Автор Тема: Грозен GTK шрифт при КДЕ на Мандрейк 10.1  (Прочетена 1078 пъти)

Lamer

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 43
    • Профил
Някой може ли да ми каже как да накарам програмите като Мозила, xmms, Audacity, Epiphany да изглеждат с красиви шрифтове като КДЕ програмите. Под Гном същите приложения изглеждат перфектно, под КДЕ са ситни и неизгладени.
Активен

gvend

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 128
    • Профил
Грозен GTK шрифт при КДЕ на Мандрейк 10.1
« Отговор #1 -: Jan 06, 2005, 13:43 »
здравей,

има един tool gtk-theme-switch i gtk-theme-swtich2(за gtk2). в някои дистрибуции май може да се казва и gtk-switch-theme.
Та тази програмка по принцип сменя теми, ама може и да задава шрифтовете, които да изпозлва дадената gtk тема. оба4е ако си с дистрибуция като fedora или suse, по-добре виж първо в контролния център.
А за mozilla продуктите, аз ли4но им слагам задължително теми от mozilla.org, за да имат прили4ен вид. но това може и да се иъбегне, ако зададеш хубава gtk-тема.
Активен

Lamer

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 43
    • Профил
Грозен GTK шрифт при КДЕ на Мандрейк 10.1
« Отговор #2 -: Jan 06, 2005, 19:15 »
В Мандрейка не открих gtk-theme-switch, gtk-theme-swtich2 нито gtk-switch-theme. Обаче открих друго. Зададох на мозилата за шрифтовете резолюзия от 96dpi  колкото е монитора ми и всичко стана ОК. Имам ли начин всички GTK приложения автоматично да работят на 96dpi ?
Активен

bsurgery

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
  • Distribution: Linux Mint 19.2
  • Window Manager: cinnamon
    • Профил
Грозен GTK шрифт при КДЕ на Мандрейк 10.1
« Отговор #3 -: Jan 06, 2005, 21:46 »
Това, че си оправил шрифта е добре, но не винаги помага. Ето ти един полезен линк за  тази програмка тук. Успех. GTK theme switch.
Активен