Автор Тема: Неработещ тънък клиент  (Прочетена 5492 пъти)

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Неработещ тънък клиент
« Отговор #15 -: Dec 15, 2015, 09:48 »
Офф, не знам защо направихте такава драма... Не ме разбрал, не ме разбрал. Нищо страшно. Като се порови, като попрочете, ще разбере. ...

ivanpop, ще трябва да си компилираш сам ядро, като го конфигурираш да поддържа VIA устройствата, които имаш.
« Последна редакция: Dec 15, 2015, 10:28 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

ivanpop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 24
    • Профил
Re: Неработещ тънък клиент
« Отговор #16 -: Dec 15, 2015, 16:13 »
Инсталирах си xrdp.
Благодаря за отделеното време.
Активен

ivanpop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 24
    • Профил
Re: Неработещ тънък клиент
« Отговор #17 -: Dec 17, 2015, 18:40 »
И пак проблеми.
Не мога да пиша на български. През xrdp мога да пиша само на латиница.
Активен

getqwerty11

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 20
    • Профил
Re: Неработещ тънък клиент
« Отговор #18 -: Dec 19, 2015, 09:31 »
Laskov, драма в този форум винаги се получава когато не може да се реши даден проблем, просто автора на темата го заплюват за некадърник, и той естествено повече не се появява.
Активен

ivanpop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 24
    • Профил
Re: Неработещ тънък клиент
« Отговор #19 -: Dec 19, 2015, 19:23 »
Тук съм и следя темата.
Както казах, инсталирах xrdp и така влизам в Ubuntu. Проблема сега обаче е че не мога да пиша на кирилица.

Видях тази статия: https://bernatarlandis.wordpress.com/2013/08/09/wrong-keyboard-layout-in-rdp-session-over-debian-gnulinux/
Пиша "xrdp-genkeymap /etc/xrdp/km-0402.ini“, рестартирам xrdp и се свързвам с тънкия клиент обаче пак няма кирилица.
Активен

BRADATA

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 833
  • Distribution: Slackware/Mint/CentOS
  • Window Manager: console/KDE/LXDE
    • Профил
    • WWW
Re: Неработещ тънък клиент
« Отговор #20 -: Dec 20, 2015, 13:41 »
Може ли да опишаш малко по подробно от какво до какво се свързваш? Че нещо загубих следата... Мисля, че вече ти писах кое какво е в тази схема, ама явно или бъркаш терминологията (и объркваш всички тук) или нещо друго става...

http://www.ltsp.org/
Активен

ivanpop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 24
    • Профил
Re: Неработещ тънък клиент
« Отговор #21 -: Dec 20, 2015, 21:22 »
В момента проблема е такъв. Имам Ubuntu 14,04 с инсталирано xrdp на него. Тънкия клиент се свързва през rdp към него, но не мога да пиша на кирилица. В линукса по принцип е добавено българско писане, но през xrdp не работи.
Активен

BRADATA

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 833
  • Distribution: Slackware/Mint/CentOS
  • Window Manager: console/KDE/LXDE
    • Профил
    • WWW
Re: Неработещ тънък клиент
« Отговор #22 -: Dec 21, 2015, 04:51 »
А на тънкия клиент каква ОС е инсталирана?
Активен

ivanpop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 24
    • Профил
Re: Неработещ тънък клиент
« Отговор #23 -: Dec 21, 2015, 15:14 »
Клиента е с някакъв windows CE 6.0, но това няма значение. Аз и от PC с Win 10 да се свържа през rdp към линукса пак не мога да пиша на български. Нещо е от xrdp сървиса.
Активен

tdonev

  • Гост
Re: Неработещ тънък клиент
« Отговор #24 -: Dec 22, 2015, 01:19 »
ЦЪК и ще си го направиш да ти пише на български..
Активен

ivanpop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 24
    • Профил
Re: Неработещ тънък клиент
« Отговор #25 -: Dec 22, 2015, 11:27 »
Това го видях. Тук е описано как да си направиш да ти работят специалните копчета, вече след като си подкарал нужната клавиатура, а аз още не съм успял да я подкарам.
Това което ми трябва е описано тук - http://c-nergy.be/blog/?p=2879 и по-точно тук:

setxkbmap обаче не работи през rdp сесията. Става само през ssh, teamviewer или ако седна на сървъра. Когато напиша "setxkbmap -layout bg" през teamviewer ми се сменя на български и пиша на български. После обаче как да напиша останалите команди, като мога да пиша само на български? Трябва да разлогна за да ми се върне клавиатурата на английски. Пробвах предварително да си напиша командите и просто да ги пейстна в терминала, но пак не става.
http://s018.radikal.ru/i522/1512/dd/d475e91b37e9.jpg
Активен