Автор Тема: Re: Инструмент за записване на ISO върху USB FLASH (Calculate USB Creator 0.1)  (Прочетена 11726 пъти)

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
@evgeny81 - сега като ни спрат достъпа до единственото графично туклче, което може да копира iso файл на флашка, направо се чудя как ще си инсталираме Linux. ;D

Според мен AMD си е заслужил отношението с постоянното заяждане и тролене из форума. Още повече че в случая не е направил нищо особено и по собствените му думи даже не разбира как работи копираният код.
Активен

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
@evgeny81 - сега като ни спрат достъпа до единственото графично туклче, което може да копира iso файл на флашка, направо се чудя как ще си инсталираме Linux. ;D

Според мен AMD си е заслужил отношението с постоянното заяждане и тролене из форума. Още повече че в случая не е направил нищо особено и по собствените му думи даже не разбира как работи копираният код.

Ясно че българите са сган и не заслужават нищо..
Знам какво прави кода който копирах, но не знам как точно е извлечен в xdialog --radiolist.

Какъв ви е проблема за избрания лиценз ? Нали Линукс е свобода, вие тук ме направихте на 5 стотинки че съм искал да направя добро на ламерите...

двама американски ламера ме потърсиха след няколко часа в jabber и в Freenode/#calculate за да ми кажат че съм свършил страхотна работа за олесняването записа на USB Flash, а вие не спряхте само да ме съдите.. Май преди години правилно бях постъпил че се махнах от този скапан сайт..

Моите уважения но вие прекалявате.

Ако не съм прав, нека модераторите изтрият поста и темата ми!
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

clovenhoof

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 534
  • Distribution: Mac OSX 10.9.2
    • Профил
Предлагам ти след като си го лицензирал, следващата стъпка е да направиш един хубав сайт за този невероятен скрипт и да сложиш форум в него който твойте почитатели да дискутират своите впечатления.  :D  :D

Може да напишеш и ентерпрайз версия  :)

Активен

We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Нали осъзнаваш че лицензите сами по себе си не могат да спрат някой да не ползва твоят код. Ако някой ти „краде труда“, можеш да го спреш само като го съдиш.

П.П.
Звучиш като Мария Илиева за АКТА :)

Ти от коя планета падаш не мога да разбера?

Абе кво ли се занимавам...

Някой от модераторите да изтрие темата ми моля!
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

lunarvalley

  • Гост
clovenhoof и v_badev,

Верно какъв ви е проблемът? Каква е тая мания да се омаловажава трудът на някой? Сетих се за коментарите за Viewnior в същия тоя сайт... грозна работа
Активен

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
clovenhoof и v_badev,

Верно какъв ви е проблемът? Каква е тая мания да се омаловажава трудът на някой? Сетих се за коментарите за Viewnior в същия тоя сайт... грозна работа

Един поне да ме подкрепи..

Kiitos!
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
@lunarvalley
Поне аз считам че занимаването с лицензи за толкова малко парче код са глупави. Също така не ми хареса че интерфейса на скрипта беше на руски и AMD не искаше да го преведе. Сегашният превод не го беше правил той. Това че не виждам полза от проекта също помага.

Това че някой е направил нещо и го е публикувал в MADE IN BG на сайта не е означава че всички трябва да му ръкопляскаме и да викаме ура. Ако не можеш да приемеш критиката по-добре де не се захващаш. В крайна сметка и на Торвалдс са му обяснили че Linux е глупост в началото. И то точно голямото светило в областта. Реакция като „Няма пък да я пускам свободно“ или на автора на Viewnior са детински. Ако ви е толкова добро творението и има реална нужда от такава програма, хората ще я ползват и няма да ви критикуват. Може да погледнеш че в коментарите за Terminus и WfInvoice отношението е различно.

@AMD
Начинаещите могат да ползват http://unetbootin.sourceforge.net или някоя от многото други такива програми. При тях също няма нужда да знаеш кое точно ти е устройството на флашката.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
@AMD
Начинаещите могат да ползват http://unetbootin.sourceforge.net или някоя от многото други такива програми. При тях също няма нужда да знаеш кое точно ти е устройството на флашката.

Аз се опитвах тактично да му намекна да го промени това - ама ти му го рЕкна направо в очите.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

lunarvalley

  • Гост
Цитат
Поне аз считам че занимаването с лицензи за толкова малко парче код са глупави.
Е много други хора, включително и тези дето поддържат SlackBuilds.org не смятат така. Това е само пример. А градивна критика точно в български форуми рядко ще срещнеш. Както и нормален тон. Това само за протокола.

