Автор Тема: Всичко ли ще работи на HP Pavilion dv7 3150eq с Linux?  (Прочетена 8519 пъти)

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Ей това ме кефи на тоя форум, пишите някакви забиви и после бум, ами като е така не ползвай линукс.
А после защо линукс графичната среда не вървяла :D .

:D

Нищо против никой просто се забавлявам.

Имам подозрение, че под графична среда имаш предвид операционна система. Не знам, какво имаш предвид под "не вървяла". Продаваш ли я ?
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Полицайче, на това пък хич не обърнах внимание! Май човека още не е осъзнал, че в Линукс, ОС и графична среда са неща които не са свързани като в Уиндоус и за това графичните среди могат да бъдат безбройни, а ОС е една.
Активен

tonitochev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 699
  • Distribution: Kubuntu and Xubuntu
  • Window Manager: KDE 4
    • Профил
    • WWW
Ей това ме кефи на тоя форум, пишите някакви забиви и после бум, ами като е така не ползвай линукс.
А после защо линукс графичната среда не вървяла :D .

:D

Нищо против никой просто се забавлявам.

Нищо против никой, просто отговарям по принцип.
В тоя форум сме просто потребители, е възможно е да има и някой разработчик за нещо за линукс, но е за цвят... Та така гну линукс системите не ги пишем ние, не ги развиваме и не печелим от тях. Болшинството от нас могат да помогнат единствено със "зарибяване" и помощ до колкото можем и не винаги. Просто защото не знаем всичко. Ето защо изказване като цитираното много ме забавлява.

Еми никого не караме насила. Показваме една алтернатива, пък човека си решава. Ако тази алтернатива го "зариби", от тук нататък си се бори сам. Щото от форуми акъл да чакаш си е загуба на време. Докато чакаш някой да ти прочете проблема и да ти отговори, през туй време да си изчел тонове неща , които Гугъл би ти сервирал за секунди и да си намерил отговор и решение на проблема. Не се иска много акъл, а да ти дойде малко, ама на време.
Активен

Debian
 http://debian-az-propaganda.blogspot.com/
вестник за GNU/Linux  http://vestnik.hbcom.info/news.php
 http://tonitochev.net16.net/

Sairos

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 77
  • Distribution: GNU Linux
  • Window Manager: Console
    • Профил
@cybercop не тук не става въпрос за гумбунто :)
Спри да го приемаш така лично за тази операциона система вече.

По темата :

Това е все едно това да беше някакъв автомобилен форум и потребителя да се регистрира тук  и да каже абе еди кой модел съм си харесал и вие да му кажете  по добре недей си взимай тази кола гадна е вземи си друга марка :D , защото може еди какво си.

След няколко месеца по късно отваряте нова тема в която пишете спад на потребителите на линукс графични среди и въобще като цяло Desktop версията. След това започва един голям спор, но накрая ви убягват точно тези моменти как пъдите вие самите хора който имат желанието да преминът към лунукс desktop среда.

И накрая какво се указа аз съм бил виновен :D

Edit:

Точно както бягат потребителите на Linux desktop, така бягат и хората от този форум ей от такива работи :)
« Последна редакция: May 29, 2013, 05:23 от Sairos »
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
@cybercop не тук не става въпрос за гумбунто :)
Спри да го приемаш така лично за тази операциона система вече.

По темата :

Това е все едно това да беше някакъв автомобилен форум и потребителя да се регистрира тук  и да каже абе еди кой модел съм си харесал и вие да му кажете  по добре недей си взимай тази кола гадна е вземи си друга марка :D , защото може еди какво си.

След няколко месеца по късно отваряте нова тема в която пишете спад на потребителите на линукс графични среди и въобще като цяло Desktop версията. След това започва един голям спор, но накрая ви убягват точно тези моменти как пъдите вие самите хора който имат желанието да преминът към лунукс desktop среда.

И накрая какво се указа аз съм бил виновен :D

Edit:

Точно както бягат потребителите на Linux desktop, така бягат и хората от този форум ей от такива работи :)

