Автор Тема: Софтуерен университет "Светлин Наков"  (Прочетена 19823 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Гледам тука, че има една форма за който иска да подпомогне делото му и си помислих, че някой може да се заинтересува от преподаване на свободен технологии с което да подпомогне не само неговото начинание, а и по-широкото навлизане на Линукс и свободния софтуер.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Софтуерен университет "Светлин Наков"
« Отговор #1 -: Nov 06, 2013, 08:51 »
Цитат
Мога да осигуря безплатна учебна зала (за 200+ души с лаптопи)

(rofl) - тоз' тотално се е сдухал след "раздялата" си с Телерик.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Софтуерен университет "Светлин Наков"
« Отговор #2 -: Nov 06, 2013, 09:41 »
Ма то и раздяла ли имало, много съм назад с новините...

Не е ли малко нескромно да кръщава въпросният хипотетичен университет на себе си?
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Софтуерен университет "Светлин Наков"
« Отговор #3 -: Nov 06, 2013, 09:57 »
Ма то и раздяла ли имало, много съм назад с новините...

Не е ли малко нескромно да кръщава въпросният хипотетичен университет на себе си?

http://nakov.free.bg/
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Софтуерен университет "Светлин Наков"
« Отговор #4 -: Nov 06, 2013, 10:02 »
От страницата му във FB:
Цитат
Svetlin Nakov сподели връзка.
преди 17 часа край Sofia, Grad Sofiya · Редактирано
Колеги, напуснах Телерик, софтуерната академия и това, което съм градил през последните 5 години по моя инициатива заради проекта "софтуерен университет", за който имахме принципни различия с ръководството на Телерик.

Софтуерният университет за мен е национална кауза, която не мога да изоставя. Не мога да оставя без образование десетки хиляди млади хора. Ще направя софтуерния университет! Ще давам качествено образование безплатно. Ще давам професия и работа на хиляди млади хора.

Не мога да разкривам повече детайли за инициативата. Който се интересува от нея, да се регистрира тук: http://softuni.bg/join/. Ще ви изпратя информация в момента, в който стане ясно какво, къде, кога, кой и т.н. Още е рано да обявявам повече подробности.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Софтуерен университет "Светлин Наков"
« Отговор #5 -: Nov 06, 2013, 10:18 »
Добре де, а схемата каква е сега след като последното звено от веригата отпада?

Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Софтуерен университет "Светлин Наков"
« Отговор #6 -: Nov 06, 2013, 10:28 »
Отиваш на пазара на труда и си слагаш бележка: Code HTML for Food.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

programings

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 221
  • Distribution: Arch Linux, BunsenLabs Linux, FreeBSD
  • Window Manager: XFCE, MATE, Openbox
    • Профил
Re: Софтуерен университет "Светлин Наков"
« Отговор #7 -: Nov 06, 2013, 11:12 »
Ма то и раздяла ли имало, много съм назад с новините...

Не следите клуб Програмисти в dir-а, за това сте назад.  ;D
Там новините излизат поне ден преди да излязат в официалното пространство.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
Re: Софтуерен университет "Светлин Наков"
« Отговор #8 -: Nov 06, 2013, 11:13 »
В сайта има правописни грежки.  ???
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Софтуерен университет "Светлин Наков"
« Отговор #9 -: Nov 06, 2013, 11:13 »
Тоя клуб е пълен с масони, манекенки и автомобилни състезатели, няма нищо общо с програмисти.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

programings

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 221
  • Distribution: Arch Linux, BunsenLabs Linux, FreeBSD
  • Window Manager: XFCE, MATE, Openbox
    • Профил
Re: Софтуерен университет "Светлин Наков"
« Отговор #10 -: Nov 06, 2013, 11:16 »
Именно.  ;D

Иначе има и официална публикация в блога му от днес.

Цитат на: Наков
Софтуерният университет е първата стъпка от по-смелата ми мечта: България – силициева долина на Европа.
« Последна редакция: Nov 06, 2013, 11:39 от userings »
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Софтуерен университет "Светлин Наков"
« Отговор #11 -: Nov 06, 2013, 11:49 »
Навремето, Соломон Паси като каза в НС, че БГ трябва да кандидатства за член на НАТО и на ЕС, почти всички в залата се смяха. Народецът - също. Трябва да е било 90-91-ва година.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Софтуерен университет "Светлин Наков"
« Отговор #12 -: Nov 06, 2013, 13:23 »
Не знам само при нас българите ли е тази черта, но на българина като му се подаде някаква идея и почва да гледа умно и да философства и когато види, че идеята се реализира от някой, тогава почва да търси вариант да се присламчи на метенкото.
Ей за това съм краен и към емигрантите! Вие си оправете държавицата, пък като си я оправите ние ще се върнем на готовото.
Същото мисля и за другите идеи които съм пускал тук във форума, да вземем да свършим нещо полезно не само за себе си.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Софтуерен университет "Светлин Наков"
« Отговор #13 -: Nov 06, 2013, 14:01 »
Ко? Не.

Наков е откровено зловреден елемент,  проповедник на майкрософтското сектантство. Без да изпадам в излишни словоблудства, съдейки по учебния план и заявените намерения идеята определено не е да ставаме силициевата долина на Европа,а по-скоро Бангалор или Мумбай на Европа. Изключително много се набляга на мазането, аз не виждам  как може да си "софтуерен инженер" без да си минал дискретна математика примерно. Вярно е че има някаква пропаст в практическите познания след университета, ама това е някак деазнам...противоположната крайност.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Софтуерен университет "Светлин Наков"
« Отговор #14 -: Nov 06, 2013, 16:16 »
Цитат
Наков е откровено зловреден елемент,  проповедник на майкрософтското сектантство.

Мда, и на мен така ми се струва като съм чел преди доста време сайта му. Но пък бизнеса е там където има пари, а в последно време ми се струва, че все повече се залага на свободен софтуер и технологии при разработката на нови проекти и той като всеки повече или по-малко алчен бизнесмен, може и да размисли или да е размислил.
Аз също не веднъж съм споменавал за себе си, че не съм болен от идеализъм и навлязох в дебрите на свободния софтуер с бизнес идеи. Лично за себе си виждам повече възможности за бъдещи печалби от свободен софтуер, а не от комерсиален. За това и от време на време пускам и някакви идеи, но явно са малко....... вярващите в тази идея.
Активен