Автор Тема: търся howto за мейл сървър със спам бутон да блаклиства IPто за една година  (Прочетена 7083 пъти)

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3398
    • Профил
А навсичкото отгоре unsubscribe линка и не работи.
Как да се справя с тая офца ?

То и да работи особена полза няма, щото натискането на unsubscribe линка, потвърждаваш че майла е валиден и работи и автоматично те абонират и влизаш в други списъци.

И най лошото е че всичко е законно. Махат те с усмивка е от един, закона е изпълнен - ето на повече няма да получаваш точно тази брошура, но почват да ти пращат друг спам от други листи.
Какво сега как може да им се забрани да ти пуснат мейл. Ами те са го взели от публичният домейн.

---
гледам спамкопс имат секция за рапуртуване на спам, но искат регистрация. Такова никога не съм правил.

Но като техническа страна - като интерфеийс за собствена система, може да стане и без бутон и без форма.
Трябва да има накакъв автомат, който да слуша на служебен майл и на който като се препрати съобщението този да го анализира, да отдели source ip-то на спамаджийският сървер и да го добави в бляк листата.
Но това .да се направи е доволно сложно :'( Но може и да има нещо готово.
« Последна редакция: Aug 16, 2016, 17:02 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Маркеринг кореспонденции е страшно тънка

Така е, ето вчера получавам 3 еднакви имейла от една офца дето ми е записала три различни мои имейли и си ми праща нейната брошура.
А навсичкото отгоре unsubscribe линка и не работи.
Как да се справя с тая офца ?

Не знам каква мейл услуга ползваш, но всички имат под някаква форма филтри.
нов филтър -> From Contain -> @офца -> Discard :)
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Това с IP-то е кауза пердута (ъъ-ъ, май така се казваше). Постоянно се пръкват нови и нови зомбирани системи, разпращащи имейли като пожарникарски самолет водата над гората.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3398
    • Профил
Що бе работи. Не може да се препазиш от всичко, ама поне 90-99% от световният спам го реже.
Кокото до зомбираните компютри повечето ISP блокират 25 изходящ порт. (според мен не е правилна тази политика!)

Е какво вижам точно сега в логовете
Код:
Aug 17 12:47:08 www rblsmtpd: 1471427228.997264 tcpserver: ok 24596 0:80.xxxxxxxx:25 market-bg.info:37.157.188.205::2828
Aug 17 12:47:09 www rblsmtpd: 1471427229.041902 rblsmtpd: 37.157.188.205 pid 24596: 451 Listed in PSBL, see http://psbl.org/listing?ip=37.157.188.205
Aug 17 12:47:09 www rblsmtpd: 1471427229.060550 tcpserver: end 24596 status 0
Aug 17 12:47:09 www rblsmtpd: 1471427229.060605 tcpserver: status: 0/40
Aug 17 12:47:15 www rblsmtpd: 1471427235.616301 tcpserver: status: 1/40
....
....

повтарящо се съобщение през 30 секунди, най малко двайсет пъти. от софийско IP   37.157.188.205 на market-bg.info
а  market-bg.info нямат страница.

и много успешно се реже от psbl.org
Не знам какво бих правил без тях. тъй че слагайте си блак листите, и бг спам хващат.
« Последна редакция: Aug 17, 2016, 13:37 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
За блак листите - да, полезно е и работещо. Но "бутон  да блаклиства IPто", както е зададено в темата, може би е еквивалент на access.db. Пробвал съм се да поставям там IP-та - не е ефективно.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3398
    • Профил
На мен не ми е ясно как бляк листите си попълват базите? Споменават нещо за 'honey spot'
или с други думи - мухи на лайно.
Явно това са e-maili, които не са обявени никъде публично, но ако се налазят, то явно ще се налазят от автомати и спамаджии. Щом пишеш на такъв е-маил значи си спамаджия......
Или пък такъв 'honey spot' един път влазъл в листите на спамаджиите, вечно ще циркулира в тях. Един вид къртица.

Не знам много ми е интересно........