Не съм споменавал конкретна дистрибуция, а само проява на некомпетентност.
Все още мисля, че не ти се е изяснила разликата между дистрибуция и DE. Предполагам, че причината е, че работиш само през терминал, ако това наистина е така.
Колкото до постовете - не виждам проблем, че сме посъветвали някой, да си инсталира и windows на същата машина, за да си ползва няколко приложения. Няма смисъл да го лъжем, че ще вървят по- добре под wine. Друг е въпросът, за какво ще ползва това скъпоструващо приложение и дали Libreoffice няма да му върши същата работа. Но, той не е попитал за алтернатива, а за конкретни приложения.
« Последна редакция: May 29, 2013, 09:32 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6181
    • Профил
Въпросът винаги опира до това, кое ще върши работа. MS Office и Libre Office - няма много разлика, освен ако наистина MS Office не е нужен за нещо, което се ползва от 2 на 100 офиса например. На мен лично и двеме ми вършат работа. Със останалите програми нещата стоят по същия начин. Затова винаги питам, за какво ще се ползва. И ако мога винаги предлагам на човек да предпочете Linux. Причините ЗА не са малко. Първото е, че последните години всичко свързано с удобството, простотата и графичната среда се разви страшно бързо. Почти не е нужно за новак, да чете тонове помощни файлове и кое, как и защо става. Цъкаш с мишката и толкова. Замислете се, за какво повечето хора ползват комповете си и става ясно, че всяка една система ще свърши работата. Другото е, че Линукса и много по-стабилен. Уиндуоус понапредна в това отношение, но остава въпросът със сигурността. За Линукс почти няма вируси, не с пишат лесно и много трудно моше да се пробие, ако се предприемат някои елементарни мерки.
Казах ли, че е безплатен? Не малко предимство. Знае се, че в страната ни не се плаща много за софтуер, пък дори и за Уиндоус. Той вече си се продава инсталиран, но все пак. Имам един приятел, който държи няколко магазинчета и отвреме-навреме му идва имейл, че е възможно да му дойде проверка, за това е хубаво да си провери лиценза на системата или софтуера. Той се смее на това, щото си ползва Убунту.
Уиндоус го оправдавам, ако е за игра, разни архитектурни програмки, 3D - въпреки, че там линукса далеч не е на второ място и може би още нещо, което в момента не се сещам. Уиндоуса обаче не може да те научи на много.
Казах ли, че се плаща?  ;D При това не ставаш собственик на копието.
Развам се, че много от големите компании, разработчици на софтуер, обърнаха внимание на бурното развитие на Линукс и, че все повече хора го ползват. И съответно правят версии и за тази система. Като се започне от игрите и все по-нататък. Вече и за телефони. Мен всичко това ме радва.
Не съм казвал защо се отказах от Уондус. По-нагоре споменах причината. Вируси. Пипнах преди време нещо, дето не можах да го изчистя по никакъв начин. С включването на машината се размножаваще във всякакъв изпълним файл. Касперски не искаше да се стартира освен ръчно, останалите подобни също. За две седмици направих около десетина преинсталации на системата. Най-накрая запълних всичко с нули и това реши проблема. Но ми дойде много. Жалко, че купиха Скайп. Дано Гугъл не закупят DELL.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Sairos, аз също искам час по-скоро да достигнем поне 10% Линукс потребителите, за да започнат и производителите на хардуер да предлагат по-качествени драйвери и поддръжка. Тъй като от ранна детска възраст, първия досег на всички с компютъра е с Уиндоус, то, няма от къде да дойдат нови узери в Линукс освен от Уиндоус потребителите, но една много голяма част от тях идва само защото е безплатен, без да осъзнава, че тук има още много възможности и очаква да работи също като Уиндоус. Всичко да става като в Уиндоус, без никакво желание да се адаптира като да начало и после да усвоява новите възможности и после вика, абе махни го линукса! Той за нищо не става! Е, точно накива потребители, дето ще плюят, не искам изобщо да се докосват до Линукс.
За това и считам, че е най-добре да му се обясни още от началото, че ако очаква всичко да е като в Уиндоус, и ако няма желание да се научи да ползва Линукс еквивалентите на уиндоуските програми, да не си губи времето, дето би изработил пари за много повече лицензи за уиндоуса.
Активен

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 609
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Бат Sairos , питащият беше харесал някои марки коли ( не - модели ) , ха , и питаше за нещо "видимо" . А пък и едва ли "всичко" ще работи и под Уйндоус  :D . Като се уточни за какво става дума е по-лесно за отговор и т.н.
Затова и дистрата с кодеци , глезотийки и шаренийки са по-класирани ( изключения са ония , с черния визуален стил , бек-незнам-кое-си) . Чест им прави на ЛинуксМинт , че по време на инсталацията казват , че са 4-тите най-популярни .
« Последна редакция: May 29, 2013, 20:24 от malin1 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6181
    • Профил
Понеже се споменаха автомобилите, някой от вас би ли седнал да се вози в кола, в която нещата се контролират от системата на Меките?  :)
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

dev_urandom

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 114
  • Distribution: Slackware
    • Профил
Понеже се споменаха автомобилите, някой от вас би ли седнал да се вози в кола, в която нещата се контролират от системата на Меките?  :)

Зависи ... Ако Airbag-ът ме пита дали съм сигурен, че трябва да се отвори - НЕ :)
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
HP Pavilion Dv4 1140go
Настройка на хардуер
own3r 24 11383 Последна публикация Jan 22, 2009, 19:33
от own3r
Pavilion dv6 Wi-Fi adapter problem
Настройка на хардуер
FrostBlg 2 2881 Последна публикация Feb 24, 2010, 18:22
от FrostBlg
HP pavilion g6 wifi card
Настройка на хардуер
alfi 3 4582 Последна публикация Jan 05, 2012, 23:23
от big-marvel
Проблем с Bootloader на лаптоп HP Pavilion g6-2105st
Настройка на програми
xpresko 7 4319 Последна публикация Feb 21, 2013, 15:03
от xpresko
Въпрос за подкарване на LINUX на HP Pavilion 15
Лаптопи
SW 14 12776 Последна публикация Feb 14, 2023, 19:46
от Acho