Автор Тема: Имам проблем с безжичната връзка...  (Прочетена 1787 пъти)

yield

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Здарвейте. Нуждая се от помощ.
Инсталирах си последната версия на Убунту. успоредно с  това имам и уиндоус XP. Когато вляза в Убунту не мога да направя връзка с безжична връзка с рутер. въвеждам паролата за да се вържа за него но не я приема. какъв може да е проблема... повяват се възможни пароли според защитите на рутера...Wep 128 bit key...Leap ..и др. които предполагам са стандартни,но аз не знам къде да я впиша в коя графа.... Ако може някой да ми помогне,ще му бъда много благодарен...
Активен

H0lyGanGs7eR

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 163
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: Имам проблем с безжичната връзка...
« Отговор #1 -: Oct 08, 2009, 23:48 »
убунту или кубунту? аз имам убунту, но като си сложих КДЕ и там имам абсолютнос същия проблем като теб
Активен

bazu

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 810
  • Distribution: Debian
  • superman
    • Профил
Re: Имам проблем с безжичната връзка...
« Отговор #2 -: Oct 09, 2009, 00:35 »
Искам да ти кажа, че и аз си сложих убунту преди три дена и днеска го махнах и намерих същия проблем първите 10-15 опита бяха безуспешни да се свъри, но пък бях 1000% за паролата и така си повтарях до откат и ме свърза накрая. След това и с на брат ми лаптопа и при него така беше 10-20 пъти все едно греша парола, но ме свърза. И един съвет от мен за този Wep доста лесно се краква в youtube може да се нагледаш как се кравкат тези мрежим, та затова я смени с някоя друа или като мен направи... още по-добре без парола ми е мрежата, но за сметна на това е заключена по мак адрес и съм вавел само на моя лаптопа и на телефона си и съм сигурен, че така няма да ми я кракнат.
Активен

seaman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 65
    • Профил
Re: Имам проблем с безжичната връзка...
« Отговор #3 -: Oct 09, 2009, 09:01 »
Ти сигурен ли си, че криптирането на връзката ти е WEP?
По добре си пренастрой рутерчето (или някои да ти го настрои). Сложи му WPA/WPA2 криптиране + една по сложна паролка и ти си човека.

//off

още по-добре без парола ми е мрежата, но за сметна на това е заключена по мак адрес и съм вавел само на моя лаптопа и на телефона си и съм сигурен, че така няма да ми я кракнат.

bazu много тъпичко! Това е по лоша защита и от WEP.
Приятелски съвет - задълбочи си малко познанията по мрежова сигурност.
При хакване на WEP защита, ти трябват познания по линукс (малко вероятно в обхвата на твоята мрежа). Обаче всеки пикльо с уиндоус може да ти перне Mac адресите и да си ги смени на неговата машина.(Направо огромна вероятност)
Всичко добро.
Активен

bazu

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 810
  • Distribution: Debian
  • superman
    • Профил
Re: Имам проблем с безжичната връзка...
« Отговор #4 -: Oct 09, 2009, 10:15 »
Определено не съм наясно със мрежова защита или каквато и да е защита или каквото и да е мрежа. Та само да попитам как може да ми разберат Mac адреса.
Активен

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Re: Имам проблем с безжичната връзка...
« Отговор #5 -: Oct 09, 2009, 10:48 »
Определено не съм наясно със мрежова защита или каквато и да е защита или каквото и да е мрежа. Та само да попитам как може да ми разберат Mac адреса.

airodump ,  airmon   , tcpdump    сещам се поне за още 3 начина!!!!
Активен

Astor

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 332
    • Профил
Re: Имам проблем с безжичната връзка...
« Отговор #6 -: Oct 09, 2009, 14:51 »
Пич, не знам как е в Убунтуто, ама всеки линукс има следните команди:
ifconfig
iwconfig
iwlist
и още други може да са ти необходими, за да си подкараш безжичната мрежа...само с мишката няма да стане май ;)
Вземи прочети малко по върпоса в google например.
Активен

Няма начин, да няма начин!