Автор Тема: GCL (Gray Cat Linux)  (Прочетена 890 пъти)

Ludiqt_Profesor

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
GCL (Gray Cat Linux)
« -: Mar 02, 2005, 20:59 »
Здравеите! Имам питане относно Gray Cat Linux - каде мога да я намеря. Търсих къде ли не (в google.com ; linux.org и още немай каде), но така и не намерих нито официалния сайт на дистрото, нито някакав miror от кадето да я сваля. Моля ви кажете от каде мога да си я дръпна. Предварително ви благодаря.

  П.Ц.: За тези които се чудят защо ми е тази вече стара дистибуция, ще им отговоря: ПЦ-то ми е клас кошница (CPU=200 MHz) и семейството ми е върл Windows98 потребител(който искам да мигрира към Линукс). Поради това търся наистина малка дистрибуция на която мога да се обучавам (знаех за многото проблеми които е зъздавал Windows-a но не ги бях срещал докато не станах по-активен net-потребител). А пък живите дистрота съм ги пробвал лично на ПЦ-то ми, но ме оставят без ресурси да работя
Активен

Луди няма, само че едни са по-откачени от другите!

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1449
    • Профил
GCL (Gray Cat Linux)
« Отговор #1 -: Mar 02, 2005, 21:35 »
Здравей,
Първо за дистрибуциите, мисля че никой няма да отрече, че http://www.distrowatch.com е мястото за информация за Линукс-дистрибуциите.
Иначе по-конкретно на въпроса, едва ли стара дистрибуция ще работи много по-бързо на слаб компютър, разбира се ще е по-малка (20-25%), но ще има и много проблеми с по-новия хардуер (едва ли това ще е проблем за теб).
Второ при Линукс по-голямо значение има обема на оперативната памет от това какъв ти е процесора, дори и с 200 MHz ако имаш над 168/192 MB би трябвало да върви почти нормално.
Трето - има огромно значение какъв менажер на прозорци/граф.среда се използва - за теб: Fluxbox/Openbox/BlackBox, XFCE4 има огромно количество.
Четвърто - важно е какви услуги/сървиси се пускат, за десктоп не са нужни много ако ги има въобще, те също товарят доста.
Като дистрибуция май Slackware ще е най-удобна за теб, или Debian.
Със слаба машина няма смисъл да се пробват SuSE,Mandrake,Fedora и др.
Виж на горния сайт дали това дистро все още съществува, не съм сигурен.
Май по-добра алтернатива е ново дистро с малко усуги и лек менажер на прозорци.
От гледна точка сигурност също е добре да е нова дистрибуция.
Аз ползвам сорс-базирано дистро, но то въобще не става за толкова слаба машина.
Други мнения?
Успех
Румен
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Бисквитките на linux-bg.org
Предложения за подобрения на сайта
ogi 0 4699 Последна публикация Apr 29, 2002, 21:40
от ogi
Mandrake Linux 10 and Linux
Настройка на програми
aaaSASlover 3 8989 Последна публикация Dec 08, 2012, 20:46
от UBIGI
Remote връзка Linux<--> Linux
Настройка на програми
stoyanovs 5 7585 Последна публикация Jan 24, 2006, 16:49
от gostenin
Experienced linux enginnced linux engineers
Търсене
bulwork 0 7642 Последна публикация May 10, 2008, 14:24
от bulwork
Fedora 17 stuck on gray screen (live usb)
Хардуерни и софтуерни проблеми
madmad 6 1974 Последна публикация Sep 21, 2012, 16:09
от madmad