че съм доволен от текущото доминиране на Skype при този вид комуникация, но щом ще го ползваме, поне проектът да е жив.
Откъм емотиконите. Положително е, че има допълнителни нови емотиконки, а някои от обновените ми харесват повече (особено онзи с пояса, сега му пада). Отрицателното е, че пък някои от обновените не ми харесват (например, катерицата - вече не гледа тъпо).
Откъм интерфейса. Положително е, че статусите са станали по-различими (малко съм кьорав от далече) и че интерфейсът се е обновил (да не ни доскучава) без да губи класическото си удобство. Отрицателното е, че в заглавната лента на прозореца за чат се е появил излишен надпис "Дискусия по Skype", който измества името на кореспондента твърде надясно и така името не се вижда, когато прозорецът е минимизиран, и трябва да помниш, да цъкаш няколко пъти, или да хвърляш боб, за да разбереш кой прозорец с кого е, ако пишеш с повече хора и си разделил дискусиите от общия прозорец, който общ прозорец на мен не ми е удобен (оплитам се из хората), а и с общия прозорец не си личи с кого пишеш, когато е минимизиран. Има и недомислие с отделянето на прозорците от общия - веднъж като отделиш някого, отделянето се запомня (което за мен е добре), но липсва опция отново да върнеш прозореца с този човек в общия (тук съм бил в грешка). То като цяло не виждам логика от това индивидуално отделяне - във варианта за Windows има глобално отделяне и обединяване, което ми изглежда по-полезно.
Та така, има си субективни елементи при преценката на позитивите и негативите, но определено си има някои обективни недомислици, каквито не са ми правили впечатление в предната версия, поради което най-вероятно аз ще се върна към нея засега :)

П.П.: Като стана дума за Skype, при мен от (мисля) 2.2 версиите насам, а гледам, че и в 4-тата версия, не се чува звук за получено съобщение, когато прозорецът с този разговор е активен, и ако забравя някой прозорец активен и не съм пред компютъра, често пропускам да видя, че човекът е писал. Дали такова е решението на разработчиците или аз съм пропуснал нещо при мен?
« Последна редакция: Jun 15, 2012, 00:42 от neter »
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

shoshon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
    • Профил
Re: Skype 4.0
« Отговор #3 -: Jun 14, 2012, 21:28 »
@neter може и да си прав за прозорците, обаче ето и другата гледна точка: аз съм с gnome3 и работата с много прозорци не е най-удобното нещо ;D

Ако единия прозорец е бял а другия черен - да лесно е да ги сменяш, но когато излгеждат еднакво бели...
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Skype 4.0
« Отговор #4 -: Jun 15, 2012, 01:42 »
Всъщност, избързах в заключенията си (нещо често взе да ми се случва напоследък). В предния ми пост задрасках едно от тях - има опция отделеният прозорец да се прибере в общия и е точно там, където е и опцията за отделяне на прозореца, някак ми е убегнало одеве.
За пречещия надпис "Дискусия по Skype" също има решение. Не бях забелязал преди, но езиковите файлове на Skype са отворени (виждам, че и в поне няколко предишни версии е така), така че нищо не пречи човек да отвори файла skype_bg.ts с QT Linguist (в Debian от прекомпилирания пакет се намира в /usr/share/skype/lang/) и да махне този надпис (лошото място на който се оказва, че е грешка на преводача, а не на разработчиците, тъй като в оригиналните стрингове не е така и кореспондентът си е в началото на стринга) от двата стринга, в които се съдържа (единият е за общия прозорец, а другият - за отделения прозорец) и да компилира превода (File->Release).
Още не мога да хвана точната логика докога отделеният прозорец се запомня като отделен, но забелязвам, че понякога отново си се появява прибран в общия. И понеже със сигурност бързо ще ми писне да отделям постоянно прозорците, мисля да дам шанс на общия прозорец, пък дано свикна :)
Та... промених си мнението, мисля да си остана на новата версия, а с леко присвити очи (липсва ми тъпо гледащата катерица) и аз заставам на позицията, че развитието е в положителна посока :D
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

crystalwater

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 147
  • Distribution: Linux Mint Maya
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Skype 4.0
« Отговор #5 -: Jun 15, 2012, 07:28 »
Бффф,
пич, кажи може ли да се подменя пакета с инфантилните иконки.

пп: Не искам да пиша повече изречение в тоя пост, че ше си изкарам бан
Активен

gericom

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 12
  • Distribution: Netrunner/Manjaro
  • Window Manager: Plasma 5
  • Netrunner Rolling
    • Профил
    • WWW
Re: Skype 4.0
« Отговор #6 -: Jun 15, 2012, 07:58 »
относно общия прозорец - има решение: Options > Chat > Use Default View, uncheck > Apply :) и така чата си е както преди ;)
Активен

Linux is so simple operation system, but you must be a genius to understand its simplicity.

crystalwater

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 147
  • Distribution: Linux Mint Maya
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Skype 4.0
« Отговор #7 -: Jun 15, 2012, 08:07 »
Върнах си старата версия.
Новата хич не ми харесва. Открих вече доста неща които не са ми по вкуса
« Последна редакция: Jun 15, 2012, 08:49 от crystalwater »
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Skype 4.0
« Отговор #8 -: Jun 15, 2012, 10:01 »
относно общия прозорец - има решение: Options > Chat > Use Default View, uncheck > Apply :) и така чата си е както преди ;)
Мда, намерих го малко по-късно. Можело е да е малко по-информативен надписът (в този случай не само преводачът, но и разработчиците имат участие), но ако някой го ползва редовно, пак може да си редактира превода.

