Автор Тема: След инсталция на Linux Kubuntu един дял изчезна?  (Прочетена 3704 пъти)

tyuio

  • Гост
лоша работа незнаеш какво е руут, но грешката е и моя :
sudo nano /var/log/ime.log
Трябва да почетеш малко ръководства как е устрояна операционната система и правата които са различни от уиндоус. Макар че пи мен не изискра админ права да разглеждам тези файлове. Освен всички глупости дето съм питал, забравил съм да те питам каква ти е видео картата и виж файла:
nano /etc/X11/xorg.conf
ако не те пусне пак пиши пред кмандата sudo
и ми кажи какво има в:
Section "Device"
дали ти е видял картат.
Активен

shoshon

  • Гост
Как така има дисплей я при инициализация на КДЕ забива ? Нещо смърди.... Мился че ще е добре да попитаме човека как му върви Кубунтуту от диска. DirektX помниш как го пусна като LiveCD нали ? Дай му един опит, виж дали всичко е наред - интернет, музика, влиза ли в системата, забелязваш ли лошо ускорение на графиката ( сеч, забиване ).
Ако няма проблеми, мисля че е разумно да пробваш преинсталация ( понеже отркиването на проблема трае вече 2 дена, а преинсталацията е 20 минути ).
Важно! Ако все пак решиш да преинсталираш кубунтуту си избери вече съществъващите дялове, които си направил за линукс ( те нали са в ext3 ). И моля те ако стане някаде грешка, запиши я - ще е по лесно да я оправим после.
Със здраве :)
Активен

DirectX

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 17
    • Профил
Нали LiveCD е там след боот ако може така да се каже там каде се давам Инсталиране? Нали за него говорите  ::)
Активен

shoshon

  • Гост
Моля, прочети внимателно какво съм написал и не позволявай думите просто да изтекът пред очите ти така да се каже...
Значи... постъпил си малко безотговорно. Човек когато ще променя коренно мирогледа си първо проучва.
Линукс-системите притежават един метод на стартиране, наречен LiveCD, когато цялата система тръгва от диск ( CD, DVD, Флаш памет ... ) . Как става това? Ами записваш си диск с Убунту примерно, пъхаш го в CD-ROM, или каквато и да е четяща медия, и при рестартиране, вместо Уиндус виждаш линукс, без да си иснталирал абсолютно нищо. Това позволява на новаци (примерно като теб) да разгедат операционната система, без да има риск за компютъра им. Но това не трябваше да го обяснявам аз...
Както и да е...
Тъй като LiveCD ( които вече обясних какво са ) зареждат автономна операционна система, то на нея преспокойно може да се стартира програма ( каквато и да е ).
Аз те помолих да разгедаш повечето неща в LiveCD режим, да разберем дали всичко е наред. Ако е - кликваш върху инсталатора и я инсталираш, ако не е - бъди готов да имаш определени проблеми, които се решават често на шега, но от по "запознат" потреител.
Ако не знаеш как се боотва от CD-ROM, моля пиши ми на скайп: linkin4o__
« Последна редакция: Feb 08, 2009, 15:41 от shoshon »
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Kubuntu инсталационни грижи
Настройка на програми
rinzai 0 2760 Последна публикация Apr 27, 2005, 22:15
от rinzai
как да инсталирам KUBUNTU
Настройка на програми
TrIsTaR 2 3150 Последна публикация Jul 03, 2005, 00:57
от Agent_SMITH
Отново въпрос за KUBUNTU
Настройка на програми
TrIsTaR 3 3502 Последна публикация Jul 06, 2005, 10:28
от rat
Проблем с Kubuntu и X.org
Настройка на програми
Regia 0 2130 Последна публикация Jul 14, 2005, 11:51
от Regia
Live Kubuntu linux
Настройка на хардуер
antitoxic 5 1834 Последна публикация Jul 23, 2005, 17:40
от antitoxic