Автор Тема: Backtrack 3 crack wep,wpa/wpa2  (Прочетена 37018 пъти)

tyuio

  • Гост
Re: Backtrack 3 crack wep,wpa/wpa2
« Отговор #15 -: Feb 09, 2009, 08:37 »
Ами разбирам за какво говориш. Обач в много случай тези клипове са правени от хора, които доста са навътре в тематиката. За да правиш тези неща се искат повече от базови познания а аз незнам дали имаш и такива. Примерно ако те познавах лично бих могъл да те науча как работи еъркрак например, но после ако се наложи да направиш нещо малко по-различно като настройка няма да се справиш. Няма как да минеш на висша математика без събиране и изваждане, умножение и делене. Просто нестава. Аз например няколко пъти се опитвам да направя LFS, обаче накрая нещо все не се получава. Просто иска четене. Избери си дистро по мое му не това разучиго, чети, питай и след не много вереме (може би) няма да имаш проблеми да се справиш и с това. Един от проблемите е в това малко хора могат да ти помогнат, на по-знаещите им е омръзнало да отговарят на лесни въпроси, а  другите не са стинали до там. Освен това Линукс е функционална в определени неща а Уин в други, няма как да ги сравняваш.
Успех!
« Последна редакция: Feb 09, 2009, 08:39 от tyuio »
Активен

sickmind

  • Гост
Re: Backtrack 3 crack wep,wpa/wpa2
« Отговор #16 -: Feb 09, 2009, 10:13 »
10x но аз съм се спрял на BT3. Искам  да знам и вашето мнение дали това е най-добрия линукс за крак,хак и т.н.

BT3 и изобщо BT е възможно най-лошия вариант да започнеш с линукс (и изобщо да го инсталираш). Ползвам ВТ от няколко години но само като живо сд, всяка друга дистрибуция ще ти върши чудесна работа за ежедневна употреба (аз ползвам дебиан), докато ВТ може да ти потрябва само за отделни случаи. Освен това, инструментите в ВТ са толкова много, че ти ще използваш едва няколко % от тях, а най-често използваните можеш да си ги инсталираш на всяка дистрибуция за секунди. ВТ е една от най-добрите колекции на този вид софтуер, но далеч не включва всичко.
Пратих ти ЛС относно aircrack пакета, още когато пусна темата.
Активен

cyberthrill

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Re: Backtrack 3 crack wep,wpa/wpa2
« Отговор #17 -: Feb 17, 2009, 14:11 »
ganev, струва ми се, че не си чел достатъчно по отношение на backtrack и още повече за поддръжката на wireless устройства, а tyuio, мисля че backtrack е отлично LiveCD, базирано на Slackware, на който съм голям почитател, заради структурата му, която няма общо с Debian. Все пак не те упреквам, че го ползваш. Всеки има предпочитания по отношение на дистрибуция.


edit by neter: Редактирано, съгласно т.3 от правилата на форума. Нека не се повтаря!
« Последна редакция: Feb 17, 2009, 15:02 от neter »
Активен

LENOVO ThinkPad T61

ganev

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: Backtrack 3 crack wep,wpa/wpa2
« Отговор #18 -: Feb 17, 2009, 16:01 »
дам затова споменах че не съм много наясно какво правя. затова питам защото без питане и четене не става нищо. сега малко съм го зарязал, защото чакам един приятел да дойде за малко помощ и ще стане тва понеже той се занимава с програмиране и се е занимавал с линукс(не с еъркрак)
Активен

tarator

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 849
    • Профил
Re: Backtrack 3 crack wep,wpa/wpa2
« Отговор #19 -: Feb 17, 2009, 16:13 »
ей, много хахори, много нещо. и всичките като ганев не са много наясно какво правят :)
Активен

A gentleman is one who is never rude unintentionally. - Noel Coward

ganev

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: Backtrack 3 crack wep,wpa/wpa2
« Отговор #20 -: Feb 22, 2009, 19:17 »
ей, много хахори, много нещо. и всичките като ганев не са много наясно какво правят :)
за кое да не съм наясно, като имам проблем със линукса iw примерно и тва означава че незнам нищо ли ????
Активен

sverdlov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 351
    • Профил
Re: Backtrack 3 crack wep,wpa/wpa2
« Отговор #21 -: Feb 22, 2009, 20:24 »
ganev, що не си платиш за един курс обучение за сигурност на безжични мрежи в offensive security? не е скъп, а тва което правиш тук, са някви детинщини за които никой няма да ти подаде ръка - не за друго - а защото подаването на ръка за това което ти си написал, е равносилно на препъване по стълбите...
Активен

