Автор Тема: Проблеми с GMail  (Прочетена 11089 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Проблеми с GMail
« Отговор #15 -: Jan 18, 2010, 19:30 »
Първият от доста отговори насам в темата.
-----------------------------------------------
Lord Bad  съвсем си ти е точен отговора. Оня боклук М$ Шиндош от няколко месеца разполага с порт на Еволюцията. Ползвай него!

И да  petkouzunski, следващият път, когато имаш питане за анти ОС, моля задай го в калдата, дир или дата.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Проблеми с GMail
« Отговор #16 -: Jan 18, 2010, 19:31 »
Хм, глупаво, не случайно не могат толкова време да го прокарат. "Услуги" има прекалено широко тълкувание, по тази логика и блог да имаш, ще трябва да им предоставяш информация. Както и да е, идеята за data retention по принцип не е толкова лоша, аз поне я подкрепям (с риск сега да наскочат разни хора, които да ми обясняват какви са ми човешките права). Лошото е че в България очевидно нито ще напишат като хората закона уреждащ тези неща, а за контрола не ми се мисли.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

petkouzunski

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 208
    • Профил
Re: Проблеми с GMail
« Отговор #17 -: Jan 18, 2010, 20:34 »
И да  petkouzunski, следващият път, когато имаш питане за анти ОС, моля задай го в калдата, дир или дата.

Драги ми г-н Кашик, когато имам въпрос относно "анти ОС" (толкова точно определение!) ще го задам на всяко друго място, но не и тук. В това може да си сигурен. Но докато нямам такъв ще помоля както теб, така и другите с подобен род комплекси да не ми акат (да не казвам "серат") в темата, а да избиват комплексите си на описаните от теб места. Ако не си разбрал точно проблема, моля питай, ако имаш желание. Ще обясня по-подробно за да успееш да вникнеш в същината.

Благодаря на всички за проявеното търпение и желание за помощ.

P.S.  Същото е и с thunderbird 3. Друг клиент предполагам ще свърши работа.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Проблеми с GMail
« Отговор #18 -: Jan 18, 2010, 21:00 »
Петко ти да не си шмъркан нещо???

Десет човека ти казахме, че буревестника е боклук, че POP е изживял времето си протокол и да ги смениш и двете, а ти се заяждаш. И екраните дето даваш са от "ОС", която аз нямам и повечето тук, въпреки, че програмата, за която питаш е многоплатформена. Я пий едно кайве и се успокой!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

tonitochev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 699
  • Distribution: Kubuntu and Xubuntu
  • Window Manager: KDE 4
    • Профил
    • WWW
Re: Проблеми с GMail
« Отговор #19 -: Jan 18, 2010, 22:06 »
С риск да се изложа и може би не е по темата, но може ли някой да ми обясни ползата от използването на такива програми пощенски клиенти ли са какво са. Защо питам. Еми пробвах да използвам такова нещо и ми се вижда безмислено, при положение, че от браузъра директно си влизам в Gmail и си чета пощата. Там ми се пази, там ми се филтрира и така на татък.
Активен

Debian
 http://debian-az-propaganda.blogspot.com/
вестник за GNU/Linux  http://vestnik.hbcom.info/news.php
 http://tonitochev.net16.net/

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Проблеми с GMail
« Отговор #20 -: Jan 18, 2010, 22:41 »
С риск да се изложа и може би не е по темата, но може ли някой да ми обясни ползата от използването на такива програми пощенски клиенти ли са какво са. Защо питам. Еми пробвах да използвам такова нещо и ми се вижда безмислено, при положение, че от браузъра директно си влизам в Gmail и си чета пощата. Там ми се пази, там ми се филтрира и така на татък.

Според мен няма риск за излагане.И аз мисля така и щях да попитам същото,но ти ме изпревари.Бъдещето май е на уеб-пощите.
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Проблеми с GMail
« Отговор #21 -: Jan 18, 2010, 22:57 »
А уебмейла как ще си го гледате офлайн?
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

petkouzunski

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 208
    • Профил
Re: Проблеми с GMail
« Отговор #22 -: Jan 18, 2010, 23:13 »
Лично аз на моменти ползвам изключително лоша свързаност. Един ден се мъчих почти 15 минути да отворя gmail през уеб интерфейс. След този момент си качих клиент. На мен ми е по-лесно да ползвам клиент - всичко ми е подредено и пред очите. А и като отворя 20+ таба ми е малко трудно да превключвам между тях без да се изгубя. Да не забравя момента, че доста често е желателно да реагирам веднага при получена поща, а с уеб интерфейса ми е малко трудно да го правя. В момента се сещам за това.
Активен

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Re: Проблеми с GMail
« Отговор #23 -: Jan 19, 2010, 00:01 »
Предимството да ползваш POP3 клиент е, че можеш да си изтриваш пощата от сървъра периодично (не видях начин това да става автоматично - пощата стои в All Mail или Trash след като се изтегли). И ако случайно ти влязат в пощата да душат там ще видят най-новите писма, а до старите няма да могат да се докопат.

