Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 169065 пъти)

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5280
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2910 -: Apr 05, 2023, 08:43 »
Щом трябва, мести.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5280
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2911 -: Apr 05, 2023, 13:39 »
А Тръмпа го изненадаха с 34 обвинения.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2912 -: Apr 05, 2023, 17:41 »
Вътрят се, защото като член на военен съюз те имат задължения. Основното от тях е да харчат за въоражение по 2% от годишния доход на всички финладци взети заедно.

Това са пари на вятъра. Купуваш железария, която ще ръждясва. Щото, ако си финландец и решиш да ползваш железарията, която си купил, точно на следващия ден тази планета вече ще е безлюдна, но виж скакалци и хлебарки ще има.
Това е нулево оправдание - няма да има промяна:
...Military expenditure (% of GDP) in Finland was reported at 2.0303 % in 2021...
Просто рашките вече ще трябва да се озъртат и на Север.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2913 -: Apr 05, 2023, 18:07 »
Това е нулево оправдание - няма да има промяна:
...

С това искаш да кажеш, че финландците са били пълни идиоти и преди да се присъединят към безсмислен, военен съюз. Жалко :( По принцип имах високо мнение за финландците. А и те излязоха военолюбци.

Ако бях финландец бих поискал сметка от онази лесбийка, как така харчи парите ми за ненужни тъпотии вместо за пенсии. Същото питах и раз-Бойко, когато тръгна да купува самолети, ама хич не ме слушаше и като да никой друг да не питаше същото.

Гьобелс ще вземе да излезе прав. Достатъъчно е да раздрънкаш оръжие и да кажеш, че го правиш от национален интерес. Не сме научили нищо от трагедиите през двадесети век.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3235
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2914 -: Apr 05, 2023, 18:54 »
и малко (благи) вести от комоса - то досега май повечето благинки все оттам "крадем" като се почне още от тефлона...

новините от космоса:
 - големия брат:  Човекоподобен робот ще се присъедини в близко бъдеще към екипажа на китайската космическа станция.
 
 - по-малкия брат: Русия остава без пилотирана космонавтика до две години.
 
 - презокеанския брат: Вече са ясни имената на астронавтите, които ще обиколят Луната!
(е ще имат и там един от северната посестрима Канада - за цвят, а севро-македонец кога...)
 
..и един (предизвестен) фалит - Защо бизнесът на Върджин Орбит се провали?

П.П. Ако не друго - войните поне ускоряват прогреса.. е и/ли кинтите които се изливат покрай тях.
А бе - де го Никсъна, да не замина добороволец на фронта ..а от коя страна  ::)
« Последна редакция: Apr 05, 2023, 18:58 от remotexx »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2915 -: Apr 05, 2023, 20:08 »
Запознай се с организацията на Финландия преди да са влезли в НАТО - цялата държава е в бункери и са въоръжени до зъби. С такива техни луди комшии няма какво друго да правиш. Това, че са тихи нищо не значи.
НАТО не променя нищо, керванът си върви като преди. (даже отпреди лесбийката да е била родена) Само на книга не бяха в НАТО всичко друго им е синхронизирано и съвместимо - уж да не ядосвали руснаците. Вече на никой не му дреме за рушняците щом едни заспали украинци могат да ги набият.
Дори Гиркин взе да дава заден ход:
https://youtu.be/VOQtHAU1LiI?t=139
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3863
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2916 -: Apr 05, 2023, 21:56 »
   Финландия e държава с висок жизнен стандарт,и явно може да си позволи
да отделя големи средства за отбрана.



Въпроса е дали България може да си позволи ...
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3235
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2917 -: Apr 05, 2023, 22:17 »
Ех то БГ-ина (да се чете Бай Ганьо Балкански) все гледа да (се) мине /за уж да не се минел/ по тънката лайсна - или както му викаха навремето неволята учи.. учи-учи ама само на простотийки ни научи

Ей го на - на какво попаднах днес (само и само да не се мине пича да си купи хардуер - верятно китайски)  ^-^
https://github.com/ggerganov/kbd-audio

а който иска да си тества микрофона - дали е достатъчно добър
https://keytap.ggerganov.com/

А един хардуерен кийлогър струва жълти стотинки (ако е от Китай - другите по-скъпи,ама са същите акенца)  ;D

