Автор Тема: Инструмент за записване на ISO върху USB FLASH (Calculate USB Creator 0.1)  (Прочетена 20694 пъти)

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Да, много е лоша Америка :)

И така, какъв последно лиценз избра?

Не видя ли в commit-a какво съм променил ?
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Знам какво прави кода който копирах, но не знам как точно е извлечен в xdialog --radiolist.

Абе аз от вчера си мисля, ама нямам време да пиша - твоята програмка няма ли да тръгне и без този код? То в него всичко е disable (поне така като гледам)...
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Предлагам ти след като си го лицензирал, следващата стъпка е да направиш един хубав сайт за този невероятен скрипт и да сложиш форум в него който твойте почитатели да дискутират своите впечатления.  :D  :D

Може да напишеш и ентерпрайз версия  :)



Не платени версии няма да се пускат. Това е за свободно ползване. Но все пак, не искам някой да ми краде труда.
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Знам какво прави кода който копирах, но не знам как точно е извлечен в xdialog --radiolist.

Абе аз от вчера си мисля, ама нямам време да пиша - твоята програмка няма ли да тръгне и без този код? То в него всичко е disable (поне така като гледам)...

Явно не си чел документацията на Xdialog...

--radiolist опцията го изисква, да е така. Освен ако не искаш някой определен ред да е отметнат по подразбиране, ако на всички се даде "on" познай какво става, колкото USB Флашки и Карти памет имаш ще са отметнати за изтриване. И за това са изключени за да може потребителя да направи своя избор.
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
Нали осъзнаваш че лицензите сами по себе си не могат да спрат някой да не ползва твоят код. Ако някой ти „краде труда“, можеш да го спреш само като го съдиш.

П.П.
Звучиш като Мария Илиева за АКТА :)
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Знам какво прави кода който копирах, но не знам как точно е извлечен в xdialog --radiolist.

Абе аз от вчера си мисля, ама нямам време да пиша - твоята програмка няма ли да тръгне и без този код? То в него всичко е disable (поне така като гледам)...

Явно не си чел документацията на Xdialog...

--radiolist опцията го изисква, да е така. Освен ако не искаш някой определен ред да е отметнат по подразбиране, ако на всички се даде "on" познай какво става, колкото USB Флашки и Карти памет имаш ще са отметнати за изтриване. И за това са изключени за да може потребителя да направи своя избор.

Искаш да ми кажеш, че ако не изскача този прозорец програмата няма да може да работи така ли?
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Знам какво прави кода който копирах, но не знам как точно е извлечен в xdialog --radiolist.

Абе аз от вчера си мисля, ама нямам време да пиша - твоята програмка няма ли да тръгне и без този код? То в него всичко е disable (поне така като гледам)...

Явно не си чел документацията на Xdialog...

--radiolist опцията го изисква, да е така. Освен ако не искаш някой определен ред да е отметнат по подразбиране, ако на всички се даде "on" познай какво става, колкото USB Флашки и Карти памет имаш ще са отметнати за изтриване. И за това са изключени за да може потребителя да направи своя избор.

Искаш да ми кажеш, че ако не изскача този прозорец програмата няма да може да работи така ли?

Ще си работи, но така е по-разбираемо за тези които не знаят как.

За мен инак е все едно, най-лесно ми е да напиша dd if=/dev/sdX of=/dev/sdX ..

Но дали един новак ще знае дали /dev/sda му е флашката или /dev/sd[bcdef] ?
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
//полу-офтопик
Флеймът от темата беше отделен и пратен в Кошчето. Съжалявам, ако покрай него е заминала и някаква важна информация, авторите ѝ могат да я напишат отново, спазвайки Правилата на форума.

Всякакъв нов флейм ще последва съдбата на досегашния. Концентрирайте се върху техническата част на нещата.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
flash игричка
Хумор
Ipolit 19 7766 Последна публикация Sep 02, 2007, 13:43
от reiserFS
Fedora и LiveUSB Creator проблем
Настройка на програми
s7ar 5 3185 Последна публикация Apr 27, 2009, 17:39
от mishot
Добавяне и използване на библиотеки в Qt Creator
Общ форум
staco 16 5345 Последна публикация Sep 03, 2009, 21:31
от LinuxFanUNIX
Calculate Linux
Коментар
ROKO__ 48 11362 Последна публикация Dec 19, 2010, 13:14
от neter
Calculate 11.15 бавен първоначален експлоурър
Настройка на програми
arlekin 5 2110 Последна публикация Apr 17, 2012, 10:11
от arlekin