Автор Тема: Fedora 17 stuck on gray screen (live usb)  (Прочетена 1937 пъти)

madmad

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 226
  • Distribution: Ubuntu, OpenSuse
  • Window Manager: Gnome 3.4
    • Профил
Fedora 17 stuck on gray screen (live usb)
« -: Sep 20, 2012, 22:55 »
Свалил съм последната версия на ISO то от сайта на Федора. USB стика е направенс с
Код:
dd if=/... of=/...  bs=8M
След рестарт буутвам от флашката и виждам нормално буут меню на федора. От там натък идва проблема. Нормален буут ме остава на сив екран с бял мигащ курсор и то там. Диода за хард диска на PC-то не мига нито този на флашка. 10-15 минути никакъв резултат.

С failsafe опцията същата работа. Пробвах да добавя intel_iommu=off в буут опциите, същия резултат

Дъното ми е Asrock u3s3, видеото Nvidia GT 450s (бера яко ядове с тая nvidia), не искам да цитирам Линус Торвалдс. За съжаление беше едно от първите неща които проверих след инсталационната медиа и не мисля че във видеото е проблема. Преди да я купя имах същия проблем с вграденото видео. Процесора е  i3 sandady bridge

Имам опцията и за UEFI boot от USB но там пък ме кара направо на черен екран и до тук.

същата флашка е тествана веднага след това на 2 различни лаптопа и там буутва без проблем.


Давайте идеи как и какво да тествам за да разбера къде е проблема
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

madmad

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 226
  • Distribution: Ubuntu, OpenSuse
  • Window Manager: Gnome 3.4
    • Профил
Re: Fedora 17 stuck on gray screen (live usb)
« Отговор #2 -: Sep 20, 2012, 23:30 »
Цитат
Използване на dd за директно копиране
Във Fedora 12 и следващите, Вие можете да използвате dd, но все пак специализираните инструменти имат допълнителни функционалности като запис без разрушаване и запазване на допълнително пространство за системата (data persistence). За Fedora 12 до Fedora 15 този метод може да се използва само за Живи CD iso-та, но НЕ и за инсталационни медии. Във Fedora 16 вече може да се използва и за инсталационни медии.

$ sudo dd if=F12-Live-i686.iso of=/dev/sdX bs=8M
Забележете, че се задава име на устройството (напр. /dev/sdx), а не на дяла (напр. /dev/sdx1).

Този метод може да се използва и с netinst.iso и boot.iso образи. Във Fedora 13, ":/images/install.img" трябва да бъде добавяно като параметър при зареждането stage2=hd:label="Fedora" (може да го правите като натиснете клавиша Tab в прозореца за избор при зареждането) за да предотвратите питането за мястото на install.img в прозеса на зареждането. Това ще бъде оправено с bug 528809

Цитат

Свалил съм последната версия на ISO то от сайта на Федора. USB стика е направенс с
Code:
dd if=/... of=/...  bs=8M

Чел съм го това ръководство...
Също така не обяснава защо работи на 2 други машини но не и на проблемната


Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Fedora 17 stuck on gray screen (live usb)
« Отговор #3 -: Sep 20, 2012, 23:39 »
Не си нов, но все пак да попитам... има ли вероятност да се опитваш да пуснеш 64-битова система на 32-битов процесор?
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

madmad

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 226
  • Distribution: Ubuntu, OpenSuse
  • Window Manager: Gnome 3.4
    • Профил
Re: Fedora 17 stuck on gray screen (live usb)
« Отговор #4 -: Sep 20, 2012, 23:48 »
Не.

В момента имам 64-битови openSuse 12.2 и Ubuntu 12.04 и Windows 7 на същата машина. Освен това мисля за 1155 сокети няма 32-битови процесори. Предния път пробвах и с 32-битова федора до колко си спомням и не беше там проблема.

Мисля че проблема е че vesa не иска да запали. Можи би има липсващ драйвер в инсталационния имидж който се пропрогрива и за новата видео карта и стария AGP контролер на процесора. Другия вариант е нещо от SATAIII и ACHI контролера, въпреки че и на 2-та лаптопа конфигурацията на биоса е същата в това отношение и там всичко работи

Linux mint 13
Mageia 2
Pinguy OS
OpenSuse 12.2,
ubuntu 12.04

Всички буутват без проблем (тествани последните 2 дни)
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Fedora 17 stuck on gray screen (live usb)
« Отговор #5 -: Sep 21, 2012, 00:13 »
Също така не обяснава защо работи на 2 други машини но не и на проблемната

Бъгове в биоса. Недей да се мъчиш да разбереш какъв е проблема.
Това съм го виждал много пъти. Направена жива флашка на едно дъно бутва правилно на друго не.

Обикновенно на лаптопите бутват правилно, а на някои дъна за десктопи запъва. Май проблема беше повече при AMI биосите.
Пробвай да направиш флашката с някоя програма а не с dd. Но съвсем не казвам че с dd е грешно. Може просто този универсален boot дето са го направили да бутва и от CD и от USB да не се пасва нещо с биоса.

Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

madmad

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 226
  • Distribution: Ubuntu, OpenSuse
  • Window Manager: Gnome 3.4
    • Профил
Re: Fedora 17 stuck on gray screen (live usb)
« Отговор #6 -: Sep 21, 2012, 16:09 »
Пробвах да направя инсталационно с universal-usb-installer под windows 7 с праясно свалено ISO от сайта на федора. Никаква разлика
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
print screen
Настройка на програми
bbobby 2 2517 Последна публикация Jul 13, 2002, 20:29
от kennedy
Screen Resolution
Настройка на програми
gamehack 0 1704 Последна публикация Mar 12, 2003, 21:38
от gamehack
GCL (Gray Cat Linux)
Настройка на програми
Ludiqt_Profesor 1 870 Последна публикация Mar 02, 2005, 21:35
от ray
Screen-запис
Идеи и мнения
Tsika4 0 1522 Последна публикация Mar 05, 2005, 22:27
от Tsika4
Уязвимост в screen или функционалност, която не разбирам и вчера открих :)
Коментар
tolostoi 5 1992 Последна публикация Jan 06, 2012, 09:52
от tolostoi