Автор Тема: Firefox & kTorrent  (Прочетена 725 пъти)

velislavvasilev

  • Гост
Firefox & kTorrent
« -: Mar 14, 2013, 23:15 »
Здравейте! Само за 5 мин. съумях да си омажа дивашки Лисицата. С Kubuntu 12.04 x64 Лисунгерът не ми дава да тегля от магнитните линкове в тракерите. Четох тук-там, в about:config добавих тези, които са в по-черно от тази снимка http://postimage.org/image/r7u1hsikx/ . Така и не се получи. По-точно прозорчето за избор приложение започна да се появява. Само дето не разбрах защо започна да се появява почти навсякъде. Дори и тук, с влизане през linux-bg.org като цъкна на Форуми и пак ми излиза и ме пита с кое приложение да го отвори. А и да ми кажете къде се намират програмите? Сиреч, дори и всичко да си ботеше, къде се намират работните файлове на програмите? Преди с Убунту помня, че влизах някъде в usr/share/applications и от там си вадех икони за десктопа. Само дето там май са само някакви шорткъти, а в Кубунту дори не са всички или поне КДЕ не ги показва. От Софт. центъра (или какъвто беше за Кубунту) махнах Мозила, качих я пак и ефектът е същият. Споделете как да я оправя. Дали с ръчкане, дали с триене и качване отново. Също търсачката за избор на приложение не е от онези в които има има изброени видовете приложения и ти само да си го цъкнеш. Трябва да дам точния път до приложението. С риск да съм нахален, светнете ме как става и във Chrome, че и тук не тръгват магнитите :)
« Последна редакция: Mar 14, 2013, 23:28 от velislavvasilev »
Активен

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Re: Firefox & kTorrent
« Отговор #1 -: Mar 15, 2013, 02:31 »
През терминал или Alt-F2 пускаш следното: firefox -profilemanager. Създаваш нов профил и ползваш него, може да изтриеш стария по-късно. Програмите се намират в /usr/bin
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Firefox & kTorrent
« Отговор #2 -: Mar 15, 2013, 07:53 »
Когато омажеш някое приложение, отваряш файловият мениджър, настройваш го да показва скритите файлове, намираш потребителската му конфигурация /в случая папка .Mozilla и я изтриваш. След този операция, програмата ще стартира като новоинсталирана.
« Последна редакция: Mar 15, 2013, 07:54 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

velislavvasilev

  • Гост
Re: Firefox & kTorrent
« Отговор #3 -: Mar 15, 2013, 23:06 »
Благодаря много и на двама Ви! Не съумявам да се оправя с KDE, но и конзолата върши работа. Инсталирах qTorrent и в Chrome си заработиха магнитите. Остана само да видя как да ги активирам и в Лисицата. В Chrome след инсталацията ми изписа, че портът е зает, но вместо да го сменя, премахнах kTorrent и се оправи.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Ktorrent
Кошче
FeNoMeNa 1 1404 Последна публикация Oct 23, 2007, 21:41
от HeavenWarrior
Ktorrent
Настройка на програми
bashi1 13 2917 Последна публикация Oct 31, 2007, 09:21
от alabal
Ktorrent
Настройка на програми
Pumata 6 1563 Последна публикация Feb 29, 2008, 08:57
от Pumata
Какво означава това в ktorrent?
Настройка на програми
hlu 3 1401 Последна публикация Mar 04, 2008, 21:24
от ric
Проблем с инсталирането на ktorrent!
Настройка на програми
nikodim81 13 1829 Последна публикация May 09, 2009, 20:12
от plandz