Автор Тема: Без шофьорска книжка  (Прочетена 7228 пъти)

ANTIADMIN

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 660
  • Distribution: Windows XP Pro latest updates
  • ANTIADMIN
    • Профил
Re: Без шофьорска книжка
« Отговор #15 -: Jan 27, 2009, 19:16 »
биос, просто на всички ни омръзна от келешчета дето блъскат, убиват и после бягат или мама и тати са недосегаеми. Помисли си, ако имаш деца и жена, ще бъдеш ли спокоен като знаеш какви кретенчета има на улицата.
Иначе нищо лично, не те познавам че да те нападам.
Активен

nedpetko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 445
  • Distribution: Debian GNU/Linux
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Без шофьорска книжка
« Отговор #16 -: Jan 27, 2009, 19:17 »
Не е проблема в намразването според мен, въпроса е принципен, както сам виждаш от постовете по нагоре.
« Последна редакция: Jan 27, 2009, 19:19 от nedpetko »
Активен

Debian amd64 squeeze/sid

ilian_BIOS

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: opensuse
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Без шофьорска книжка
« Отговор #17 -: Jan 27, 2009, 19:21 »
биос, просто на всички ни омръзна от келешчета дето блъскат, убиват и после бягат или мама и тати са недосегаеми. Помисли си, ако имаш деца и жена, ще бъдеш ли спокоен като знаеш какви кретенчета има на улицата.
Иначе нищо лично, не те познавам че да те нападам.

пийс :), за успокоение можеш да прочетеш предния ми пост. В крайна сметка аз се злепоставих като от добро сърце направих услуга да питам тука от мое име..

пс: Лошото е че баща му е от онези хора, които са прекалено добри, постоянно прави всичко за него, купува му, подаръци му прави а бе общо зето не е лишен от нищо, а синът му буквално сере отгоре му, нито учи, нито тренира (в спортно уч. сме) вика им постоянно и т.н. и най вероятно ще остане безнаказан.
« Последна редакция: Jan 27, 2009, 19:36 от ilian_BIOS »
Активен

Slevin_

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 182
    • Профил
Re: Без шофьорска книжка
« Отговор #18 -: Jan 27, 2009, 19:36 »
Искам да попитам каква е глобата за непълнолетни без шофьорска книжка, работата е там че взех колата на баща ми и обикаляхме цяла вечер из Бургас с приятели, на 17 съм и нямам такава и той се обадил на кат и някаква глоба щяло да има чух че е от порядъка на 500-1000 лева вярно ли е?  :D ама че простотий правим..
Сглупили сте, но кой ли не го прави, особено в днешните времена. Дано да сте шофирали поне предпазливо. Обикновено книжка кола не кара, но пред закона сте виновни.
Приятеля ти, щом е непълнолетен, нищо няма да му направят.
Обществено порицание най-много, но ако се повтори случката може да му забавят/отложат взимането на книжка на 18.
Активен

"Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и вселената. За второто не съм съвсем сигурен" А. Айнщайн

ilian_BIOS

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: opensuse
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Без шофьорска книжка
« Отговор #19 -: Jan 27, 2009, 19:39 »
Slevin_, не съм бил там, но го разпитах, това което направи той е глупост да, знаех и понеже добре го познавам, не очаквах да свърши трагично, не е глупав даже той е единствения от компанията който винаги ни прави забележки да слагаме коланите, когато шофьора кара невнимателно по една или друга причина е първия който прави забележки, при това сериозни, и да тогава  карал е с колан дори ;D, което за съжеление дори повече от правоимащите водачи не правят. ;)
« Последна редакция: Jan 27, 2009, 19:46 от ilian_BIOS »
Активен

smelkomar

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 429
    • Профил
Re: Без шофьорска книжка
« Отговор #20 -: Jan 27, 2009, 21:32 »
Ебаси кефа, тема "От осанна до разпни го!" в линух-бг.орг ;D
Активен

Ползвам т'ва, к'вот ме кефи

sverdlov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 351
    • Профил
Re: Без шофьорска книжка
« Отговор #21 -: Jan 27, 2009, 22:52 »
рекаций се пише реакции... много странно как хората завършват училище без да могат да пишат? Това не се ли научава някъде в 2-3 клас? Трябва разните неграмотници да не ги пускат над 3 клас, докато не усвоят сложната наука "правопис"... че после почват да карат без книжки или да ходатайстват за малоумните си приятели каращи без книжки... голямо геройство, няма що
Активен

mishot

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 191
  • Distribution: Fedora 16
  • Window Manager: Gnome-Shell
    • Профил
Re: Без шофьорска книжка
« Отговор #22 -: Jan 28, 2009, 09:30 »
Акта е 300 лева, полицай ми го каза(ако си над 18 и нямаш книжка, за под 18 незнам дали има разлика)
Активен

ilian_BIOS

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: opensuse
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Без шофьорска книжка
« Отговор #23 -: Jan 28, 2009, 10:01 »
рекаций се пише реакции... много странно как хората завършват училище без да могат да пишат? Това не се ли научава някъде в 2-3 клас? Трябва разните неграмотници да не ги пускат над 3 клас, докато не усвоят сложната наука "правопис"... че после почват да карат без книжки или да ходатайстват за малоумните си приятели каращи без книжки... голямо геройство, няма що

офф// Нещо против правописа ми ли имаш? или се чудиш как по успешно да се заядеш, ааа.. ти си "perfect" и през целия си живот не си правил грешки като си бързал, или в училище.. аман вече, за 1 грешчица си там ще седне да се вайка и плюе като пенсионерите.

Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Без шофьорска книжка
« Отговор #24 -: Jan 28, 2009, 10:54 »
Правописът показва що за човек е пишещия. Напоследък с вградените програми за коригиране на грешки това се промени, но ползването им пак говори за дисциплина и култура.
Така или инъче, такива неща не могат да се очакват от човек, разсъждаващ така:
Цитат
Успокойте се бе хора, пор4е нещо се впрягаш май, не съм до толкова тъп че да преценя че в 2-3 през ноща улиците са толкова натоварени в бургас и има толкова народ че да убия някого, в това време е най вероятно да убия себе си, което се съмнявам тъй като след 2 месеца почвам курсовете и не съм толкова битер с волана. А това че в целия град се разминах с 3-4 коли и нито един човек, да не говорим че видяхме само 1 патрулка, и никой от представителството на КАТ, е показно за контрола който налага държавата и методите за решаването на проблеми като този. По голям е варянта да ни отлвекът някаде, от колкото да напрая птп  ;D тоз бургас...
Но ти не се притеснявай - в наш'та крушова градина е така. Виж от отвличане - да притеснявай се. Но от това както си вървиш да те блъсне някой без книжка - не се притеснявай ...
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3