Автор Тема: Няколко въпроса за Linux/Ubuntu  (Прочетена 16214 пъти)

billy275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 37
    • Профил
Re: Няколко въпроса за Linux/Ubuntu
« Отговор #60 -: Sep 29, 2014, 21:35 »
Здравейте отново :) Отново проблем.... Искам да избера различен драйвер от предложените в additional drivers. Когато натисна върху apply changes просто не прави нищо.. Какво може да се направи по въпроса?
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Няколко въпроса за Linux/Ubuntu
« Отговор #61 -: Sep 29, 2014, 22:32 »
По- добре не се заигравай много с драйвърите за видеото. Аз съм оставал неведнъж на черен екран, но за теб не знам, как ще се справиш. Колкото до "Допълнителни драйвъри", програмата просто инсталира драйвъра от хранилищата. Можеш да отвориш мениджъра си на пакети и да го зададеш сам за инсталиране.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

pennywise

  • Гост
Re: Няколко въпроса за Linux/Ubuntu
« Отговор #62 -: Sep 30, 2014, 00:37 »
Може да си свалиш от сайта им - http://www.geforce.com/drivers
Но най-вероятно са същите като от хранилищата така, че няма смисъл.  Nvidia не съм забелязал да имат проблеми с Linux, нищо, че са затворени, за разлика от ATi.
Активен

billy275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 37
    • Профил
Re: Няколко въпроса за Linux/Ubuntu
« Отговор #63 -: Sep 30, 2014, 01:33 »
Никак не става.. едничката игра която искам да играя върви ужасно и няма от какво друго да е просто.. същата опция на Ubuntu си работеше, спокойно си избрах драйвера, сега ми дава някакво простотии че ми търси двайвера от cdrom след като аз дори нямам такъв. Направо се побърквам вече... Свалям драйвера от сайта на НВИДИА и файла не мога да го отворя... или стартирам както е там правилно. Как подяволите се стартира инсталацията на тоя драйвер ?
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Няколко въпроса за Linux/Ubuntu
« Отговор #64 -: Sep 30, 2014, 12:21 »
Никак не става.. едничката игра която искам да играя върви ужасно и няма от какво друго да е просто.. същата опция на Ubuntu си работеше, спокойно си избрах драйвера, сега ми дава някакво простотии че ми търси двайвера от cdrom след като аз дори нямам такъв. Направо се побърквам вече... Свалям драйвера от сайта на НВИДИА и файла не мога да го отворя... или стартирам както е там правилно. Как подяволите се стартира инсталацията на тоя драйвер ?
Отвори си източниците на софтуер и си прегледай, кои са отметнати. Подозирам, че това е причината за невъзможността да се инсталира фирмен софтуер.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

billy275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 37
    • Профил
Re: Няколко въпроса за Linux/Ubuntu
« Отговор #65 -: Oct 01, 2014, 00:11 »
Всичко е наред :) Сложих си Убунту и ще си стоя с него!
« Последна редакция: Oct 01, 2014, 00:14 от billy275 »
Активен