П.П. А ся некой да ми обясни как ИИ ще обясни на некой "наследник на маймуни" как да го прави това като няма нужния "хардуер" т.е. човешкото ухо не ги лови тия разлики (а да не говорим за човешкото око което от 16 млн цвята различава къмто 256)  :P
« Последна редакция: Apr 05, 2023, 22:19 от remotexx »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3235
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2918 -: Apr 05, 2023, 22:25 »
https://youtu.be/VOQtHAU1LiI?t=139

А на другите даже ТНТМ-то работи под пълна пара (докато враговете им събират остатъците от трите им дрона родно производство плюс оня дето го пазеха само за резервни части пак не могат да сглобят един работещ)
https://www.youtube.com/watch?v=Sxyu94x0SLw

П.П. Ачка, скивай колегите как работят, а колежката им /като най-възрастна/ им е шеф  :o
https://news.sky.com/story/young-ukrainians-risking-their-lives-building-deadly-kamikaze-drones-to-hunt-down-and-kill-russian-soldiers-12835907

П.П.П. Което ме присети за една поема - зажигает огонь в глазах как индикатор хард-диска...
Само че при едните е от страст,  а при дугите... битов алкохолизъм
« Последна редакция: Apr 05, 2023, 23:02 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2919 -: Apr 06, 2023, 10:19 »
Дори Гиркин взе да дава заден ход:
https://youtu.be/VOQtHAU1LiI?t=139

Само преди да продължа, много се дразня, че продължават да наричат Стрелков с прозвището терорист. Този човек не е терорист и никога не е извършвал атентати. Само да го погледнат. Прилича ли да речем на най-известния Бил Гладен? Прилича ли?

Този човек е спокоен, оравновесен, спретнат. Истински военен (май вече в запаса). Копче не може да му кажеш. Прилежен е до безобразие.

Много интересна гледна точка.

От самото начало им се чудя на руснаците, защо водят войната по този начин. Отначало тръгнаха към Киев. Отказаха се. Минаха на позиционна война.

Прав е Гиркин. Оставиха Киев, оставиха Харков, върнаха Херсон, до Запорожие даже не припариха, други ден ще върнат Марио̀пу̀л. И вярно са на има-няма десет километра от Донецк. Не са мръднали. Даже прочутия Славянск, символ на ДНР още не е освободен и дори не са близо до него.

И всичко това е докато путинистите твърдят, че де факто войната е спечелена. И имат право и те. Имат си аргументите.

Милиони напуснаха родината си. Не се знае и колко са. Има хора спекулират дори с числа от порядъка на десет милиона. И да не са десет, наполовина да са, на половина от половината да са, пак е нещо огромно.

После Украйна на практика остана без икономика. Само земеделие все още може да развива, ама как се развива земеделие, докато летят снаряди и падат бомби?

И не на последно място, на самия фронт загубите са колосални. Хайде това, че цели градове в ДНР (като преждеспоменатия Мариупол, че и самия Донецк) са сринати със земята, не е проблем на украинците. Да му мислят руснаците, възможно ли е изобщо да бъдат възстановени.

Твъде големи раходи правят, който не могат да върнат никога. Какво ще правят, когато един ден войната свърши? Ами те цяла Украйна да продадат на търг и пак не могат да върнат военно-временните си дългове.

Ама и твърде много жертви дават. Или това пак не е проблем, защото пращат на фронта предимно рускоезични украинци и наемници? Ами то и те свършват. Не са безкраен ресурс.

Всъщност ще разберем, че украинците са загубили, ако в Украйна влезе контингент на НАТО или Полша като самостоятелен играч. За второто ми е все тая. Като искат да ядат бой от руснаците, тяхна си работа.

Но първия вариант изобщо не ми е по сърце. И не ми е по сърце, не само, защото света може да свърши. Света няма да свърши, поне няма да е сега. Има твърде много да се случва преди Русия и Китай да потопят Северна Америка и превърнат Европа в пустиня. Векове ни делят от този момент.

Проблема ми е, че ние самите сме член на НАТО. И реши ли Алианса да прати войски в Украйна, не виждам начин сред тях да няма българи. Изобщо не съм готов да ме мобилизират, за да се бия за чужда кауза. Аз за България не бих се бил, камо ли за банковата сметка на Хънтър Байдън.

Хънтър да си оправя финансите, както може. Не съм готов да умра за това.



