Автор Тема: HDD Maxtor  (Прочетена 2200 пъти)

aleximilian

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 64
  • Distribution: Debian
    • Профил
HDD Maxtor
« -: Apr 17, 2011, 21:50 »
Здравейте, търся HDD Maxtor 500 GB
Diamond Max 22
STM3500320AS
P/N: 9GT 154-325
firmware MX15

Причината за да търся точно такъв хард е, че от някаква поредица от токови удари е приключила трудовата дейност платката. Целта ми е да да взема платката от новия хард, който може да е и много стар но със здрава платка и да я прехвърля на моя, за да може да се изкара информацията от него.
Приемам и предложения за фирми които се занимават с подобна дейност, стига цените да са поносими, за частно лице.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: HDD Maxtor
« Отговор #1 -: Apr 17, 2011, 21:56 »
http://www.drsbulgaria.com/bg/contacts.php

Между 200 и 300 кинта.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

aleximilian

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 64
  • Distribution: Debian
    • Профил
Re: HDD Maxtor
« Отговор #2 -: Apr 18, 2011, 21:15 »
backtolife, благодаря ти за линка, за съжаление аз не съм от Варна, но се оправих.  [_]3

Благодаря и на bop_bop_mara! Да, наистина ти благодаря Мариике, щото такива проблеми са верно за секцията “Живота, вселената и някакви други глупости“, но на чужд гръб. Браво мойто момиче.
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: HDD Maxtor
« Отговор #3 -: Apr 18, 2011, 23:43 »
backtolife, благодаря ти за линка, за съжаление аз не съм от Варна, но се оправих.  [_]3

Благодаря и на bop_bop_mara! Да, наистина ти благодаря Мариике, щото такива проблеми са верно за секцията “Живота, вселената и някакви други глупости“, но на чужд гръб. Браво мойто момиче.
MОЛЯ?? ???
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: HDD Maxtor
« Отговор #4 -: Apr 19, 2011, 00:39 »
backtolife, благодаря ти за линка, за съжаление аз не съм от Варна, но се оправих.  [_]3

Благодаря и на bop_bop_mara! Да, наистина ти благодаря Мариике, щото такива проблеми са верно за секцията “Живота, вселената и някакви други глупости“, но на чужд гръб. Браво мойто момиче.
MОЛЯ?? ???

Ами и аз не схванах каква беше идеята темата да бъде преместена от "Хардуерни и софтуерни проблеми" тук, ама както и да е.
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: HDD Maxtor
« Отговор #5 -: Apr 19, 2011, 01:44 »
backtolife, благодаря ти за линка, за съжаление аз не съм от Варна, но се оправих.  [_]3

Благодаря и на bop_bop_mara! Да, наистина ти благодаря Мариике, щото такива проблеми са верно за секцията “Живота, вселената и някакви други глупости“, но на чужд гръб. Браво мойто момиче.
MОЛЯ?? ???

Ами и аз не схванах каква беше идеята темата да бъде преместена от "Хардуерни и софтуерни проблеми" тук, ама както и да е.
Ами обикновено тук са темите "продавам хард диск", "купувам/продавам/подарявам процесор", така че "търся/купувам/наемам хард диск" къде да бъде?
« Последна редакция: Apr 19, 2011, 01:50 от bop_bop_mara »
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: HDD Maxtor
« Отговор #6 -: Apr 19, 2011, 09:50 »
backtolife, благодаря ти за линка, за съжаление аз не съм от Варна, но се оправих.  [_]3

Благодаря и на bop_bop_mara! Да, наистина ти благодаря Мариике, щото такива проблеми са верно за секцията “Живота, вселената и някакви други глупости“, но на чужд гръб. Браво мойто момиче.
MОЛЯ?? ???

Ами и аз не схванах каква беше идеята темата да бъде преместена от "Хардуерни и софтуерни проблеми" тук, ама както и да е.
Ами обикновено тук са темите "продавам хард диск", "купувам/продавам/подарявам процесор", така че "търся/купувам/наемам хард диск" къде да бъде?

Това не е просто "търся/купувам харддиск", а човека го търси, за да си разреши хардуерен проблем, и да си спаси данните от повредения. Не е като да се пазари за  нещо си там...
Можеше просто да му се даде съвет какво да направи, а освен това човека попита и за "фирми които се занимават с подобна дейност".
 
И аз съм имал такава ситуация, и тогава се наложи да презапоя един чип, за да може диска да изкара колкото да си спася данните... имаше една серия на Quantum 4.3GB (мисля, че беше Fireball), на които след време им се омазваше мотора, който върти диска. От там се претоварваше чипа, който го управлява, и гореше. Та, от съвсем друга платка, пак на Quantum взех същия чип, запоих го на старата, и с радиатор и няколко вентилатора успях да подкарам диска, и си спасих данните.

Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5281
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: HDD Maxtor
« Отговор #7 -: Apr 19, 2011, 10:00 »
Важното е, че колегата е успял и си е спасил всичко ценно. Наистина е много неприятна ситуацията с дефектирала платка на диск. А сега търси същия модел, ако намериш пък после се моли всичко да е наред и да тръгне диска нормално, etc.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

aleximilian

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 64
  • Distribution: Debian
    • Профил
Re: HDD Maxtor
« Отговор #8 -: Apr 19, 2011, 16:22 »
backtolife, благодаря ти за линка, за съжаление аз не съм от Варна, но се оправих.  [_]3

Благодаря и на bop_bop_mara! Да, наистина ти благодаря Мариике, щото такива проблеми са верно за секцията “Живота, вселената и някакви други глупости“, но на чужд гръб. Браво мойто момиче.
MОЛЯ?? ???

Ами и аз не схванах каква беше идеята темата да бъде преместена от "Хардуерни и софтуерни проблеми" тук, ама както и да е.
Ами обикновено тук са темите "продавам хард диск", "купувам/продавам/подарявам процесор", така че "търся/купувам/наемам хард диск" къде да бъде?

Правилно, тук е местото.
Въпроса ако беше как да си обновя Firmware, как да си клокна дъното или нещо от този род, би трябвало по твоята логика също тук да е мястото на темата. При условие, че се третират по тази логика останалите теми във форума, те всички са за точно този раздел в който пишем алабалистики. Не го приемаи лично.

Проблема беше във Firmware на HDD-то, причината е някаква недомислица в тези които са го измислили и пуснали в продажба хард диска, същото важи и за seagate.
Добрата новина е, че има хора и фирми които ти решават проблема срещу съответната сума която определено си заслужава.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Прецакан SATA Maxtor или...
Настройка на хардуер
never_mind 3 1096 Последна публикация Oct 11, 2005, 22:43
от