Автор Тема: Гноме3 = Уин95  (Прочетена 4892 пъти)

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Гноме3 = Уин95
« Отговор #30 -: Feb 04, 2014, 09:51 »
До edmon.
 Това,че не си могъл да се справиш с елементарно нещо като клавиатулната подредба в случая с Гноме,не означава,че нещо в Гноме не е наред с клавиатурата само защото ти не си могъл да се оправиш.И това ни най-малко ти дава основание да плюеш и правиш обобщения само защото ти самия не си се справил с елементарно действие.След като не ти харесва,или не си в състояние да ползваш готов продукт,просто не го ползваш,а не да плюеш,което е и неуважение към труда на хората създали този продукт.А съм и абсолютно уверен,че тези хора са на  много-много по-високо ниво от такива като теб.

ДО БОГОМИЛ,
след като не може да четеш на български с малки букви  ще ти го напиша на
български с ГОЛЕМИ БУКВИ!
ТОВА, ЧЕ ХАЙВАНИТЕ ОТ ГНОМ СА РЕШИЛИ ДА НАПРАВЯТ ГНОМА СИ ЗА ИДИОТИ НЕ ОЗНАЧАВА, ЧЕ ЩЕ СЕ ПОЛЗВА ОТ ДРУГИ ХОРА ОСВЕН ИДИОТИ!

КАК МЕ ЧУВАШ ПРИЕМАМ?!?!

@Edmon : Чисто теоретично, без да се намесват имена. Извинявам се предварително, ако някой го приеме лично.
Какво да мислим за човек, който е под нивото и на идиотите ? И , допустимо ли е изобщо да се спори с такъв човек. И, изобщо, възможно ли е да се прави това.
Няма да пиша повече в тази безсмислена тема.
« Последна редакция: Feb 04, 2014, 09:54 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Re: Гноме3 = Уин95
« Отговор #31 -: Feb 04, 2014, 10:14 »
Цитат
ТОВА, ЧЕ ХАЙВАНИТЕ ОТ ГНОМ СА РЕШИЛИ ДА НАПРАВЯТ ГНОМА СИ ЗА ИДИОТИ НЕ ОЗНАЧАВА, ЧЕ ЩЕ СЕ ПОЛЗВА ОТ ДРУГИ ХОРА ОСВЕН ИДИОТИ!

Тук мисля, че прекаляваш вече.
Обаче не мога да се въздържа да питам, а именно как успявате да правите релация между графична среда, човешката способност и психическа болест?

Що се касае до идиотизма, лично аз съм на мнение, че масово се диагностицира при българския интернет потребител. Всъщност ако погледнем реалистично, то статистически смятам, че ще сме Топ 1.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Гноме3 = Уин95
« Отговор #32 -: Feb 04, 2014, 10:23 »
Потвърждавам. Тъй като страдам от същата болест, доста лесно разпознавам себеподобни. Но представи си народ шампион в това отношение в последните 'илядо и триста години, щом масово отказва да ползва Гном три, и процента му е около 0,0000000000001% потребителска маса, то за какви ли хора е правен?

 ;)
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Гноме3 = Уин95
« Отговор #33 -: Feb 04, 2014, 11:47 »
edmon, мисля, че идеята на Гном3 е страхотна и позволява перфектно персонализиране за всякакви нужди с екстеншъни, но просто я въведоха "силово" в прекалено ранен етап от развитието си.
Аз в 12.04 с ектеншъни съм си направил по-удобен десктоп от колкото стария Гном2, но ползвам предимно фалбака само заради рдп клиента, че много неудобно минимизирането и максимизирането с него.
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Гноме3 = Уин95
« Отговор #34 -: Feb 04, 2014, 12:03 »
edmon, мисля, че идеята на Гном3 е страхотна и позволява перфектно персонализиране за всякакви нужди с екстеншъни, но просто я въведоха "силово" в прекалено ранен етап от развитието си.
Аз в 12.04 с ектеншъни съм си направил по-удобен десктоп от колкото стария Гном2, но ползвам предимно фалбака само заради рдп клиента, че много неудобно минимизирането и максимизирането с него.

do not feed the forum trolls ::)

иначе съм съгласен с теб.

