Автор Тема: Вие можете ли това?  (Прочетена 6956 пъти)

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: Вие можете ли това?
« Отговор #15 -: Dec 24, 2012, 15:07 »
ROFL Ти първо иди вземи комисионната от "представителя", пък после мисли за безплатно инсталиране и настройка.
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: Вие можете ли това?
« Отговор #16 -: Dec 24, 2012, 21:55 »
Цитат
.......Все пак основния въпрос остава нерешен, затова сигурно или ние ще я направим когато остане някакво време или клиента ще остане под Windows както досега......

Демек, ако ще се плаща нещо, ще си ползва Уиндоус :D .
Ами аз като взема комисион от цената на Уиндоуса от предствителя на МС ще му го инсталирам и настроя безплатно :D .

Много евтино ще го направиш :)
Комисионната за един виндовс е, грубо казнао - 10 лева.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Вие можете ли това?
« Отговор #17 -: Dec 25, 2012, 12:49 »
Цитат
.......Все пак основния въпрос остава нерешен, затова сигурно или ние ще я направим когато остане някакво време или клиента ще остане под Windows както досега......

Демек, ако ще се плаща нещо, ще си ползва Уиндоус :D .
Ами аз като взема комисион от цената на Уиндоуса от предствителя на МС ще му го инсталирам и настроя безплатно :D .

Много евтино ще го направиш :)
Комисионната за един виндовс е, грубо казнао - 10 лева.

Ами не знам колко е, но по принцип в софтуера, комисионите са между 30 и 50% в зависимост колко разпространен продукт е. На мен лично, още не ми се е налагало да инсталирам лицензен Уиндоус, та лицензен или не лицензен, за инсталиране вземат към 20-тина лева сервизите, а като си купиш компютър от тях, даже е и бонус :D .
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: Вие можете ли това?
« Отговор #18 -: Dec 25, 2012, 14:34 »
Цитат
.......Все пак основния въпрос остава нерешен, затова сигурно или ние ще я направим когато остане някакво време или клиента ще остане под Windows както досега......

Демек, ако ще се плаща нещо, ще си ползва Уиндоус :D .
Ами аз като взема комисион от цената на Уиндоуса от предствителя на МС ще му го инсталирам и настроя безплатно :D .

Много евтино ще го направиш :)
Комисионната за един виндовс е, грубо казнао - 10 лева.

Ами не знам колко е, но по принцип в софтуера, комисионите са между 30 и 50% в зависимост колко разпространен продукт е. На мен лично, още не ми се е налагало да инсталирам лицензен Уиндоус, та лицензен или не лицензен, за инсталиране вземат към 20-тина лева сервизите, а като си купиш компютър от тях, даже е и бонус :D .

Кажи кой софтуерен дистрибутор (да не кажа дилър, че звучи някак объркано) предлага 30-50% комисионна, и веднага ще започна да продавам техен софтуер :)

Майкрософт: Виндовс 7 Хоум Премиум: 104 $ към дилъра, 110$ крайно клиентска;
Адобе: Адобе ЦС 6 Дизайн Стандард около 1198 веро към дилъра, 1292 евро крайно клиентска;
Казвам ти го като човек, който с това се занимава....
Точно МС са най-големите дървари, и дават мижави маржове в цената, за това и нямам никакъв интерес да продавам продуктите им.

Ако хванеш от някой повече от 5-6%, или ако имат някаква промоция да докопаш 10% - трбва да се радваш, и да черпиш :)
Сега, колко взимат сервизите си е тяхна работа... в Пловдив масово взимат между 40 и 60 лева - зависи дали искаш инстал на чист виндовс, виндовс+драйвери или виндовс+драйвери+запазване на информация от стария.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Вие можете ли това?
« Отговор #19 -: Dec 25, 2012, 19:39 »
Цитат
Майкрософт: Виндовс 7 Хоум Премиум: 104 $ към дилъра, 110$ крайно клиентска;
Адобе: Адобе ЦС 6 Дизайн Стандард около 1198 веро към дилъра, 1292 евро крайно клиентска;
Казвам ти го като човек, който с това се занимава....
Точно МС са най-големите дървари, и дават мижави маржове в цената, за това и нямам никакъв интерес да продавам продуктите им.

Ако хванеш от някой повече от 5-6%, или ако имат някаква промоция да докопаш 10% - трбва да се радваш, и да черпиш
Сега, колко взимат сервизите си е тяхна работа... в Пловдив масово взимат между 40 и 60 лева - зависи дали искаш инстал на чист виндовс, виндовс+драйвери или виндовс+драйвери+запазване на информация от стария.

Ти пък къде отиде тези да даваш за пример!? Аз имах в предвид разните малки български с разните му там складови и счетоводни работи.
Иначе за инсталиране на Уиндоус, при нас 20 лефа от магерен диск за автоматична инсталация и драйвери от дрейвер пак сълюшъна и аде бегай :D .
За 20 лефа толкоз :D .
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: Вие можете ли това?
« Отговор #20 -: Dec 25, 2012, 20:51 »
Цитат
Майкрософт: Виндовс 7 Хоум Премиум: 104 $ към дилъра, 110$ крайно клиентска;
Адобе: Адобе ЦС 6 Дизайн Стандард около 1198 веро към дилъра, 1292 евро крайно клиентска;
Казвам ти го като човек, който с това се занимава....
Точно МС са най-големите дървари, и дават мижави маржове в цената, за това и нямам никакъв интерес да продавам продуктите им.

Ако хванеш от някой повече от 5-6%, или ако имат някаква промоция да докопаш 10% - трбва да се радваш, и да черпиш
Сега, колко взимат сервизите си е тяхна работа... в Пловдив масово взимат между 40 и 60 лева - зависи дали искаш инстал на чист виндовс, виндовс+драйвери или виндовс+драйвери+запазване на информация от стария.

Ти пък къде отиде тези да даваш за пример!? Аз имах в предвид разните малки български с разните му там складови и счетоводни работи.
Иначе за инсталиране на Уиндоус, при нас 20 лефа от магерен диск за автоматична инсталация и драйвери от дрейвер пак сълюшъна и аде бегай :D .
За 20 лефа толкоз :D .

Ааа, ти спомена, че срещу комисионната за Виндовс ще го направиш :)
Иначе с български софтуер не съм се занимавал....
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Вие можете ли това?
« Отговор #21 -: Jan 11, 2013, 14:11 »
@vixon този ваш продукт има ли функция експорт на записи от базата?
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

edmon

  • Гост
Re: Вие можете ли това?
« Отговор #22 -: Jan 11, 2013, 20:24 »
Колко пари?
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Вие можете ли това?
« Отговор #23 -: Jan 11, 2013, 20:27 »
Колко пари?

Абе и платен да е има ли или не?
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

kalinik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 539
  • Distribution: LMDE x64 2012/ LM 14 x64
  • Window Manager: Mate / KDE
  • ID user #521433
    • Профил
Re: Вие можете ли това?
« Отговор #24 -: Jan 11, 2013, 20:44 »
Колко пари?

Абе и платен да е има ли или не?

Доколкото си спомням имаше опция при update на версията да смени/конвертира и базата данни, после си я архивираше , тъй че, най-вероятно има и опция за експорт.
Активен

edmon

  • Гост
Re: Вие можете ли това?
« Отговор #25 -: Jan 11, 2013, 23:10 »
Колко пари?

Абе и платен да е има ли или не?

Доколкото си спомням имаше опция при update на версията да смени/конвертира и базата данни, после си я архивираше , тъй че, най-вероятно има и опция за експорт.

Питам колко дава за инсталацията :)
Активен