Автор Тема: Инсталиране на тема на Mandriva Powerpack 2011 i586  (Прочетена 2613 пъти)

encho1982

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 94
    • Профил
Здравейте, имам инсталирана операционната система която съм посочил в темата. Използвам графична среда KDE. Искам да си инсталирам теми освен тези от Configure Your Desktop --> Workspace Appearance --> Desktop Theme --> Get New Themes. Намерил съм един сайт за софтуер който беше посочен в руският торент тракер от който изтеглих операционната система - ТОЗИ. Темата е тази от линка който съм дал. Свалям темата в tar.gz архив. Разархивирам, влизам в новосъздадената директория, давам права с chmod +x на файла INSTALL. После го инсталирам с sh INSTALL, но нещо не се получи. Ето снимка:


Въпросът ми е някой ползва ли същата операционна система? Как си инсталира теми от подобен архив? Къде е грешката? Аз доколкото виждам темата е за Mandriva 2011 и KDE графична среда.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
tar.gz е стандартен формат за теми. не знам кой те учи да инсталираш темата от терминала. Сваляш темата, отваряш контролният център>>Външен вид>>Икони, кликаш на "инсталиране на тема от файл", отиваш до архива и я задаваш за инсталиране. Може някое от наименованието да не е точно, защото в момента съм с лаптопа с Gnome. Там, където сменяваш иконите, се  инсталира и нова тема. Темите за десктопа са други.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

encho1982

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 94
    • Профил
Никой не ме учи просто така предположих, че трябва да стане, защото не успях да се ориентирам в KDE средата. Получи се както каза ти. Благодаря!
Активен