Автор Тема: Мамицата му и 3Д и 12.04 и VMWare!  (Прочетена 5114 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Мамицата му и 3Д и 12.04 и VMWare!
« Отговор #15 -: Jun 03, 2013, 21:51 »
Добре де, и аз препоръчвам на запалените геймъри да бягат от Линукс, ама само за игри ли е 3д!?
Ама не всички си ползваме щайгите да цъкаме игрички!
Активен

vyrgozunqk

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 67
    • Профил
Re: Мамицата му и 3Д и 12.04 и VMWare!
« Отговор #16 -: Jun 03, 2013, 22:42 »
Ми то няма и OpenCL... тогава какво 3Д има...

Ефектите на всички графични среди по една или друга причина, също лагват...
Тогава за какво 3Д си говорим ?!

Без игри, CL и композиране, за какво ни е 3Д ?   ::) :D

Жалка история...
Активен

Macbook Pro 15" 2017, Intel Core i7 @2.9 GHz, 16 GB RAM, 512 GB nvme, Radeon Pro 560, Mac OS X High Sierra

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Мамицата му и 3Д и 12.04 и VMWare!
« Отговор #17 -: Jun 03, 2013, 22:48 »
Аз ускорението ползвам само за желирани прозорци и много редките случай на supertuxcart. И си бачкат безупречно. Освен ако не бъркаш OpenCL с OpenGL, то такъв вече има в ati. Ама единственото дето се сещам да може да се ползва е да се чупят паролите на Гейта. Но понеже той не харесва свободни водачи, май не го поддържа. Теоретично се ползвало и за някакви научни работи, ала аз съм си прост ламер и не ги мога тия работи, пък не ми и трябват.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

vyrgozunqk

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 67
    • Профил
Re: Мамицата му и 3Д и 12.04 и VMWare!
« Отговор #18 -: Jun 04, 2013, 07:41 »
Тц, точно за CL си говорех... тук-таме работи и е клизма да го подкараш...
В крайна сметка става въпрос и за GPU hardware acceleration като цяло, който в линукс липсва...
Подяволите, дори видео-ускорението е изклецано...  ::)

А желираните прозорци примерно в KDE 4.хх и другите ефекти, както казах лагват и имат tearing по една или друга причина, заради което ги изключвам, а машината не е слаба...
Следователно, дали ще ползвам радеон от 6ххх или 7ххх серия или някое S3 Savage Pro  с 8 МБ памет, май няма голяма разлика...
Активен

Macbook Pro 15" 2017, Intel Core i7 @2.9 GHz, 16 GB RAM, 512 GB nvme, Radeon Pro 560, Mac OS X High Sierra

remotex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
    • Профил
Re: Мамицата му и 3Д и 12.04 и VMWare!
« Отговор #19 -: Jun 04, 2013, 20:33 »
Като споменахте Вейката та се сетих (да дам и аз моите 5 ст. по темата)
Наскоро хаквах една парола с неговия инструмент ама... понеже много бавно ставаше - слаба карта а и накрая аз се сетих за паролата преди да я открие програмата..

Та реших да пробвам на новата видео карта каква й е скоростта като пусна един миньор - cgminer
Наскоро купих по-нова че спряха поддръжката на старата и докато излезе *-legacy.deb бая време мина
та минах от HD 4ххх на HD 7430 или нещо такова - слаба ракия - не съм сигурен дали новата не е по слаба

та пускам миньора и той не работи т.е. работи ма не копа - всеки път като удари злтната жила и хвърчат грешки та се не трае
след кратко разследване се установи че някой версии на драйверите на АТИ са по-добри от други
става дума за OpenCL поддръжката
(не ми се връщаше няколко версии назад на драйвера - но знам че там работи, то аз я обнових картата само за това да не задържам необновени пакети)

Та понякога може и да играеш дори и като ти накъсва, но друг път това води до тотално неработещи приложения както в моя случай, но вината не е  в линукс или в общността - линукс си поддържа OpenCL, OpenGL просто произовдителите трябва да пуснат свестни драйвери и/или свястна документация и да разчитат вече на общността. Така че не се оплаквайте, ще има добре работещи и под линукс - но след време... или ще има reverse-engineering или ще се сработят с общността
Засега а и в обозримо бъдеще докато гледат да се напечелят първо от Уиндоус ще е така, но с течение на времето и с излизането на повече игри за линукс нещата ще се поизместят даже бих казал понаместят