А на другите даже ТНТМ-то работи под пълна пара (докато враговете им събират остатъците от трите им дрона родно производство плюс оня дето го пазеха само за резервни части пак не могат да сглобят един работещ)
https://www.youtube.com/watch?v=Sxyu94x0SLw

Ще извиняваш Ремо, не го гледах много внимателно. Проблема не е в теб. В мен е. Просто съм англофоб. Бяс ме хваща от наглярите дето през последните двеста години само мръстотии ни правят. Затова и виждайки Sky News, просто не мога да пречупя психическата си бариера, за да ги взема на сериозно.

Но две неща ми направиха впечатление на пръв поглед. Едното е мацката. Много добра. Чувствам се като педофил, като я видя¹.

Оставяйки развихрилия се нагон на грижите на P*rn H*b, друго ми се наби жестоко в погледа. Това беше младежа с поялника. А ве пичове, а ве журналисти ненагледни — Не виждате ли, че това момче е като извадено от снимките на „Хитлерова младеж“?! Не го ли виждате това?!? Как и с какъв акъл го показвате в ефир без да му закриете лицето???

Сами си правят лоша услуга. Какво си казва зрителя? Прав е Путин да ги денацифицира.

Хайде по-сериозно отношение да имат англетата, ако действително искат да помагат на Украйна!



===

¹/ Ама то видя се набора (Петков) не се посвени и си опраска Ленчето, нищо, че може почти да му бъде дъщеря. Голямата му е на двадесет и една ли, та две ли години. Аз и оная Настя бих минал, де. Нищо, че е позавяхнала. Мъже сме, няма как да не обърнем внимание на „тънката част“. Само да не чуе благоверната, какви ги ръся, че мое чудо няма да го има.
« Последна редакция: Apr 06, 2023, 10:41 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2920 -: Apr 06, 2023, 15:00 »
Цитат
Мъже сме, няма как да не обърнем внимание на „тънката част“. Само да не чуе благоверната, какви ги ръся, че мое чудо няма да го има.
Чуе ли те третата световна ти е в кърпа вързана... предсрочно.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2921 -: Apr 06, 2023, 19:13 »
Чуе ли те третата световна ти е в кърпа вързана... предсрочно.

Е то това, не го говорих наистина. Намерил съм си жената, нанизал съм халката, децата ми са вече пълнолетни. За тоя живот не върви вече да ставам за резил. Говорех за някаква паралелна реалност, дето съм още на двадесет и няколко, евентуално не съм и завършил, най-добре, пък и едни богати родители, няма да са излишни за харчовете.

В една такава реалност, много бих бил навит например на една Ружа Райчева. Интересното е, че изобщо не съм почитател на баща ѝ, а майка ѝ, беше толкова отдавна, че забравих, защо не ми е вече симпатична. Било е преди тя да се роди.

Това момиче ми попадна в радара на протестите двадесетта година. Мисля, че беше първокурсничка тогава. Ами много я харесвам. Всичко, което казва, бих казал същото.

После чух, че някакви десни нещо ѝ се били разсърдили. Отлюспили я от умнокрасивитета един вид. А тя си е баш умна (учи оперно пеене) и скоро ще е красива, когато тати плати пластичните операции. Произлиза от семейство на крупни бизнесмени. Всички условия за умнокрасивитет е изпълнила. Но не, не я щат.

Вярно личицето ѝ леко неугледно, ама това се оправя даже с грим. Реално няма някакви неправилни черти.

Та същата чат-пат участва в един подкаст и си я слушам:

Има такъв подкаст
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3235
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2922 -: Apr 06, 2023, 20:31 »
Не ще да са я отлюспили май тя сама си е тръгнала

Тръгнах си от ИТН след изборите през юли, когато се обявиха плановете за лунен полет със “северномакедонец”, и когато непознатият за мен Петър Илиев ненадейно се оказа най-безценния кадър в партията.
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3235
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2923 -: Apr 08, 2023, 00:56 »
Как мислите дали некой ден (след 30-40 г.) гурбетчийте ни ще се завърнат по родните места?
Питам щото снощи гледах един филм - да не го пущам в темата за филмите че няма да ви хареса и.. не щото е полит. некоректен (а ние си се знаем)

Faraway 2023 1h 49m
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5280
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2924 -: Apr 08, 2023, 08:09 »
Надали ще се върнат.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.