Автор Тема: Calculate 11.15 бавен първоначален експлоурър  (Прочетена 2127 пъти)

arlekin

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 28
    • Профил
Здравейте! От около месец ползвам Calculate Linux 11.15 xfce.Доволен съм като цяло, доста пъргава е например сравнена с Убунту на същия компютър. Не съм имал досега досег с Gentoo и някои неща ми убягват. Но най-дразнещото нещо е, че първоначалното отваряне на директория или файл понякога отнема до 15 секунди, след което вече всичко е като стрела. Машината е със едноядрен Селерон 3,33 GHz, вградено видео ати х200 и един гигабайт рам ддр400. Под ХР се държи чудесно. Другото, което ме дразни, е че аплета за клавиатурните подредби не помни бързите клавиши за смяна след рестарт-полето е празно. Благодаря предварително!
Активен

tux_1989

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 76
  • Distribution: slackware 13
  • Window Manager: fluxbox
    • Профил
Редактирай този файл /usr/share/gvfs/mounts/network.mount намери AutoMount и го направи на false
Активен

Once you get Slack you'll never get back

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Редактирай този файл /usr/share/gvfs/mounts/network.mount намери AutoMount и го направи на false

Френд, би ли обяснил малко, за какво е тази настройка, че и при мен в 10.04, първото отваряне на наутилус забавя(малко е забавянето) и после отваря бързо и след като я промених си отваря бързо.
Активен

v13

  • Гост
Само от принципа на логиката следва, че "/mounts/network.mount" може да се тълкува, като монтиране на определена мрежа. Нормално е да има забавяне при опит за монтиране на дадена мрежа поради ред причини.  :)  [_]3
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Само от принципа на логиката следва, че "/mounts/network.mount" може да се тълкува, като монтиране на определена мрежа. Нормално е да има забавяне при опит за монтиране на дадена мрежа поради ред причини.  :)  [_]3

Абе, точно поради същата логика и аз си помислих, че ще е нещо като мапването на мрежови ресурс като локално устройство в уиндоуса и щото ползвам такива работи и ако имам проблем, дали да очаквам, че ще е от това!
Активен

arlekin

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 28
    • Профил
Благодаря, оправи се, отварят се вече почти веднага [_]3
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Calculate Linux
Коментар
ROKO__ 48 11428 Последна публикация Dec 19, 2010, 13:14
от neter
Инструмент за записване на ISO върху USB FLASH (Calculate USB Creator 0.1)
Общ форум
AMD 52 20849 Последна публикация Mar 07, 2012, 17:12
от bop_bop_mara