Ако случайно нямате мания от следене и подслушване - ползвайте си IMAP и/или само уеб интерфейса ;)
Активен

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Re: Проблеми с GMail
« Отговор #24 -: Jan 19, 2010, 01:24 »
За хората които пишат за криптирането ще напиша че може би не е случайно че точно ДАИТС е собственик на нов суперкомпютър. И ни замазват очите с разни цивилни приложения за него. А точно с такъв компютър криптираните сесии могат да се декодират може би за дни.  ;)
Активен

tonitochev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 699
  • Distribution: Kubuntu and Xubuntu
  • Window Manager: KDE 4
    • Профил
    • WWW
Re: Проблеми с GMail
« Отговор #25 -: Jan 19, 2010, 06:40 »
А ха. Явно има смисъл да се ползват подобни програми единствено при лоша свързаност, Щото поне при мен няма такова нещо. Дали ще ползвам клиент или директно ще си погледна на страницата на Gmail не виждам разлика, освен излишен трафик с клиента и харчене на място на хард диска.
Активен

Debian
 http://debian-az-propaganda.blogspot.com/
вестник за GNU/Linux  http://vestnik.hbcom.info/news.php
 http://tonitochev.net16.net/

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Проблеми с GMail
« Отговор #26 -: Jan 19, 2010, 09:51 »
Цитат
За хората които пишат за криптирането ще напиша че може би не е случайно че точно ДАИТС е собственик на нов суперкомпютър. И ни замазват очите с разни цивилни приложения за него. А точно с такъв компютър криптираните сесии могат да се декодират може би за дни.

Ами не е така, въпреки че е разбираемо защо мислиш по този начин. Моят съвет е да прочетеш някоя хубава книжка, свързана с криптографията (на Bruce Schneier Applied Cryptography е много добър пример - просто написано, не товари с излишна математика, а и дава човека забавни примери). Дори в уикипедия има много хубав cryptography портал с доволно много статии, хората малко или много се грижат да си ъпдейтват нещата и да ги направят разбираеми.

По темата, има си практически ограничения, някои неща не могат да се чупят дори със суперкомпютри. Има алгоритми, срещу които няма открити (поне няма публично известни) практични атаки, по-успешни от грубата bruteforce атака срещу ключа. А примерно 128-битови ключове не могат да се счупят дори с цялата изчислителна мощ на човечеството за нормални срокове от време. Гледал съм разни забавни сметки, където доказваха, че разбиването на  256-битовия AES ключ в нормални срокове от време (да го доживееш се има предвид) е невъзможно, защото дори да се построи такъв компютър, енергията необходима за да се захранва, надхвърля многократно тази, която използват хората в момента.

Това е при условие, че няма открита слабост в масово използваните крипто-алгоритми разбира се. Да, има хора които се занимават с такива изследвания в секретни условия (примерно една зла трибуквена организация), но трябва да са много малоумни че да тръгнат да споделят резултатите си с родното МВР.

Елементарен пример: keyspace-a на AES-256 примерно се състои от 2^256 различни ключа. Според големите глави физици, тази част от вселената, която можем да наблюдаваме се състои от 10^80 атома. Тоест възможните AES ключове са почти колкото атомите.
« Последна редакция: Jan 19, 2010, 09:57 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5278
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Проблеми с GMail
« Отговор #27 -: Jan 19, 2010, 10:04 »
@petko
Че как работиш с 20+ TAB-а ? Това си е сериозно нещо. Как ги запомняш, в кой - докъде си стигнал и т.н. А иначе и аз ползвам от офиса ми POP3, макар и за моя си мейл сървър. Но ако е НА ПЪТ, тогава IMAP-а е полезен. А като няма друго и PINE върши работа в краен случай.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Проблеми с GMail
« Отговор #28 -: Jan 19, 2010, 19:10 »
За хората не ползвали никога клиент, добра алтернатива са различните "осведомители" за поща, например в лисунгера. Който обаче веднъж е ползвал програма, едва ли би се върнал на web. Просто дори с Аякс е несравнимо удобството и ползваемостта.



За сведение и нещастие на Стойков, специално GMail никога не трие нито едно писмо. Това, на което кажеш да се изтрие просто спираш да го виждаш иначе добрия Гошо си го държи на сървърите. И това го обявиха още в деня когато пуснаха публичната бета на пощата.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear