Автор Тема: Новият изглед на Google+  (Прочетена 3984 пъти)

v13

  • Гост
Новият изглед на Google+
« -: May 17, 2013, 12:44 »
Ползвате ли все още Google+ и какво мислите за новия му изглед?
Днес отделих един час да прегледам всичките му настройки. Има доста удобни и добри настройки за сигурността и много добре обяснени условията за поверителност. Най ми харесва, че винаги можеш бързо и лесно да изтриеш целия си профил в Google+ заедно със всичката му активност, за разлика от Facebook.
Във фейсбук цялата потребителска активност трябва да се трие ръчно едно по едно. Познайте ако с даден профил има хиляди харесвания и коментари как се трие всичко това. Отделно профила се деактивира но дали някога се изтрива не е напълно ясно.
Иначе новата визия на G+ определено ми харесва повече. И мейл услугата им е перфектна с екстри, които трудно ще се намерят при други доставчици и всичко е интегрирано Youtube профила, Google Drive, и всичко друго каквото намерите в панела най-отгоре.
Услугите, които предлагат гугълците за мен са най-качествени и изпипани и най-хубавото е, че всичко е безплатно с изключение само на някой екстри от които не всеки има нужда.
Активен

nikito_blend

  • Гост
Re: Новият изглед на Google+
« Отговор #1 -: May 17, 2013, 13:36 »
Аз също смятам че гугъл+ е по удобен но 99% от приятелите и познатите ползват само фейсбук.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Новият изглед на Google+
« Отговор #2 -: May 17, 2013, 19:26 »
Напротив напълно ясно е. Spybook не трие нищо, никога, по никакъв повод, декларирали са го съвсем публично, отдавна и са много горди с това. По между другото същото важи и за Гошо, но там като изтриеш нещо, та било то чернова на писмо, просто ти и останалият свят спирате да го виждате. Това също е декларирано много отдавна.

Когато си регнах Г+ точно от тази интеграция останах като застрелян от отряд командоси. Всичко излиза на яве и няма нищо, което да можеш да скриеш от Гошо. Целият ти живот до чекиите дето биеш на някоя яка MILF излиза на светло и публично.

Мнение за новият външен вид не мога да дам, че не съм влизал там от много месеци. А и там непрекъснато се правят промени. Досега сигурно поне десет генерални промени има, коя от коя повече не ми харесва от предната.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

v13

  • Гост
Re: Новият изглед на Google+
« Отговор #3 -: May 17, 2013, 19:46 »
Е то хубаво ама примерно спирам да ползвам facebook, google и всичките им услуги и скайп почти не ползвам, не съм геймър. Какво ми остава да правя да се развличам малко в интернет?
Да си дръпна от време на време освен някое филмче...
Иначе в мрежите можеш да се запознаеш с интересни хора, да членуваш в интересни общества и т.нт. има ред благинки.
В интернет всеки се интересува от другите и в който и да било друг сайт да се регистрирам нямам никаква гаранция кой какво прави с моите лични данни.
То ако човек иска да е анонимен и неизвестен май по-добре да спира нета и толкова. А гугълците дори да нямаш профил при тях съм почти сигурен, че записват активността на всяко едно ip и ако не си си сменял ip-to примерно от една година имат вече достатъчно детайлен профил.
Е вярно е, че не се знае едно ip през колко човека минава примерно за определен период от време и няма как да се знае активността му заслуга на колко човека е.
Активен

v13

  • Гост
Re: Новият изглед на Google+
« Отговор #4 -: May 17, 2013, 19:56 »
По между другото същото важи и за Гошо, но там като изтриеш нещо, та било то чернова на писмо, просто ти и останалият свят спирате да го виждате. Това също е декларирано много отдавна.
Би ли дал линк?
Активен

v13

  • Гост
Re: Новият изглед на Google+
« Отговор #5 -: May 17, 2013, 19:58 »
Когато си регнах Г+ точно от тази интеграция останах като застрелян от отряд командоси. Всичко излиза на яве и няма нищо, което да можеш да скриеш от Гошо. Целият ти живот до чекиите дето биеш на някоя яка MILF излиза на светло и публично.
Е това за едни е неудобство а за други не.
Примерно какво лошо има мрежата да реагира според твоите предпочитания и да ти намира любопитни и интересни неща, на които иначе сам едва ли би попаднал.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Новият изглед на Google+
« Отговор #6 -: May 17, 2013, 20:02 »
Не съм подготвен с връзки, ама малко търсене за презентации по конференции като i/o например, би свършило работа.

