Автор Тема: Помощ за програмиране  (Прочетена 9313 пъти)

nyakoy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 164
  • Distribution: Distrohopper
  • Window Manager: Gnome2, KDE4, OpenBox
    • Профил
Re: Помощ за програмиране
« Отговор #15 -: Jun 30, 2013, 22:47 »
Препоръчвам ти да си намериш някое другарче, с което да обсъждате и да се палите един друг. Много ще ти помогне.
Активен

Keep in mind, you did not learn Windows in a day, and it will take some time to learn Linux as well.

Slackware may be a dinosaur, but the main advantage of dinosaurs is it takes at least a meteor strike to take them out.

Isn't it enough to just "not use" something?

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Помощ за програмиране
« Отговор #16 -: Jul 01, 2013, 03:54 »
Алгоритмите на всички езици ли са еднакви или всеки език си има собствени различни?

Естествено, че са различни. :)
Общи са например условните оператори и циклите, но и тяхната конструкция в някой езици се различава.
Синтаксисът и семантиката на езиците са различни.

Алгоритъмът за решаване на даден проблем си е алгоритъм и той по никакъв начин не зависи от езика. Но, според езиковите средства, може да реализираш алгоритъма по различни начини. А за някои езици може да се наложи и да избереш друг по-оптимално работещ алгоритъм.
Активен

Runaway

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Помощ за програмиране
« Отговор #17 -: Jul 02, 2013, 16:55 »
Може ли да ми препоръчате някоя хубава програма за програмиране,да може да ти поправя грешките и да можеш да си пуснеш програмата,след като си я програмирал :)
Благодаря!
Активен

От всички грехове господ най-тежко наказва глупостта...

Runaway

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Помощ за програмиране
« Отговор #18 -: Jul 16, 2013, 20:45 »
Здравейте,
Имам проблем със програмите.Когато програмирам нещо и го стартирам то ми се показва за 1/4 от секундата и се затваря.Питах един приятел и той ми каза да сложа пауза в края на програмата.Та искам да ви попитам,това как се прави?
Активен

От всички грехове господ най-тежко наказва глупостта...

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Помощ за програмиране
« Отговор #19 -: Jul 16, 2013, 20:50 »
Здравейте,
Имам проблем със програмите.Когато програмирам нещо и го стартирам то ми се показва за 1/4 от секундата и се затваря.Питах един приятел и той ми каза да сложа пауза в края на програмата.Та искам да ви попитам,това как се прави?

На какъв език пишеш?
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Runaway

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Помощ за програмиране
« Отговор #20 -: Jul 16, 2013, 20:54 »
C
Активен

От всички грехове господ най-тежко наказва глупостта...

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Помощ за програмиране
« Отговор #21 -: Jul 16, 2013, 21:27 »
да сложа пауза в края на програмата.Та искам да ви попитам,това как се прави?
Функция sleep().
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

edmon

  • Гост
Re: Помощ за програмиране
« Отговор #22 -: Jul 16, 2013, 23:13 »
Супер да си на 13 да имаш компютър, книжка за компютри(Компютърът играе, рисува и свири) и е лятната ваканция.....баси кефа

Активен

vtabakov

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: Помощ за програмиране
« Отговор #23 -: Jul 17, 2013, 11:09 »
#include <conio.h> /* non ANSI C library, for getch() */
в посоченият модул функцията getch() изчаква за натискане на клавиш!
Активен

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Помощ за програмиране
« Отговор #24 -: Jul 17, 2013, 11:47 »
//off-topic

Само едно не разбрах. Защо го забутахте в C-ито?
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

_hao

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 21
  • Distribution: Debian 7.3
  • Window Manager: Gnome 3.4.2
    • Профил
Re: Помощ за програмиране
« Отговор #25 -: Jul 17, 2013, 12:59 »
//off-topic

Само едно не разбрах. Защо го забутахте в C-ито?

Ако започне със C, отначало ще му е трудно, но след това всичко ще му върви по вода.

Иначе няма ли да е по-добре поне в началото (ако пише на Уиндоус) да използва, за да не му се затваря:

Код:
system('PAUSE');

Иначе може да си ползва и getchar() де, все тая...
« Последна редакция: Jul 17, 2013, 13:08 от _hao »
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Помощ за програмиране
« Отговор #26 -: Jul 17, 2013, 18:54 »
#include <conio.h> /* non ANSI C library, for getch() */
в посоченият модул функцията getch() изчаква за натискане на клавиш!
И с какво тази функция е по-добра от някоя ANSI C функция за същото нещо? ??? Трябва ли изобщо да се коментират, препоръчват, учат функциии и библиотеки извън стандарта на един език? ???

Иначе няма ли да е по-добре поне в началото (ако пише на Уиндоус) да използва, за да не му се затваря:

Код:
system('PAUSE');
Същото нещо ще кажа... Не смятам, че ще му е по-добре, защото ще му създаде грешни знания и навици. И не е все тая дали след като стандартът върши същата работа ще се избере той или нечия гениална приумица.

//offtopic
И изобщо цялостаната концепция на IDE-тата, които решават, че ще ти вадят прозорче с конзолка, за да си видиш стандартните вход, изход и изход за грешки, и ти го скриват накрая на програмата, за мен е смотана.
« Последна редакция: Jul 17, 2013, 19:06 от bop_bop_mara »
Активен

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: Помощ за програмиране
« Отговор #27 -: Jul 17, 2013, 18:57 »
Е то това е леко изкривяване от C++ ако питате мен, но като цяло кода наистина може да се напише и без "конио-то" :)
Активен

Runaway

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Помощ за програмиране
« Отговор #28 -: Jul 19, 2013, 13:34 »
Благодаря ви на всички! Вече се оправих със този проблем :)
Активен

От всички грехове господ най-тежко наказва глупостта...

senior

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Re: Помощ за програмиране
« Отговор #29 -: Dec 04, 2013, 01:01 »
Аз много не видях, но ти си май с линкуск, а аз с него не съм запозна, но направо да се каже доста ядове съм брал, както всеки нов. За учебна цел visual studio мисля че е най-добре. Но да учиш С по добре С++, а ако питаш мен скачай на C# .net и ще ти кажа защо. Основните неща на С++ и С# са еднакви. Някои дето казвам "ама със С се почва", не ги слушай защото те само почват. А да не говорим за да направиш програма с прозорци е по-лесно с .net. А някой спомена във Варна какво ползват, те там най-невероятното което могат да направят е четене от текстов файл и през всичките 4 години на КСТ това се учи но на всички езици - С, С++, йава, Асемблер, бейсик и накрая на линукс със С++ мак беше. Да си намериш другарче - да , но то да е с 4-5 годни по-голям от теб и да е учил това което ще учиш ти, защото в противен случай може да стане така че 4 години ще учих само някакви елементарни неща, които се учат за 1 година, защото ако си сам няма да знаеш какво да се ориентираш да учиш. Ученето идва със сериозни програми над 5 хиляди реда код, а само с примерите от учебници и задачи просто до никъде. Това е реалността, тука в БГ няма образование, всеки сам се учи, но добре че има интернет и форуми, от тях ще научиш повече от колкото всеки един курс, дори и 1 милион да струва курса. Това беше моя коментар, надявам се да ти е полезен и успех!
Активен