кажи може ли да се подменя пакета с инфантилните иконки.
Както ти каза и vyrgozunqk, засега не се намира такъв вариант.

Не искам да пиша повече изречение в тоя пост, че ше си изкарам бан
Хмм... с какво точно ще си изкараш бан? Тук сме свободно и отворено общество, трябва наистина стабилно, недвусмислено и систематично да си погазвал шепата изисквания на правилата на форума, за да получиш бан. Не се притеснявай да пишеш тук - никого не пъдим просто ей така. Дори да сбъркаш нещо, човешко е да се греши, поправяме грешката и продължаваме нататък. Няма причини да се пъдим :)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

Neo2SHYAlien

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 93
  • Distribution: Debian Sid
  • Window Manager: Gnome3, E17
    • Профил
    • WWW
Re: Skype 4.0
« Отговор #9 -: Jun 15, 2012, 11:09 »
иконите повечето ме дразнят факт Относно другите визуални неща при връщане към класически изглед не виждам някакви кардинални изменения които да ми пречат на живота  ;D Далеч по важното е х64 версията да е по стабилна понеже имашe много случайно крашове в версия 2 при изпращане и получаване файлове особено от общи чатове да речем

ps Не помня в старта версия дали имаше conference calls ???
« Последна редакция: Jun 15, 2012, 11:12 от Neo2SHYAlien »
Активен

- Би ли ми казал кой път да хвана оттук? - попита Алиса.
- Зависи накъде отиваш - отвърна Котаракът.
- Все едно накъде...- каза малкото момиче.
- Тогава е все едно кой път ще вземеш - рече Котаракът.

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Re: Skype 4.0
« Отговор #10 -: Jun 15, 2012, 14:42 »
Далеч по важното е х64 версията да е по стабилна понеже имашe много случайно крашове ...
Трай коньо за зелена трева... 64-битовата версия е 32-битова обвита така, че да работи на 64 битови системи.
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

Neo2SHYAlien

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 93
  • Distribution: Debian Sid
  • Window Manager: Gnome3, E17
    • Профил
    • WWW
Re: Skype 4.0
« Отговор #11 -: Jun 15, 2012, 15:49 »
Трай коньо за зелена трева... 64-битовата версия е 32-битова обвита така, че да работи на 64 битови системи.
Пффф та**к, това не го знаех. Засега не е крашвал ама тая щуротия още не съм я ползвал по активно
Активен

- Би ли ми казал кой път да хвана оттук? - попита Алиса.
- Зависи накъде отиваш - отвърна Котаракът.
- Все едно накъде...- каза малкото момиче.
- Тогава е все едно кой път ще вземеш - рече Котаракът.

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: Skype 4.0
« Отговор #12 -: Jun 16, 2012, 13:39 »
А скоро... Skype ще има и реклами...

Вече с реклами по време на разговор със Skype

http://ruse-news.com/modules.php?name=News&file=article&sid=42455&mode=thread&order=0&thold=0

Цитат
Той ще бъде виждан само от ползвателите на Windows, които не са закупили кредит за мобилни разговори и ползват Skype само безплатно.
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Skype 4.0
« Отговор #13 -: Jun 16, 2012, 19:36 »
Дали е по- добър или по- лош не мога да преценя, защото и старият ми вършеше работа. Обаче, такива уникално грозни икони не съм виждал в никоя от досегашните версии.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

v13

  • Гост
Re: Skype 4.0
« Отговор #14 -: Jun 16, 2012, 22:18 »
На мен пък ми харесва новия скайп, и иконите, емотиконите ми харесват и идеята да си чатиш с всички в един прозорец не е лоша. Ползвам си системата на английски и нямам никакви проблеми с преводи и т.нт.
Работи добре и стабилно, за сега нямам забележки.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Skype
Настройка на програми
tlf 7 8168 Последна публикация Jul 09, 2004, 19:39
от tlf
Инсталация на Skype
Настройка на програми
riko_l 2 4767 Последна публикация Sep 24, 2004, 13:26
от mos
Skype - разговори по интернет
Настройка на програми
dob4o 5 5940 Последна публикация Nov 10, 2004, 19:55
от alabal
Оптична мишка и skype
Настройка на програми
knoppix 2 4220 Последна публикация Nov 15, 2004, 20:20
от knoppix
Проблем с Skype
Настройка на програми
Demon_A 2 4184 Последна публикация Mar 16, 2005, 00:48
от alabal