А реакцията на автора на Viewnior си е съвсем на място, предвид заядливите коментари. И за какво? и те не знаят.
Активен

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
Когато ти кажат че от програмата ти дублира голям и утвърден проект правилният отговор е да изтъкнеш какво я прави различна, а не да се фръцнеш като ощипана мома и да заявиш че това е „Без абсолютно никаква връзка с реалността“, както в случая с Viewnior. Това ако разбира се има нещо, което я прави по-добра. Ако няма наистина ти остава да плюеш по коментиращите. В крайна сметка ако някой само се заяжда, може да го игнорираш. А коментарите аз правописната грешка си е съвсем на място. Не може да очакваш че някой ще ползва твой софтуер, след като не можеш да го представиш на три реда без грешки. Най-малкото трябва да я поправиш, като ти я посочат.

Какво за SlackBuilds.org? Не ползвал Slakware и не знам за какво се бори този сайт. Всеки има право да не се съгласи с моето мнение и да ползва какъвто иска лиценз. Ако ще да слага 10 страници EULA на 50 реда код с коментари. Просто обяснявах какъв ми е проблема с Calculate USB Creator 0.1.
Активен

lunarvalley

  • Гост
хех
това което ми е странно е, че някой е отделил от времето си, вложил е усилия в нещо с крайната цел да улесни останалите, и каква е реакцията?
Обясняват му, че:
- е тъп
- не разбира
- това което е направил е безсмислено

апропо, тебе къде точно те стяга чепика дори viewnior да наподобява eye of gnome no *без* да изисква гномски зависимости?
« Последна редакция: Mar 07, 2012, 13:44 от lunarvalley »
Активен

clovenhoof

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 534
  • Distribution: Mac OSX 10.9.2
    • Профил
Бе глупости -> крайната му била "да улесни останалите".  Айде моля ти се ...

По-скоро мотивацията му подобна на това даваш акъл по форумите.
Активен

We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
А какво правиш, ако наистина е безсмислено? Аз когато влагам време и усилия да играя игра не очаквам някой да ми се възхищава. С какво писането на поредният скрипт е по-специално?

Вече уточнихме че реална нужда от него няма. Oтдавна има много програми, които вършат тази работа по-добре. Най-малкото оригиналният скрипт.

AMD пръв си написа че не разбира как работи скрипта, още на втората страница. Това конкретно нямаше нужда никой да му го обяснява.

Че е тъп никой не му е обяснявал.
Активен

lunarvalley

  • Гост
без да се превръщам в адвокат на роко...:

Цитат
Бе глупости -> крайната му била "да улесни останалите".  Айде моля ти се ...
поне аз така ги виждам нещата и ми изглежда съвсем естествено

Цитат
А какво правиш, ако наистина е безсмислено?
е хайде остави потребителите да решат сами
Активен

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Ама кой го боли за unetbootin или за ubuntu usb stick и други..

Случайно да помислихте че тази програма ще е част от calculate linux, не случайно и смених името..

След като обра критиките ви тук.. Там хората ме насърчиха, уважиха труда ми получих отзиви от двете американчета както споменах в предния пост, и от други хора..

Но вие тук всички защото сте по-умни само умеете да критикувате, а никой от вас не е пуснал дори и един ред код в форума та да ги видим те какво революционно и уникално ще направят ?!

Отговора е едно голямо нищо, само ще си лижат гъзовете за сол и ще вадят вода от от 9 кладенеца..

На който не му харесва да не го ползва, да не го коментира , да не го критикува..

Като си имате Unetbootin много ви здраве, не съм я писал за вас..

Мислех че ако я пусна в Българския форум за линукс ще бъде посрещната добре каузата ми но...
Явно направих огромна грешка че споделям нещо дори "елементарно и скапано" в помощ на начинаещите..

Също така опоменатия unetbootin работи на съвсем различен принцип който не е съвместим с този на "dd"

Цитат
А какво правиш, ако наистина е безсмислено? Аз когато влагам време и усилия да играя игра не очаквам някой да ми се възхищава. С какво писането на поредният скрипт е по-специално?

Вече уточнихме че реална нужда от него няма. Oтдавна има много програми, които вършат тази работа по-добре. Най-малкото оригиналният скрипт.

AMD пръв си написа че не разбира как работи скрипта, още на втората страница. Това конкретно нямаше нужда никой да му го обяснява.

Че е тъп никой не му е обяснявал.

Без обиди моля!

Факта че го пуснах тук не е с цел някой да ми се възхищава, а с цел да помогна на някого който се чуди как да си направи зареждаща флашка с някоя линукс дистрибуция или BSD система.
И простотията която написа за скрипта на Йорн Линдау е немислима, той работи единствено и само за Toorox Linux ISO. А моят работи за всеки Хибриден Образ, независимо каква система е Линукс, БСД, Haicu, Миникс, и така нататък.


ПС: Та ако ще да е и 2 реда пак бих сложил лиценз.
Това си е мое решение и не ви влиза в работата, да ми налагате мнението си какво трябвало и какво не трябвало да бъде, още повече да ме обиждате!

Като не ви изнася хващайте си пишките под мишница и палете джапанките!
« Последна редакция: Mar 07, 2012, 14:04 от AMD »
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.