Автор Тема: Canon printers&drivers  (Прочетена 454 пъти)

viv1111

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 250
  • Distribution: Slackware, Ubuntu, Knoppix
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Canon printers&drivers
« -: Dec 04, 2007, 11:07 »
Ползвам UBUNTU-(Guetsy Gibbon)-decktop-i386. Закупих си принтер Canon PIXMA MP520. Да, но, явно производителя е подчинен на Бозата Бил Гейтс и не предлага драйвери за Linux. Вече четири дни се ровя из Интернет и не мога да намеря драйвери. Открих някакъв си немски сървър, който ми предлага нещо подобно, но иска да платя цена, колкото половината цена на принтера. Но, не ми предлага възможност да пробвам предварително неговия продукт. Жалко!!! Някой може ли да помогне със съвет?
Активен

lz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 172
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
    • Профил
Canon printers&drivers
« Отговор #1 -: Dec 04, 2007, 11:43 »
За съжаление, Canon имат лоша поддръжка откъм драйвери за Линукс. Имам принтер LBP2900, от сайта на Canon предлагат някакви драйвери, които следвайки инструкцията така и не помогнаха да подкарам принтера в Убунту 7.10. Единственият ми  сполучлив опит бе в Убунту 7.04 и то с драйверни пакети изтеглени от форума на ubuntu.ru и ясната инструкция описана там. Виж тук http://openprinting.org/printer_list.cgi?make=Canon, има ли го твоят принтер и на какво ниво е поддръжката му. Ако трябва да правя отново избор на принтер, ще избера НР (не правя реклама).



Активен