Относно другото ти мнение да така е. За да не си в полезрението на акулите, трябва да нямаш лична карта дори. Но това не бива да спира борбата за свобода. Не се ли борим, сме обречени.

Иначе за профилите не ги мисли, много добре успяват да преценят, кой точно е ползвал един адрес по ИП, та ако ще хиляди хора да са. Алгоритми са си измислени за всичко.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

v13

  • Гост
Re: Новият изглед на Google+
« Отговор #7 -: May 17, 2013, 20:12 »
Декларация за поверителност
"Целим да поддържаме услугите си по начин, който защитава информацията от случайно или злонамерено унищожаване. Поради това след изтриването й от нашите услуги може да не изтрием незабавно остатъчните копия от активните си сървъри и да не премахнем информацията от системите си за архивиране."
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Новият изглед на Google+
« Отговор #8 -: May 17, 2013, 20:14 »
Я човека сам си намери връзка  ;D
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
    • Профил
Re: Новият изглед на Google+
« Отговор #9 -: May 17, 2013, 20:16 »
Хе-хе,
още преди около година... тук шефът забрани да се ползва гугъл (и изрично пощата им) за фирмени цели
та.. фирмените адвокати тогава му бяха казали, че.. а бе гугъл променили там нещо в общите условия за ползване и добавили клауза
нещо от сорта: - че всичките Ви данни които ние съхраняваме (или Вие съхранявате при нас - то е същото) са НАШИ
или поне в такъв смисъл
и че могат от време на време и по тяхна преценка да ги дават и на други (т. нар. "трети страни") - без да уточняват какви точно
т.е. за/сега се подразбира(т) разни рекламни агенции и пр.
ами ЦРУ, ФБР и някой който просто може да си го позволи (очаквам скоро вместо да се редят на опашка за пътешествие в космоса богаташите като Шат-на-патката-главата "Шатълуърт" да си платят почти същата скормна сума за да разберат напр. с кого си е писала вчера Анджелина Джоли и къде точно я сърби и пр. глупости)
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Новият изглед на Google+
« Отговор #10 -: May 17, 2013, 21:41 »
Вижте, какво прочетох току  що:

http://gatakka.eu/?p=1447

 :o  :o  :o
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Новият изглед на Google+
« Отговор #11 -: May 17, 2013, 23:04 »
Е то хубаво ама примерно спирам да ползвам facebook, google и всичките им услуги и скайп почти не ползвам, не съм геймър. Какво ми остава да правя да се развличам малко в интернет?

Както каза go_fire -- наблягаш на някоя яка MILF девойка и съответните движения покрай наблягането  ::)
Активен

the lamer's team honourable member

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: Новият изглед на Google+
« Отговор #12 -: May 18, 2013, 00:20 »
Новия изглед е л@йн@н:
  - на мобилни устройства е с една колона което е добре
  - на лаптопите ми е с по две колони
  - на full hd стават 3 колони
  - на "по-гоуеми" монитори стават 4

Проблема е че не са подредени по време ами са случайно подредени някак си което е досадно.

Др. проблем е, че новия изглед смазва C2D процесорите - гледам как просто преглеждам и скача ей-така на 100%. Ако кликам - заковава на 100% за секунда/две.
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

v13

  • Гост
Re: Новият изглед на Google+
« Отговор #13 -: May 18, 2013, 11:17 »
След търсачката на Google, коя според вас е най за предпочитане примерно Bing, Yahoo?
« Последна редакция: May 18, 2013, 11:46 от v13 »
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: Новият изглед на Google+
« Отговор #14 -: May 18, 2013, 11:42 »
duckduckgo
:)
Активен