Автор Тема: Dosemu i Wine  (Прочетена 2002 пъти)

DJSlavchik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 25
    • Профил
Dosemu i Wine
« -: Dec 01, 2002, 09:13 »
Zdraveite!
Shte si pozvolia da zadam niakolko vuprosa za tezi emulatori Dosemu i Wine. Znam che ne mogad da trugvat programite bez grashka no.
1) Pod dosemu iskam da si sloja Windows 3.1 ili 3.11. Moga li da go instaliram kakto se instalira normalno 3.11 pod dos. Versiqta za Dos v bootdir mi e 6.22. Moje li Windows da vurvi v standarten rejim na rabota?
2) Kak da konfiguriiram Wine. Az sum sus Slack 8.1 a wineto go vzeh kato RPM-ka na Mandrake 8.1 I mi izliza suobshtenie
kato startiram winereal put-do-programata x11drv - cannot open. Kakvo da pravia? 10x predvaritelno ':p'
Активен

valyo_bg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 25
    • Профил
Dosemu i Wine
« Отговор #1 -: Dec 08, 2002, 23:38 »
Ако искаш да пуснеш Winsows под  Linux най-добре използувай VMWARE 3.2 Workstation. Аз съм с Mandrake 9.0 Final и работи отлично. В нов прозорец ти отваря Windows-a и работи отлично ( DOS, 98, ME, W2k, XP ) Най-важното е че работят всички приложения -  Office и т.н. Единственно не поддържа ( засега) Direct Draw. Но това не е толкова фатално. Прави си виртуален диск, останалите ти дялове също са достъпни. Голяма работа е VMWARE 3.2. А колкото до игрите или някой малки приложения ако искаш може да ползуваш Wine ( последната версия си свали ). Трябва обаче да внимаваш с файла /home/xxxxx/.wine/config . Трябва да уцелиш пътищата на твоя диск. След това върви горе-долу без проблем но трябва да имаш търпение . Все пак ако искаш мога да ти изпратя моя
 <config> файл за да се ориентираш.

Valyo
v_iliev@abv.bg
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Kirilizirane na DOSEMU
Настройка на програми
mite 8 3583 Последна публикация Aug 10, 2002, 14:36
от mite
кирилизирана псевдо графика с dosemu
Хардуерни и софтуерни проблеми
mrvoland 0 1925 Последна публикация Apr 11, 2003, 09:13
от mrvoland
DosEmu и Принтиране на кирилица!
Настройка на програми
wiSHmaKeR 2 1942 Последна публикация Dec 14, 2003, 13:08
от kostadinz
Настройка на DosEmu
Настройки на софтуер
Luk 1 1969 Последна публикация Nov 11, 2005, 17:41
от senser
Настройка на DosEmu
Настройка на програми
Luk 0 1470 Последна публикация Nov 11, 2005, 17:07
от Luk