Още помня навремето като излезе DirectX 1.0 каква смешка беше - поне още няколко години след като излезе хората предпочитаха DOS/4GW extender в 32 битов защитен режим... после го пооправиха - тогава пък Уиндоуса даваше голям овърхед та.. ДОС-а трудно умря, та даже и след като го наложиха игрите бая време след това още ползваха (и предпочитаха) 3Dfx Voodoo
та така... Да си припомним доброто старо време
« Последна редакция: Jun 04, 2013, 20:47 от remotex »
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Мамицата му и 3Д и 12.04 и VMWare!
« Отговор #20 -: Jun 04, 2013, 22:05 »
Цитат
Засега а и в обозримо бъдеще докато гледат да се напечелят първо от Уиндоус ще е така, но с течение на времето и с излизането на повече игри за линукс нещата ще се поизместят даже бих казал понаместят

Хахахаха! Те се опитват да ни вкарат култура, че трябва да се радваме на високите им печалби, които естествено са следствие на възможно най-ниски разходи(включително и за заплати и социални)  и възможно най-висока продажна цена, а ти си оптимист, че ще се напечелят :D .
Проблема е основно в производителите на хардуер и ще се реши когато стигнем поне 10%, а до тогава, да са живи и здрави хората от Интел.
Активен

vyrgozunqk

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 67
    • Профил
Re: Мамицата му и 3Д и 12.04 и VMWare!
« Отговор #21 -: Jun 05, 2013, 08:13 »
Това за reverse engeneering-a са глупости!
Дори на старите карти, на които ати пуснаха цялата документация ( RV350 ) и претендират, че имат едни от най-добрите OpenSource драйвери и са много отдавна, напълно завършени - пак са бая по-бавни от старият Catalyst 9.3 ...

Каквото и да си говорим, що е свободно, все е накадърно и недоизпипано... Говоря за драйвери...

В много случай не са виновни производителите... Ralink също дават данни за чипсетите си, пък свободните wi-fi драйвери от години са тотално мазало, което веднъж крета, 2  пъти - не!  :)

Каквото и да си говорим, добър драскач на свободна практика и за без пари - няма... С изключение на Столман, ма той от години не се занимава с нищо друго, освен с фанатизъм...
« Последна редакция: Jun 05, 2013, 08:16 от vyrgozunqk »
Активен

Macbook Pro 15" 2017, Intel Core i7 @2.9 GHz, 16 GB RAM, 512 GB nvme, Radeon Pro 560, Mac OS X High Sierra

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Мамицата му и 3Д и 12.04 и VMWare!
« Отговор #22 -: Jun 05, 2013, 19:09 »
Върго дето казваш е точно така. Но с последното изречение не съм съгласен. „Драскачите“ в 99% са професионалисти, на които им плащат. Когато става въпрос за голям проект като Xorg, то им плащат за това да пишат свободни програми. Разните студентчета и некадърници като мен са по-малко от процент и те се занимават с миниатюрни, малко полезни и в общият случай ненужни неща.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

vyrgozunqk

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 67
    • Профил
Re: Мамицата му и 3Д и 12.04 и VMWare!
« Отговор #23 -: Jun 05, 2013, 23:54 »
Аз мисля, че по-скоро платените се броят на пръсти, повечето разчитат на "обществено субсидиране", не случайно много големи лица, спряха да се занимават, защото си намерили "доходна работа"... : )

Да не говорим, че повечето кръпки и пачове идват от "малки" драскачи, а няколкото големи, само ги сглобяват и нагаждат...  :)

Въпроса е защо нещата не вървят, дори с пълната хардуерна документация - защото всеки си прави, каквото иска... 
В едната версия - работи, в другата, на някой му се сторило, че кода бил "грозен" и го пренадрскал, ама с краката си и всичко спира да работи...
Или се прави, ама се прави половинчато, защото го няма "големият" с "пурата" отгоре, който да заплашва с "от утре си уволнен" ...
А това е много силен стимул.  :)
Активен

Macbook Pro 15" 2017, Intel Core i7 @2.9 GHz, 16 GB RAM, 512 GB nvme, Radeon Pro 560, Mac OS X High Sierra

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
VMWare под Линукс
Настройка на програми
glarus 16 4183 Последна публикация Jan 24, 2005, 20:07
от OVP
Настройка на емулатора Vmware
Настройка на програми
mhydra 5 2215 Последна публикация Aug 08, 2005, 14:47
от apkah
За vmware
Настройка на програми
bboy 5 2019 Последна публикация Jan 07, 2006, 00:22
от misho_cg
VMware
Начини за увеличаване на бързодействието
Elmondo 8 3283 Последна публикация Feb 13, 2006, 19:53
от CTEHATA
Vmware - конфигуриране след всеки старт
Настройка на програми
glarus 2 1588 Последна публикация Apr 11, 2006, 19:16
от glarus