лесно свикнахх с gnome 3, още повече, че с всяка нова версия на gnome tweak tool възможностите за пипане по настройките стават все повече и повече, а това най-много ми липсваше при прехода от 2 към 3.
Активен

the lamer's team honourable member

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Гноме3 = Уин95
« Отговор #35 -: Feb 04, 2014, 16:48 »
Липсват ми функционалности на наутилуса и за това гледам и към кде като имам време и настроение за експерименти, но така и не мога да го приема като цяло.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6198
    • Профил
Re: Гноме3 = Уин95
« Отговор #36 -: Feb 04, 2014, 18:01 »
Тая безсмислена тема странно как стигна 3 страници  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Гноме3 = Уин95
« Отговор #37 -: Feb 04, 2014, 19:26 »
Липсват ми функционалности на наутилуса и за това гледам и към кде като имам време и настроение за експерименти, но така и не мога да го приема като цяло.

Да, nautilus го орязаха тъпо, но може да ползваш nemo или caja. При тях липсващите функционалности на nautilus ги има.
Активен

the lamer's team honourable member

edmon

  • Гост
Re: Гноме3 = Уин95
« Отговор #38 -: Feb 04, 2014, 23:00 »
Ми някой да сложи на темата Х.
Аз исках да пробвам гном и го пробвах!
Не намерих в началото в версията на Гном в тестинг весията на Дебиан, къде е фонетичната кирилица, но после я намерих накрая на всички подредби в "други", там екипа на гном по използваемост е решил, да постави някой от най-използваните, като съдя по БГ фонетична  подредби, а аз реших, че са решили да я премахнат в стил МС.
После обаче като поработих с няколко джама непрестанното ходене в горният ляв ъгъл започна да ме дразни, викам си , чакай да пробвам да не би някой "недоспал" да е решил, че е е по-добре да си мятам всеки прозорец на отделен виртуален декстоп в дясно, ама нейсе, пак трябва да ходя горе в ляво. Трябвало разширение да си добавя от техния сайт в стил файрфокс... :) Да ама аз от де да
знам, че лентата с задачи, която ми основен инструмент вече трябва да си я инсталираме отделно.
Попитах какво са решили за лентата с задачи, и ми обясниха, че в по-следващото издание вече ще имаме напълно работеща десктоп среда. С ленда за задачи и тн.

"Я мислим дека играли сме добро али сме немали шанса.... "

може би е и тяхно мото в живота....

 
« Последна редакция: Feb 04, 2014, 23:03 от edmon »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6198
    • Профил
Re: Гноме3 = Уин95
« Отговор #39 -: Feb 04, 2014, 23:55 »
Почнах да ставам фен на tiling wm-ите. Няма по-продуктивно нещо от това.  ::)
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Гноме3 = Уин95
« Отговор #40 -: Feb 05, 2014, 10:44 »
И за "ръгането" ти с мишката в горния ъгъл си има решение.Аз съм от ония идиоти ,които също  ползват гном ,но май-съм и по-голям идиот ,защото не ползвам и мишка за да отворя нещо.Просто хората са си обозначили един клавиш ,намира се между Ctrl и Alt долу в ляво...А след като го натисна ,пиша първите 2 или 3 буквички на програмата (пак с клавиатурата ),защото не знам как се пише правилно цяла дума (и съм прост)   , натискам Еnter- най-големия НЕИЗДЪЛЖЕН клавиш .Но най-вече ,защото съм прекалено прост ,за да се сетя за тия прости неща, гледах едно филмче за тях....
  Та ,така... всеки с предпочитанията си ,едни ядат боб цял живот ,други минават на зеленчукова супа.Наистина е хубаво да се сложи X на темата ,че тъкмо затихна фундаменталния спор.И моля за извинение ако съм обидил някой освен себе си, но чесно казано се дразня на хора ,които не четат преди да пишат или просто не четат документация преди да тестват, не визирам никого от тук, че да не ме подкарат...
 
« Последна редакция: Feb 05, 2014, 10:46 от ApucTokpaT »
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"