А другото което имат е рапортуване.....Значи и от рапортуването има полза?
« Последна редакция: Aug 17, 2016, 14:00 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
На мен не ми е ясно как бляк листите си попълват базите?
Преди ползвах и Razor. Не знам дали функционира все още. Мисля, че сега е вградено в SpamAssassin, но може и да се лъжа.
Само за него ми е ясно (като в мъгла) как работи.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

growchie

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
    • Профил
Имам чувството, че spammassassin и clamav станаха нещо твърде неефективни. Страшно лесно ги преодоляват, особено бг спам.
Активен

growchie

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
    • Профил
Аз съм си добавил следните редове в main.cf файла:

smtpd_recipient_restrictions =
            reject_invalid_hostname,
            reject_unknown_recipient_domain,
            reject_unauth_pipelining,
            permit_mynetworks,
            permit_sasl_authenticated,
            reject_unauth_destination,
            reject_rbl_client multi.uribl.com,
            reject_rbl_client dsn.rfc-ignorant.org,
            reject_rbl_client dul.dnsbl.sorbs.net,
            reject_rbl_client list.dsbl.org,
            reject_rbl_client sbl-xbl.spamhaus.org,
            reject_rbl_client bl.spamcop.net,
            reject_rbl_client dnsbl.sorbs.net,
            reject_rbl_client cbl.abuseat.org,
            reject_rbl_client ix.dnsbl.manitu.net,
            reject_rbl_client combined.rbl.msrbl.net,
            reject_rbl_client rabl.nuclearelephant.com,
            permit

Аз съм си добавил reject_unknown_helo_hostname . Брутално е, защото има некадърни мейл сървъри които не си докладват хоста правилно, но поне маха ботовете и пести ресурс да се занимавам с тях още на входа.
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Маркеринг кореспонденции е страшно тънка

Така е, ето вчера получавам 3 еднакви имейла от една офца дето ми е записала три различни мои имейли и си ми праща нейната брошура.
А на всичкото отгоре unsubscribe линка и не работи.
Как да се справя с тая офца ?

Като и върнеш нейната собствена брошура 10000 пъти с любезното обяснение, че това, което и пращаш е непоискано търговско съобщение по смисъла на закона и че следващия път, когато получиш такова писмо от нея, ще добавиш още една нула към брояча. Обикновено помага при българските спамъри. При чужбинските такива е неефективно, защото там най-често се ползват зомби машини (imho).
Активен

the lamer's team honourable member

gosho_tr

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил


Като и върнеш нейната собствена брошура 10000 пъти с любезното обяснение, че това, което и пращаш е непоискано търговско съобщение по смисъла на закона и че следващия път, когато получиш такова писмо от нея, ще добавиш още една нула към брояча. Обикновено помага при българските спамъри. При чужбинските такива е неефективно, защото там най-често се ползват зомби машини (imho).

Това много ми хареса, не бях се сещал признавам си  ;D
Активен

gosho_tr

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
Малко встрани от темата но много ми е интересно при вас колеги как стоят нещата, колко от съобщенията са спам и колко е легитимната Ви поща ?

При мен например от 10000~15000 съобщения, легитимните писма са около 500~1000(малко умопомрачаваща статистика).
А покрай големите празници картинката става още по интересна.
« Последна редакция: Aug 20, 2016, 15:35 от gosho_tr »
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Не съм правил точна статистика, но числата, които цитираш въобще не ме изненадват. При мен големият процент писма въобще не влизат - биват отказвани още при "ръкостискането". Затова и не съм се опитвал да ги броя.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
mplayer howto на български
Преводи на документация
ZakkWylde 2 5410 Последна публикация Jun 02, 2003, 14:36
от kennedy
webserver howto
Настройка на програми
betatester 1 3109 Последна публикация Jul 27, 2003, 14:44
от
HOWTO
Преводи на програми
gamehack 6 4415 Последна публикация Jan 12, 2004, 00:21
от sebastianz55
HOWTO: Сглобяване на компютър
Хумор
/dev/null 10 6868 Последна публикация Oct 17, 2009, 18:27
от c2h5oh
LVM HowTo
Настройка на програми
laskov 6 3145 Последна публикация Jun 07, 2014, 10:28
от koue