Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 165573 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #30 -: Feb 14, 2021, 18:57 »
 ...Надявам се да не съм само аз.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #31 -: Feb 14, 2021, 19:07 »
Наздраве !
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #32 -: Feb 14, 2021, 22:36 »
Аз почетох и двете. Ама имаме лозе и съм обвързан от почти двадесет години, така, че е в реда на нещата, ама питах за другите.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #33 -: Feb 19, 2021, 08:55 »
Играя си с Хромавия и Тор:

https://web.archive.org/web/20110916054954/http://blog.zx2c4.com/440

Но реално нещо такова е достатъчно:

Код
GeSHi (Bash):
  1. chromium --incognito --proxy-server="socks://localhost:9050" "https://check.torproject.org/"

Даже според мен Инкогнито е излишен, безсмислен, защото реално нищо не дава, освен, че трие кеша.

И тази сутрин получих това:



На някой случвало ли му се е?

Между другото това домуване за картинки го открих днес (защото prikachi.net по-известни като Jabse са станали педерасти в лошия смисъл на думата) и е мега як. Качих картинката с:

Код
GeSHi (Bash):
  1. user@debian:~$ torsocks nc -q2 oshi.at 7777 < snapshot1.png

Повече: https://oshi.at/cmd

Направо си го рекламирам.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

danaildr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 165
  • Distribution: Debian Buster
  • Window Manager: KDE Plasma
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #34 -: Feb 19, 2021, 11:40 »
е баш на теб ли доживотна забрана ....
Активен

Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #35 -: Feb 19, 2021, 11:50 »
Това не съм аз. Някой, някога е правил мизерии през Тор. Предполагам, че е кракерчето, което преди няколко години го свали. Тъпото е, че май съм се познавал с него покрай Gimp-bg, а той ми остана обиден от нещо. Бананизиран е изхода на Тор, към който съм закачен или всички изходи на Тор. Не знам. Досега не знаех, че SMF изобщо има такава функция.

Но виждаш, когато си влизам от реалният адрес по ИП 4, нямам никакъв проблем.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

danaildr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 165
  • Distribution: Debian Buster
  • Window Manager: KDE Plasma
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #36 -: Feb 19, 2021, 16:58 »
Това не съм аз. Някой, някога е правил мизерии през Тор. Предполагам, че е кракерчето, което преди няколко години го свали. Тъпото е, че май съм се познавал с него покрай Gimp-bg, а той ми остана обиден от нещо. Бананизиран е изхода на Тор, към който съм закачен или всички изходи на Тор. Не знам. Досега не знаех, че SMF изобщо има такава функция.

Но виждаш, когато си влизам от реалният адрес по ИП 4, нямам никакъв проблем.

Хе хе, аз имах предвид, че последните месеци, сигурно половината коментари са твои и да ти се забрани достъпа ще е все едно гугъл да баннат youtube, ще спадне трафика драстичко
Активен

Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #37 -: Feb 19, 2021, 17:21 »
Чак половината не са. Но определено мерене по обем, може и да е повече от половината. Това е проблема, когато наоколо има графоман. Няма качество, но наваксва с количество :(

Проблемът е, че по принцип форумите умират заради Spybook (а той от Instragram, а той от Тик-так). Все по-малко хора пишат. И основно се бистри политика. Това не е само този форум. Това е за всички.

Даже се чуват слухове от месеци, че ще закрият Клубовете на Дир, което ще е жалко.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #38 -: Feb 20, 2021, 08:43 »
Хе-хе
 гугъл да баннат youtube и да закрият Клубовете на Дир-а
ПОсмали манго - тя стана една...
като питали Айшето дали е (още) девствена
- А дано ма надали  :o
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #39 -: Feb 20, 2021, 08:48 »
Бре, вече надписа е:

Цитат
Съжалявам, Гост, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения в този форум.
Неприлично поведение
Забраната ви е вечна.
ГРЕШКА!
Съжалявам, Гост, достъпът до този форум ти е забранен!
Спам
Забраната ви е вечна.

Преди можех да виждам мненията, вече и това не мога. Странна работа. Явно за някои изходи на Tor забраната е по-яка.

п.п. Защо да не закрият клубовете? Колко други неща закриха? Например Data.bg реално го няма.

п.п.п. Данаил имаше предвид, че тубата им носи най-много трафик. Действително. Дори хора като мен, които не ползват даже търсачката, под някаква форма ползват тубата. На онази екранна снимка по-нагоре на заден фон се вижда предаване на Веселин Дремджиев, което даже не е от неговия канал, а от канала на TV+.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #40 -: Feb 21, 2021, 18:54 »
   Абе какво става в Тексас ?!?
Такава неподготвеност за кризи,некомпетентност ...

   За да не бъда обвиняван,че съм циничен,я по-добре
реактивно-дистанционните да обяснят...
« Последна редакция: Feb 21, 2021, 19:00 от spec1a »
Активен

danaildr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 165
  • Distribution: Debian Buster
  • Window Manager: KDE Plasma
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #41 -: Feb 22, 2021, 09:18 »


п.п.п. Данаил имаше предвид, че тубата им носи най-много трафик. Действително. Дори хора като мен, които не ползват даже търсачката, под някаква форма ползват тубата. На онази екранна снимка по-нагоре на заден фон се вижда предаване на Веселин Дремджиев, което даже не е от неговия канал, а от канала на TV+.

Абе на мен ми се струва че канала си е неговия, или поне аз от там гледам предаванията "#ДЕНЯТ с В. Дремджиев" се казва канала
Активен

Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #42 -: Feb 22, 2021, 09:56 »
Вярно е, но телевизията си има и собствен канал:

https://youtube.com/channel/UCV-JNw2dFvDNUPQUVVjoHRw

Би трябвало да е този, гледам го през Invidious, та не е 100%, ама все пак.

Обаче сега, като го огледах, няма цели предавания на Веско, а само на „Алтернативата“, която също си има канал. Може би наистина съм го гледал от неговия канал. Не се вижда на снимката, но горе имаше логото на телевизията, та затова сигурно съм се заблудил, че не е от канала му.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #43 -: Feb 24, 2021, 21:38 »
Форумите все още са незаменими за някои неща. Като местехме този на Python имаше кратка дискусия, каква платформа да се направи. Във Фейса не можеш да постнеш код. Трябва да е външен линк. Не можеш да форматираш текст. Изобщо, малко наистина полезни неща можеш да правиш. Напоследък и тях не можеш, защото цензурата е жестока.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

danaildr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 165
  • Distribution: Debian Buster
  • Window Manager: KDE Plasma
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #44 -: Feb 25, 2021, 09:15 »
Форумите все още са незаменими за някои неща. Като местехме този на Python имаше кратка дискусия, каква платформа да се направи. Във Фейса не можеш да постнеш код. Трябва да е външен линк. Не можеш да форматираш текст. Изобщо, малко наистина полезни неща можеш да правиш. Напоследък и тях не можеш, защото цензурата е жестока.
И това са малките проблеми.  За мен много по-важно е намирането на информация, а във фейса това е невъзможно. Опитай да намерих конкретен пост от преди повече от 2 дни ... невъзможно е. Особено в група с повече постове. Във форумите обаче имаш търсачки, имаш категоризация на темите. Въобще при форума можеш да пазиш историята и да се "допитваш" до нея, при фейса всичко е ..... като течаща вода, минава и отминава.
 Но пък форумите си имат други кусури, най-често това е отношението към новите членове. Това е така, защото всички форуми са си меко казани леко затворени групи, в които членовете се познават и когато се появи някой нов  става .....
Активен

Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.