Автор Тема: Необходима ми е програма/скрипт за координатите на точки от векторна картинка  (Прочетена 6139 пъти)

HQ

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 195
  • Distribution: *BSD
  • Window Manager: none
    • Профил
Здравейте, можете ли да помогнете с идея или програма с която да автоматизирам следния процес:

https://easyupload.io/iqqfon

Картинка EMF формат със графика. От оранжевата крива трябва да се извадят стойностите на сигма за 12000,11500,11000 ... 4500,4000. По възможност с точност до 2 числа след запетаята, след което се вписват в екселска таблица.
Ако има начин, да го направя автоматизирано, при подадена картинка да изписва стойностите, след което да могат да се копират и пейстнат, а не да зуумвам картинката и да вървя по кривата да свалям 1 по 1.
Нямаме машини на линукс :( , служебните пц-та са с уин 10 и ограничени акаунти, така че не мое да се инсталират програми!
Разбира се, със заплащане !
Благодаря!
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Не може да се разбере, за какво говориш, тъй като файла не се сваля
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
При мен се сваля.
file ми казва, че това е Windows Enhanced Metafile (EMF) image data version 0x10000
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Пробвах Мозила, Хром, Опера и  Брейв. Не мога да го сваля.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
С Firefox в офиса на Slackware, а вкъщи на xUbuntu се сваля без проблем. Отваря се с LibreOffice Draw
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Ти да не би да се логваш?

Щото същото става и на другата операционна система. Никаква реакция и файла не мога да го сваля. Пък взех да ставам любопитен.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
И на мен ми става... интересно.. дали колегата се опитва да извлече информацията от данните (тъй като формата е векторен) или от картинката (OCR един вид)
Ако е първото ще му трябва някакъв софтуер и библиотеки ..и малко кодене (все разни статистически развойни среди ми се въртят- R, octave не може да нямат импорт на вектори от ЕМФ), ако е второто...не знам там с какво ще ги мери тия точки и как ще конвертира от екранни координати към реални
« Последна редакция: Jan 15, 2023, 09:56 от remotexx »
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Добре де, HQ, тази графика е създадена, за да изобразят някакви числови данни. Значи тези данни някъде ги има, преди да са вкарани в този шибан формат. Защо не ги взимаш оттам?
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Прав е Ласков, сега се сетих че макар и векторен формата.. може да е решил да обедини няколко еднакви точки (в смисъл еднакви само по Х или само по У) в един по-длъжък вектор напр. права линия - вървяща в коя да е посока и следващите 3-4 точки са по-нататъка по линята вектора - вмессто да го нацепи на по няколко векторчета да го извади само един ама голям... тогава ще трябва и алгоритъм за преценка аджеба колко векторчета са обединени и къде..

напр. вектори от (0,1) до (1,1) после до (2,1), (3,1) и т.н. да са представени като само един 0,1 до 3,1 щото то за графиката няма значеин все същата права линия само X се мени [0..3] т.е. ще си требе и код да се набичи да ги реши тези проблеми, та по-лесно е ако се работи с изходните данни направо

П.П. Ласков - формата е векторен, та преполагам си ги има данните (векторите) с абсолютна точност (до няколко знака след запетаята) а не закръглени целочислено до коордитнати на екранна точка (за кешираното изображение) - затова питах колегата ...ако смята да ги взема от OCR/закръглените опасността е ясна, ако се кани да си източи от векторните данни там подводните камъни са други (после да не се чуди що ми трабват N точки а те тука са само N-M)
« Последна редакция: Jan 15, 2023, 22:07 от remotexx »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
HQ би ли ни обяснил:
1. как от целочислени координати ще вземеш такива с точност до 2 числа след запетаята? Макар и след увеличение координатите са си целочислени
2. след като ги вземеш как ще ги скалираш/конвертираш към мащаба на сътоветната ос (по Х или по У) щото напр. на една картинка точка Х=15 ще отговаря напр. на 15 000  а на друга може да 10 000 или 5 000 единици  (по Х) - не вярвам картинката ти да е наистина 12 000 х 12 000 точки
оранжевата крива ... да се извадят стойностите на сигма за 12000,11500,11000 ... 4500,4000
« Последна редакция: Jan 15, 2023, 22:26 от remotexx »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Аз ще ти дам едн друга идея - краудсорсваш го, там за 0. 000 000 01 BTC като пущаш всяка една картинка мин. през трима различни в тълпата за да фанеш измамите, и накрая имаш всички данни. Ако нямаш крипто - избери българското чувам, Nexo давали добри лихви и до 36%  :P
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Може да няма достъп до данните, а само да изображението. Макар че, ако е векторно, би трябвало да могат да се измъкнат директно от на файла. Както се спомена.

Все едно... Аз обичам да си автоматизирам нещата. За нещо, за което губя повече от пет минути и има повтарящи се действия, гледам да го пусна през скрипт и да правя междувременно нещо друго. Макар че, това междувременно рядко е повече от няколко секунди и то, ако  има множество заявки към нета. Множество, значи няколко стотин минимум. Тривиални неща като извличане на това и онова от файл при днешните скорости на пренос от и до ssd-то отнемат много малко време.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

HQ

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 195
  • Distribution: *BSD
  • Window Manager: none
    • Профил
Здравейте, малко със закъснение :)
Идеята беше че координатите се съдържат в картинката и точките са на рандъм позиции, съединени една с друга, важното е каква е приблизителната стойност на сигма за дадения пулсуидт.
Ето пример, увеличена графика при която за 10 000 снемам стойност 3.86, за 10 500 (не се вижда) снемам 3.6 ...
https://imgur.com/a/0mwmH9Y
Явно, снетите данни се изтриват автоматично след съставяне на изображението, има няколко придружаващи ексел файла но там нищо не наподобява данните от снимката ...
Както и да е, най-вероятно ще продължа по стария начин
Благодаря!
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Имаш две хиляди стойности събрани върху 60 пиксела по хоризонтала. "Приблизителното" ще е грешка в рамките от 33 до 99 или дори повече в извлечената стойност. Аз лично в момента не бих могъл да го направя. Имам приблизителна идея, как би могло да стане, но ще е доста неточно.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Цитат
Disadvantages of EMF files.
All metafiles, like EMFs, can be very difficult to modify if there are mistakes in the data — it’s often best to start again.
 
EMFs only work within Windows and Microsoft software or equipment — unless you’re using a program like Adobe Illustrator which can open them on macOS.
Успех.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.