Автор Тема: Trinity, TDE: някой ползва ли го?  (Прочетена 1534 пъти)

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Trinity, TDE: някой ползва ли го?
« Отговор #45 -: Mar 16, 2024, 03:07 »
Утре ще му настройвам тъчпада, че стана късно. А има ли някаква графична настройка в Q4OS за това, питам информативно (знам как да си го настоя), щото инсталирах tdebase-trinity, но пак ми идва претрупано.
Активен

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Trinity, TDE: някой ползва ли го?
« Отговор #46 -: Mar 16, 2024, 12:18 »
Гадове! Спечелиха ме! Тия от Q4OS! Дето се казваше "да имам втория поглед на българина".
Единствено в /etc/systemd/system.conf.d/50custom-system.conf 25 секунди ми се виждат множко за изчакване при спиране/рестарт.
А, да, и са си сложили настройки/конфигурационни файлове за тъчпад. Но няма графична настройка, поне не видях. Ама идеята е да работи, нали, пък който иска ще намери начин да промени каквото иска.
И, това май е от доста време, alt+shift за смяна на клавиатурата си работи коректно (май имаше проблем с показването тогава). Това си е от Тринтито.

П.П. Охоу! А живия инсталатор (calamares) предлага 4 варианта - десктоп, база, клониране на живата система и pure (това ще е нещо съвсем базово).  :D За пробата - не заложих на английска клавиатура, да видим какво ще излезе (после).

П.П.П. Много тъпо от моя страна ... сложих тикче на автоматичното влизане. И не можах да видя какво ще се случи. Но щом първи език си остана БГ... Щеше ми се да видя коя е зададената клавишната комбинация за превключване на клавиатурата Alt+Ctrl+K или Alt+Space, или и двете.
Като гледам в настройките - и двете са зададени като предварително валидни, та е ясно, че са щели да сработят.

Ментата използва, не знам, някъв техен калмар или пък друг инсталатор подобен на него, но само в LMDE се задава коректно настройката на клавиатурата. Докато в останалото дебианско кеч, ако е калмар е добре да е с американска клавиатура, и после да се добави нашата.
« Последна редакция: Mar 16, 2024, 13:37 от malin1 »
Активен

kuunlaaksot

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 101
  • Distribution: CRUX
    • Профил
Re: Trinity, TDE: някой ползва ли го?
« Отговор #47 -: Mar 17, 2024, 10:49 »
Вярно хитри тия китайци. Сложих го на един Шиндош, за да го пробвам (ще направя последната си презентация като ученик, вече ще е само като студент). Предпоследната е от миналата седмица и естествено беше на Биймър, ама за последна реших да микромека магия.

Първом никъде на wps.com не ти говорят за платената версия, все едно не съществува. Търся аз да разбера, каква е разликата и няма, и няма, и няма.

Инсталирах и първото нещо, което видях е тя. И се оказа, че в нея е всичко интересно обещавано на wps.com. Там са просволутите 100 000 шаблона (заради които реших да е на wps доклада), там е работата с pdf, там е ocr. Има някакво cross-platform access, което не разбрах какво е, ама като да е колективно редактиране. Има някакви много повер тулове като поправач на филове, записвачка на екрана и нещо наречено Resume Master, кактвото и да е. Поне първите две могат да се открият безплатно, включая тубата може да го прави. Дава ти и ИИ, нещо което присъства в платения SoftMaker и което крайно не знам защо ми е. И не на последно място ти дават двадесет гъбки облак, нещо давано безплатно от Мега, ако си сложиш клиента им.

Но пък не пише, колко струват тия работи. Само ме канят да си купя и като ми вземат парите, ще разбера. Хитреци.

При това положение каня всеки, който желае да пазарува да го направи от немците. При тях е ясно, какво плащаш, защо и колко. И имат колекция от великолепни шрифтове. Така, че пари само на коректни търговци като SoftMaker.

>Първом никъде на wps.com не ти говорят за платената версия, все едно не съществува.
горе има еидн бутон "pricing", от дясно на WPS AI, дето е малко шарено
Активен

lunarvalleys

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Trinity, TDE: някой ползва ли го?
« Отговор #48 -: Mar 17, 2024, 16:34 »
Гадове! Спечелиха ме! Тия от Q4OS! Дето се казваше "да имам втория поглед на българина".
..