ganev

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: Backtrack 3 crack wep,wpa/wpa2
« Отговор #22 -: Feb 23, 2009, 00:40 »
така тва го разбрах а въпроса ми е защо ми дава грешките, незнам но си мисля че е от линукса. искам само някой да ми помогне да ги махна и сам ще се науча на каквото ми потрябва
Активен

sverdlov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 351
    • Профил
Re: Backtrack 3 crack wep,wpa/wpa2
« Отговор #23 -: Feb 23, 2009, 09:55 »
добре бе добре... вземи си една свястна карта - като Alfa awus036h и ще можеш да инжектираш, и грешки няма да ти дава.. пуу аман да му се невиди - щял да се научи... да беше прочел поне уикито на аиркрак-нг сайта... хаксор...
Активен

ganev

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: Backtrack 3 crack wep,wpa/wpa2
« Отговор #24 -: Feb 24, 2009, 01:32 »
добре бе добре... вземи си една свястна карта - като Alfa awus036h и ще можеш да инжектираш, и грешки няма да ти дава.. пуу аман да му се невиди - щял да се научи... да беше прочел поне уикито на аиркрак-нг сайта... хаксор...
колега pls не се прай на .........  какво ще каже свястна карта. ако искаш да знаеш тръгнах от 0лата отностно линукс. имал съм много ( и елементарни) грешки но с четене съм разбрал как да се оправя така че въздържай се от глупави коментари  ;)
Активен

jazz_man

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 73
  • Distribution: CentOS 5.2
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: Backtrack 3 crack wep,wpa/wpa2
« Отговор #25 -: Feb 24, 2009, 05:39 »
Английски знаеш ли на ниво четене с разбиране ?
Следвай този guide за 64 бит и 128 бит криптирани мрежи - http://www.aircrack-ng.org/doku.php?id=simple_wep_crack
При мен работи с Wireless Belkin G Network Adapter,проблема е че немам вече нерви да чакам  ::)
В момента в който почнеш да печелиш си вземи някакъв Интернет пакет,това спасява временно положението.
Активен

ganev

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: Backtrack 3 crack wep,wpa/wpa2
« Отговор #26 -: Feb 24, 2009, 06:11 »
извинявай, обаче пак казвам че имам грешка с iw (и незнам още с какво) не с еъркрака. целия сайт на крака съм изчел, дори го имам и за windows просто нямам карта за него(под windows)аз искам да се науча да работя с линукс. отнеми няколко дена да се науча  как се инсталират всякакви неща във линукса
« Последна редакция: Feb 24, 2009, 06:15 от ganev »
Активен

sverdlov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 351
    • Профил
Re: Backtrack 3 crack wep,wpa/wpa2
« Отговор #27 -: Feb 24, 2009, 12:42 »
извинявай, обаче пак казвам че имам грешка с iw (и незнам още с какво) не с еъркрака. целия сайт на крака съм изчел, дори го имам и за windows просто нямам карта за него(под windows)аз искам да се науча да работя с линукс. отнеми няколко дена да се науча  как се инсталират всякакви неща във линукса

Виж там още с какво имаш грешка дет не знаеш с какво имаш грешка и вземи постни тука някви детайли?
Активен

ganev

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: Backtrack 3 crack wep,wpa/wpa2
« Отговор #28 -: Feb 25, 2009, 20:45 »
иска ми update на iw и libnl липсвало некви команди (сега немога да видя какво точно пише)
Активен

Йордан

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1451
  • Distribution: Ubuntu / Gentoo
  • Window Manager: Gnome
  • не е важно колко ти е голяма пишката, а какво можеш с нея
    • Профил
    • WWW
Re: Backtrack 3 crack wep,wpa/wpa2
« Отговор #29 -: Feb 27, 2009, 10:39 »
Кликни тук, кликни там и стани хакер. Е това наистина е смешно! А по-смешно е "ама защо не стана?" Отговора е лесен - не знаеш как работят нещата  [_]3
Активен

Всеки пост - отговор на въпрос !!!

Йордан Георгиев
http://ygeorgiev.net/

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Accelerated X crack ?
Настройка на програми
ghost 2 2704 Последна публикация Aug 23, 2004, 13:01
от Agent_SMITH
WPA/WPA2 WiFi мрежа и Slackware 13 [РЕШЕН]
Настройка на хардуер
vstoykov 0 3712 Последна публикация Jun 02, 2010, 02:36
от vstoykov
Проблем с WPA-PSK/ WPA2 - PSK
Настройка на програми
marsislav 8 8282 Последна публикация Jan 04, 2011, 14:55
от solarflux
Проблем с WIFI WPA2-PSK и backtrack 4
Настройка на хардуер
gudzi 11 7283 Последна публикация Jun 26, 2011, 08:01
от AMD
Crack WPA/WPA2 Password with kubuntu 12.04
Кошче
lyubakas 1 3369 Последна публикация Oct 14, 2012, 16:07
от nikito_blend