Автор Тема: tvtime help  (Прочетена 1724 пъти)

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
tvtime help
« -: Aug 23, 2009, 20:16 »
Рано или късно в живота на човека идва един неприятен момент, в който се сблъсква с подкарване на никому неизвестен китайски TV tuner. Както и да е Подкарах го Подкарах и радиото Предстои и IR Пуснах tvtime Сканира си каналите и могат да се гледат безпроблемно. Проблема изкокна при спирането на tvtime. Бе тоа дзвер нема спиранье. Когато го затворя се затваря прозореца но звука продължава да се чува Няма го като процес (търсих го с top) Чудя се как да го килна Google-то и то горкото хвърли бялата кърпа на ринга като му зададох толкова тъп въпрос. Слава Богу че като развия бушона на комшията нещата се оправят. Същия номер го прави и когато опитам да да слушам радио (gnomeradio и kradio4) няма спиране после. Въпроса ми е някой сблъсквал ли се е с такъв проблем и каква мишеморка ще препоръча да го трова  >:D
Активен

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: tvtime help
« Отговор #1 -: Aug 23, 2009, 20:43 »
Така е.Няма спиране.И с моя тунер е така,но той понеже е направен така,че аудио-изходът му е на самия тунер и трябва с кабел да се включи към вход на аудио-картата,а аз съм го включил в Aux-входа,та спирам звука като му сложа отметката "заглушаване" в K-Mix на канала за Aux.След това,като пусна пак програмата,тя сама си я маха.И аз след това пак я слагам като спирам и така.
Дано да съм бил полезен.Какво ли не търсих,какво ли не правих,но.......това е.
Така беше в Мандрива-та,така беше в Дебиан Лени,така е в Сидукс,в ПСЛинукс,така продължава да е и сега,в Дебиан Скуийз.
И проблемът не е само с TvTime.Пробвал съм още 2-3 приложения,които се затварят по същия начин без да затворят звука.
« Последна редакция: Aug 23, 2009, 20:51 от plandz »
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Re: tvtime help
« Отговор #2 -: Aug 23, 2009, 20:57 »
Аха !!! Ето защо значи top го не хваща. Аз си мислех че целия процес се крие някъде но явно остава само звука. 10Х за съвета Знаех си че има някакъв цяр  [_]3 [_]3 [_]3
Активен

gizi_

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 521
  • Distribution: Debian/Lenny, SLES/9-11
  • Window Manager: Gnome 2.22.3
    • Профил
Re: tvtime help
« Отговор #3 -: Aug 23, 2009, 21:21 »
Не е точно така...tvtime може да си спира звука стига да го нагласите. Имах го този проблем преди. Сега за жалост не мога да кажа наизуст как съм го решил (отдавна нямам tv tuner) за това потърсих 5 минути из Интернет и попаднах на това -> http://linux.die.net/man/5/tvtime.xml . Прочетете го и двамата и вижте "функциите" на програмата сред тях е и описано как се спира звука след изход от програмата.

Програмите не случайно имат man pages...
« Последна редакция: Aug 23, 2009, 21:24 от gizi_ »
Активен

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: tvtime help
« Отговор #4 -: Aug 23, 2009, 23:04 »
Не е точно така...tvtime може да си спира звука стига да го нагласите. Имах го този проблем преди. Сега за жалост не мога да кажа наизуст как съм го решил (отдавна нямам tv tuner) за това потърсих 5 минути из Интернет и попаднах на това -> http://linux.die.net/man/5/tvtime.xml . Прочетете го и двамата и вижте "функциите" на програмата сред тях е и описано как се спира звука след изход от програмата.

Програмите не случайно имат man pages...


