Автор Тема: Linux Mint, принтер HP LaserJet 10 не отпечатва цяла снимка  (Прочетена 9334 пъти)

lyubo_iliev

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Linux Mint 20 XFce x64 на лаптоп
Автоматично и бързо разпознаване на принтер HP LaserJet 1010 произведен 2003 г
Правилно отпечатване на PDF-документи.
Снимките (сканиран документ във формат JPG с обем 1-2 MB) не се отпечатват цели, т.е. принтерът отпечатва  първите 20-80 % от снимката. Сканирал съм един документ формат А4 (портретна ориентация) във формат JPG и при отпечатване долната част на снимката остава в бяло, т.е. отпечатва се само горната част на снимката. Пробвах с два сканирани листа А4 по 1-2 МВ обем. Първият път ми отпечата само горните 75 % от снимката, а вторият път отпечата само горните 10 % от втората снимка. Започва да мига червената лампа на проблем с принтера. Същият принтер включих към компютър с Windows и без проблем отпечатах същите снимки. Интересното е, че на преглед преди печата виждам цялата снимка на сканираната страница формат А4.
Потърсих драйвер в сайта на НР. Изтеглих Hewlett-Packard Linux Imaging and Printing Project с автоматичен инсталатор hplip-3.20.6.run
В описанието пише, че този файл работи на Linux Mint (117, 17.1, 17.2, 17.3, 18, 18.1, 18.2, 18.3, 19, 19.1,19.2,19.3).
По средата на инсталацията се появи съобщение за грешка, че липсват някои пакети. На въпроса дали да повтори, отговорих с Y, но не се получи успешна инсталация.
Не съм опитвал ръчна инсталация.

Дойде ред на традиционният въпрос в този раздел за начинаещи: Как да проработи?
Активен