Автор Тема: Неочаквани REBOOT-и  (Прочетена 4417 пъти)

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3401
    • Профил
Re: Неочаквани REBOOT-и
« Отговор #15 -: Dec 22, 2010, 12:54 »
Цитат
3) приемам съвета за измерването на захранването
Рестарти могат да се дължат и на захранване. Обаче е невъзможно да се измери захранване. Имам в предвид че даже и да се измери статично ще покаже всичко наред, но много трудно може да се засекат динамични проблеми - т.е. често от оттам също идват рестарти. Импулсните захранванията също много се изтъркват - след 2-3 вече не е същото. Проблемите обикновенно са същите - изсъхнали или подути кондензатори.

Такъв проблем със рестарти също може да се дължи на захранване!!! Но трудно се хваща. При мен като мине едно захранване 2,3-4 години и се усъмня че ми прави проблеми го сменям.
 
« Последна редакция: Dec 22, 2010, 13:00 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

nemanema

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 103
    • Профил
Re: Неочаквани REBOOT-и
« Отговор #16 -: Dec 22, 2010, 13:07 »
Поне един е попрочел малко по-сериозно коментара ми ! Предизвикателството действа, а това раздвижва съдържимото между ушите ! ;)
Движим по ред на номерата:

1) Моля за дефиниция на "псевдо кутия"-та.
- коментирам на база наличната информация към момента (опровержение със снимка) 3U монтажна кутия с 120 мм вентилатори прикачени на напречната релса е леко несериозно за машина в CRM производство.

2) Паметта допуска 800 МХц, а съм сигурен че и над 800 ще издържи - но чипсета на дъното не може да подкара повече от 533МХц, когато е инсталиран максималния обем памет (8ГБ в случая)
- да съм казал че неможе повече от 800 ? да съм поставил под съмнение паметта ? не, казах да се провери подаваното напрежение и чифтовото комплектоване на плочките, като се почистят слотовете, а въпреки производителя и модела цитирана памет, пак трябва да се провери !

3) приемам съвета за измерването на захранването
- предполагам, че на въпросната кутия е монтирано стандартно захранване за десктоп, а технологично, че е от висок клас не го прави вечно ;)

4) PCI.ids е от 27-12-2008; ОС-а е стар - не може да се отрече обаче, че и новите си имат проблеми. Категорично не съм привърженик, че щом се промени младшата цифра на някой софтуер, обезателно трябва се инсталира на всички достъпни машини. Последиците от моето решение могат да бъдат както добри, така и лоши - от противоположното решение последиците също могат да бъдат добри или лоши.
- добре е, че си с прилично обновена база в ОС за железарията, но БИОС ? Предполагам че си виждал коментарите за проблемите на F6  и BIOS-e820 при различни конфигурации на схемни набори от различни производители ?!

5) желязо сменям чак когато се строши
- не съм аз човека, който да ти мери джоба и да ти казва какво и как да правиш, а още по-малко ми е работа ! ;)

Само елементарно любопитство: колко диска буташ на този CRM, та се налага да са в такава кутия ?

П. Възползвай се от празниците и оправи работата на дъното с паметта.
Успех !
Активен

---=== мир и любов ===---

tmcdos

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 53
  • Distribution: Fedora Core 6
  • Window Manager: Не използвам - само Command-Line
    • Профил
    • WWW
Re: Неочаквани REBOOT-и
« Отговор #17 -: Dec 22, 2010, 15:12 »
@nemanema
1) Кутията я купих от магазина на Hardware.BG - възможно е да са ме взели за баламурник и да са се отървали от някоя "псевдо кутия". Захранването е 750 вата - комплект с кутията (демек не е десктоп захранване).
2) думите, на които отговорих, бяха "като не очаквам честотната лента на пропускане да надвиши 667 в двоен режим. Когато се напъне паметта да работи на таван 800, дали северният мост на схемният набор има физическа възможност да пропусне толкова ?"
3) приемам забележката за BIOS - ще го обновя

В кутията се предвижда да се сложат 16 диска - в някакъв момент от бъдещето. В момента има 7 диска вътре.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
reboot problem
Хардуерни и софтуерни проблеми
pcdimo 1 1974 Последна публикация Jun 07, 2004, 20:19
от vladou
Проблем с Reboot
Настройка на програми
bobo 0 1722 Последна публикация May 02, 2005, 18:19
от bobo
Проблеми с Reboot и Shutdown на Xubuntu 14.10 64 bit
Настройка на програми
gogov1111 23 5579 Последна публикация Nov 18, 2014, 19:37
от cybercop
Reboot и Shutdown при xubuntu 14.04.2
Настройка на програми
gogov1111 7 2430 Последна публикация Apr 10, 2015, 16:53
от bvbfan
Вдигане на IP адрес без reboot
Настройка на програми
globaluty 7 2385 Последна публикация Oct 16, 2015, 23:06
от korea60