Не е точно така,но нейсе.Спомням си,че се мъчих да глася според това,което си показал,но нищо не стана.Може и грешката да е в мен,не знам.Накрая ми писна и избрах този начин,който съм описал по-горе.Дървен е,но поне работи.
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

gizi_

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 521
  • Distribution: Debian/Lenny, SLES/9-11
  • Window Manager: Gnome 2.22.3
    • Профил
Re: tvtime help
« Отговор #5 -: Aug 23, 2009, 23:55 »
Сигурен съм, че работи. Не знам дали при теб проблема е в зад клавиатурното устройство или някъде другаде обаче даже си мисля, че tvtime даже сам вече си спира звука т.е. тази настройка му по default. Имам една приятелка, тя го ползва и при нея със сигурност си спира звука след exit от програмата. Помъчи се и съм сигурен и че при теб ще стане.
Активен

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Re: tvtime help
« Отговор #6 -: Aug 24, 2009, 01:00 »
И с включено и изключено MuteOnExit все тая звука не спира автоматично. Това за tvtime. Може при теб да работи но при мен не Още повече че има такъв регистриран бъг още 2005г. Затворен е но все пак.... Според мен е нещо във хардуера защото както писах и преди, същия проблем се наблюдава и при gnomeradio и kradio4 а и трите ползват един и същи хардуер. Следователно ровенето само в man-а на twtime няма да ми свърши работа на 100% Може метода на plandz да е брутален но засега не виждам по-елегантно решение
Активен

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: tvtime help
« Отговор #7 -: Aug 27, 2009, 21:25 »
Сигурен съм, че работи. Не знам дали при теб проблема е в зад клавиатурното устройство или някъде другаде обаче даже си мисля, че tvtime даже сам вече си спира звука т.е. тази настройка му по default. Имам една приятелка, тя го ползва и при нея със сигурност си спира звука след exit от програмата. Помъчи се и съм сигурен и че при теб ще стане.

Off
Чакам търпеливо,вече 4 дни,gizi_  да опише как е решил проблема със затварянето на звука (при приятелката си),или как тя го е решила,но уви.Май няма да го дочакам това.
Много е лесно да обвиняваш задклавиатурното устройство,но това е лесно само по принцип.И когато не знаеш,че въпросното задклавиатурно устройство е изчело една камара материали по темата.
Когато стане дума да се дадат факти,май нещо се дърпаме...
А иначе постове се пускат лесно.
Off
« Последна редакция: Aug 27, 2009, 22:01 от plandz »
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Re: tvtime help
« Отговор #8 -: Aug 27, 2009, 22:26 »
Не се стягай де Може при него и да работи В мрежата пише че само някои карти (SAA 1730) не поддържат звук през PCI Доколкото в ядрото се ползва един модул (SAA1734)за няколко чипа (7130;7134;7135 и т.н.) може да се получи ситуация като текущата.  [_]3
Активен

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: tvtime help
« Отговор #9 -: Aug 27, 2009, 22:52 »
Не се стягай де Може при него и да работи В мрежата пише че само някои карти (SAA 1730) не поддържат звук през PCI Доколкото в ядрото се ползва един модул (SAA1734)за няколко чипа (7130;7134;7135 и т.н.) може да се получи ситуация като текущата.  [_]3


Не е до стягане.Даже не съм и ядосан.Само ми се искаше да разбера най-после,как се оправя този проблем,и ето,появи се някой,който го е оправил,а не иска да сподели как.Единственото,което прави е да те кара да четеш това,което ти си чел и си се мъчил с него много пъти...Без успех.
Нали сме тук за да си помагаме?Поне аз така мисля.
Но не е задължително де.Всеки си избира.Аз поне се мъча да помагам,доколкото мога.
« Последна редакция: Aug 27, 2009, 23:01 от plandz »
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

gizi_

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 521
  • Distribution: Debian/Lenny, SLES/9-11
  • Window Manager: Gnome 2.22.3
    • Профил
Re: tvtime help
« Отговор #10 -: Aug 27, 2009, 22:59 »
@plandz не знам що не помня да съм казвал, че трябва да ти обяснявам нещо...ти поне да беше казал какъв ти е тунера и как го зареждаш...

Но тъй като явно много ти е голям проблема...при тази приятелка проблема не го има и не го е имало...проблема го имах аз преди 3-4 години някъде на моя десктоп.

И тогава знам, че го реших...как точно не помня но въпреки всичко си мисля, че тази опция на tvtime тогава ми помогна...

Според мен е много важно как и с какви параметри си зареждаш модулите към ядрото.

И в двата случея при мен и на другия комп става въпрос за един SAA7134. При мен го зареждах с
Код:
  modprobe saa7134 card=2

при тази приятелка се зарежда до ден днешен с

Код:
  modproble saa7134 card=2 tuner=38

при други параметри тунера не работи като хората и може да се появат разни вече споментати проблеми. На всичкото отгоре има толкова много написано както от мен и от много други потребители в този форум относно тв тунери и как да се настроят правилно.

П.С. Тука и една тема започната от мен 2006 относно тв тунера ми -> http://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=12611.0
« Последна редакция: Aug 27, 2009, 23:01 от gizi_ »
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: tvtime help
« Отговор #11 -: Aug 27, 2009, 23:06 »
//offtopic
gizi си каза, че не си спомня как е решил проблема. Няма какво да му се сърдим, не е ненормално да забравиш. Той се опита да намекне, че щом не е запомнил нещо особено и щом и при друг човек върви без проблеми, явно няма да е нящо мегагигатеранезаподозируемо... Успех в борбата :)
Активен

gizi_

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 521
  • Distribution: Debian/Lenny, SLES/9-11
  • Window Manager: Gnome 2.22.3
    • Профил
Re: tvtime help
« Отговор #12 -: Aug 27, 2009, 23:13 »
@plandz

Търсих специално заради теб из Интернет, попаднах на една немска уикипедия и там проблема е описан. Но решението му е точно същото, във файла /etc/tvtime/tvtime.xml променяш:
Код:
  <option name="MuteOnExit" value="1"/>

линк към викито -> http://wiki.ubuntuusers.de/tvtime?highlight=tvtim

може да погледнеш и това -> http://tvtime.sourceforge.net/problems.html#prolink-audio
Активен

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: tvtime help
« Отговор #13 -: Aug 27, 2009, 23:14 »
@plandz не знам що не помня да съм казвал, че трябва да ти обяснявам нещо...ти поне да беше казал какъв ти е тунера и как го зареждаш...

Но тъй като явно много ти е голям проблема...при тази приятелка проблема не го има и не го е имало...проблема го имах аз преди 3-4 години някъде на моя десктоп.

И тогава знам, че го реших...как точно не помня но въпреки всичко си мисля, че тази опция на tvtime тогава ми помогна...

Според мен е много важно как и с какви параметри си зареждаш модулите към ядрото.

И в двата случея при мен и на другия комп става въпрос за един SAA7134. При мен го зареждах с
Код:
  modprobe saa7134 card=2

при тази приятелка се зарежда до ден днешен с

Код:
  modproble saa7134 card=2 tuner=38

при други параметри тунера не работи като хората и може да се появат разни вече споментати проблеми. На всичкото отгоре има толкова много написано както от мен и от много други потребители в този форум относно тв тунери и как да се настроят правилно.

П.С. Тука и една тема започната от мен 2006 относно тв тунера ми -> http://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=12611.0

off
@gizi_
При мен проблем няма,аз съм си решил въпроса. ...изтрито...
Но както всяко нещо,започнато тук,в този форум,е желателно да се даде решение на въпроса,за да се възползват и други от него.Иначе остава като съмнение.
...изтрито...
off

За мен темата е приключена.

Редактирано съгласно точка 6 от http://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=6115.0 . Споровете "Ама ти уж като знаеш, защо си премълчаваш" са грозни и напълно излишни за която и да е тема. Личните неща на ЛС.
bop_bop_mara
« Последна редакция: Aug 27, 2009, 23:56 от bop_bop_mara »
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
tv - card и tvtime
Настройка на програми
prasi 1 1430 Последна публикация Feb 06, 2012, 22:05
от groznia
tvtime не сменя станциите
Настройка на хардуер
NOP 4 2173 Последна публикация Feb 02, 2006, 08:59
от NOP
Проблем с lirc, tvtime или знам ли аз?
Настройка на програми
licho 0 1301 Последна публикация Jul 01, 2006, 13:04
от licho
Tvtime
Настройка на програми
igt 7 2411 Последна публикация Jul 15, 2006, 12:08
от braun100
Tvtime
Настройка на програми
spy_eye 20 5079 Последна публикация Sep 21, 2006, 17:31
от eka