Автор Тема: Някой да каже как да инсталирам драйверите..  (Прочетена 1507 пъти)

swify

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Кажете някой бърз и лесен начин за инсталация на графичните драйвери ли какви са там, че полудях от търсене...
С Убунту 13.10 съм ..
Активен

victim70

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 454
  • Distribution: Gentoo, Ubuntu
  • Window Manager: Kde Xfce
    • Профил
Какъв драйвер, за каква карта, какво дава lspci? Копирай поне изхода на тази команда. Какво не тръгва? Какво си направил преди това? До къде стигнал?
'Полудяването' не дава никаква полезна информация.
Активен

"Господи, дай ми сила да променя нещата които немога да приема,
дай ми търпение да приема нещата които не мога да променя,
и ми дай мъдрост, да правя разликата между двете"

tonitoshev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
    • Профил
В менюто търсиш на Система - Допълнителни драйвери.
Цъкаш на него, изчакваш. Като сканира системата, се появява списък с какви допълнителни драйвери трябва да се инсталират. Избираш и програмата си инсталира каквото трябва. Ако списъка е празен, значи няма какво да се инсталира и толкоз.
Активен

swify

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
В менюто търсиш на Система - Допълнителни драйвери.
Цъкаш на него, изчакваш. Като сканира системата, се появява списък с какви допълнителни драйвери трябва да се инсталират. Избираш и програмата си инсталира каквото трябва. Ако списъка е празен, значи няма какво да се инсталира и толкоз.

Къде е тази система и къде са тези допълнителни драйвери?
Активен

tonitoshev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
    • Профил
Написах ясно и на български - менюто. Аналога на уиндоус е Старт бутона. Това, дето като цъкнеш на него ти изкарва програмите. По просто от това обяснение няма на къде. На англоийски ако ти е менюто съоптветно ще ти е на английски и няма да е допълнителни драйвери а нещо като адитионал дривер.
Най вероятно ти е пуснат свободният драйвер и трябва да се инсталира на нвидиа собственическия драйвер. Просто и лесно е, но .... с нерви не става.
Активен