Автор Тема: Linux Mint: мога ли да инсталирам форум подобен на този ?  (Прочетена 4752 пъти)

3p0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 354
    • Профил
След като извадих такъв късмет с инсталиране на форум, дали трябва да се снабдя с domain, за да стане видим форумът в интернет пространството ?
В едни от последните въпроси, които ми задаваше инсталиращия скрипт, беше да въведа domain или да въведа IP-address, аз въведох външния ми IP-address.
В момента форумът е  стартиран при всяко стартиране на Мозилла Файърфокс под Линукс Минт 17.1 'Ребека' на компчтъра ми с 4 гб РАМ. Другия ми компчтър, който е с 8 гб РАМ е под Windows 10 и от него не знам дали мога да стартирам форума  ::)
Активен

MX Linux version 18 "Continuum"
PC: Intel® Celeron® CPU G540 2.50GHz; MB=Gigabyte GA-H61M-S2V-B3 rev.1.0; RAM=16Гб DDR3.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6178
    • Профил
Да, ако не искаш форума ти да се достъпва по АйПи, трябва да имаш регистриран домейн. Или да си направиш регистрация в някой сайт, който предлага безплатно dynamic dns, ако ти изнася и така. Аз така си достъпвам машината отвън по име.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
А ве не те съветвам да го правиш. Очевидно нямаш никакви познания нито по мрежи, нито по администрация. Ще те избабанят много лошо. Моят съвет е да си вземеш домуване. Ей ги например СХ имат по пет кинта. Но не са само те. Хиляди са. Има и чужди милион. Всичко, което не е Го Деди е добре за твоя случай с най-евтините си предложения. А там форумите се и инсталират с едно щракане в панела. Между другото, ако не си разбрал, ЛЗБ е заджижван от Simple machine. На всички безплатни форуми (и не само) в дъното им пише, кои са.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

3p0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 354
    • Профил
Стана публичен форум :)
Изпробвах, да регистрирам обикновен потребител на форума - успях :)
Обаче като пусна тема от обикновения ми поребител, форумът изисква, да разреша темата от администраторския ми профил - ужас, това е чудовищна гадост ??? - сега трябва га премахна това потвърждаване и ще може да се ползва форума ::)
Активен

MX Linux version 18 "Continuum"
PC: Intel® Celeron® CPU G540 2.50GHz; MB=Gigabyte GA-H61M-S2V-B3 rev.1.0; RAM=16Гб DDR3.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Със сигурност имаш и такава настройка в панела. От свободните, форума, който си инсталирал е с най-големи възможности. А освен това и най-надупченият. Прочети пак предното ми мнение и си помисли за 5 или 10 лв. на година, дали си струва да рискуваш.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

3p0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 354
    • Профил
Взех free domain.
Взех free hosting.
Инсталиран е форумът и регистрирах потребител.
Разбрах защо мнението на потребителя чакаше, да го одобря с администраторския ми профил:
Код:
Moderate user's first N messages:
Queue user's first N posts for approval. If a user's post count exceeds this number his/her posts will be automatically approved (unless posted to a moderated forum). Set to 0 to disable.
Настроих тази опция на 0, за да нямам такива чакания за в бъдеще.
От хостинга ми предлагат евтин вариант за платен хостинг.
Активен

MX Linux version 18 "Continuum"
PC: Intel® Celeron® CPU G540 2.50GHz; MB=Gigabyte GA-H61M-S2V-B3 rev.1.0; RAM=16Гб DDR3.