Мене още от първия път, но моите изисквания бяха скромни- линукс с графика да работи леко на стар комп 32 бита + офис, някой и друг месинджър, ако може с възможност за видео в нета :)
В ТДЕ имам един проблем, ако въобще може да бъде наречен така (все пак ползвам не най-новата версия на Q4OS) - смяната на клвиатурната подредба си върви с алт и шифт, но не го отразява графиката. Т.е. сменя си с клавишната комбинация между английския и фонетиката, но флагчето си остава същото (долу вдясно в систрей индикатора). Но ми е все тая, нали работи, а че не показвало правилния индикатор, голяма работа.
Иначе, при кликане с мишката върху тоя индикатор, сменя и клавиатурата, и флагчето синхронно. Ако е само с клавиатурната комбинация, сменя поредбата, но флагчето - не.
Но това не ми е проблем, и въобще няма да се занимавам, да търся причината. Важното е, че работи, а какво флагче показвало, дреме ми.

« Последна редакция: Mar 17, 2024, 16:36 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Trinity, TDE: някой ползва ли го?
« Отговор #49 -: Mar 19, 2024, 18:14 »
Да дам малко обновление.

Лунар се оказа прав, а аз грешах, наистина са дали цени и за какво на wps.com. НО!!! Няма план за вечно ползване, сиреч не можеш да си го купиш, можеш само да си го наемеш. И продължавам да твърдя, че поне част от нещата в платената версия, ако не повече човек може да ги получи безплатно от алтернативен доставчик. Хитряги.

Поработих половин ден на него и мога да кажа, че ме притеснява с реклама много по-често от freeoffice.com. Освен това точно като него му липсва пълната мощ на АОО/ЛО/М$ Уфсъ. Но май все пак китайците като да са с повече функционалност от немците. Не съм сигурен, не съм проверявал едно по едно, така ми се струва.

И да потретя, че искат пари за абсурдни неща като pdf printer да речем (растеризатор), нещо което дори в тъпата ОС на М$ идва безплатно вече, но винаги го е имало за тях от трети страни поне от Хващай Пътя насам.

Сетих се и защо по принцип не ползвам пакети за канцеларски дейности. Голяма щракалка. А тук е по-голяма дори от М$, което трудно се постига. Но си имам АОО и не ми дреме.

Все пак, за да сме честни целия този html+css+js, който наричат „програма“ е много красив и много радва окото.

Ако някой го интересува резултата, той съвпада с най-активната тема в момента. Така се случи. Но моля без критика, това е правено като ученическо домашно с ясно съзнание за това. И сам знам, че е далеч от изчерпателно, но съм сложил няколко заигравки, за който ги хване. Ако пък някой желае, ще си ги кажа сам, за да не ги търси с досада.

п.п. Част от шаблоните се оказаха безплатни за ползване и мно-о-о-о-о-ого професионално направени. Аз по-скоро развалих шаблона. Посочил съм, кой съм ползвал;

п.п.п. А да, за теглене на шаблони иска регистрация на templates.wps.com, но тя може да стане с временна поща и в общи линии е безболезнена, ако не си с недъг слепота.
« Последна редакция: Mar 19, 2024, 18:17 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Trinity, TDE: някой ползва ли го?
« Отговор #50 -: Mar 19, 2024, 19:30 »

смяната на клвиатурната подредба си върви с алт и шифт, но не го отразява графиката

В актуалната стабилна версия го няма проблема вече.


Аз не го издържах. Пак. Много претрупано ми е. Бих го изтърпял единствено ако като в актуалната плазма kwin "хваща" правилно, че екрана е малък и побира прозореца в него правилно, и не се налага придърпване нагоре/надолу за виждане на всичкото в прозореца. Но нетбука не може да носи тая Плазма, затова е с xfce Debian12 и 64бита, проблема му е малкото РАМ - ao d257. vlc го имам там по навик, не бих седнал да гледам филм на него, дори и с очила да съм.
Но не бих казал лоши думи за Q4OS. Свършили са (и вършат) отлична работа. Просто вкуса ми е по-минималистичен. А предлагат и вариант с Плазма (той е за "по-големи компютри" обаче). Те са дериват на Дебиан като МХ и Спарки, за тях се сещам, със собствени хранилища и от тях и лесни благинки. Но не чак толкова много екстри като предно споменатите, което е рабираемо, трябват хора за поддържането на ОС. A софтуерния им център е в пъти по-разбираем и интуитивен.
« Последна редакция: Mar 19, 2024, 19:46 от malin1 »
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Активни хранилища на Trinity за Ubuntu 10.04
Идеи и мнения
cybercop 4 1415 Последна публикация Dec 23, 2011, 12:44
от cybercop