Автор Тема: Честит празник !  (Прочетена 5192 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Честит празник !
« -: Mar 03, 2021, 13:47 »
   Честит празник !
Днес е 3-ти март,денят на освобождението на България от турско робство
(а не турско присъствие,както твърдят соросоидите).
 
   Добре ,че съм аз,за да напомням тези неща ...
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Честит празник !
« Отговор #1 -: Mar 03, 2021, 15:48 »
Честито.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Честит празник !
« Отговор #2 -: Mar 03, 2021, 17:01 »
Честит празник !
За робство, не е класическо робство, но и някакво невинно присъствие не е. Все пак, Османската империя е кървава и наистина робовладелска  империя и там дори братята на новият султан не успяват да избягат от въженцето на шията по закона на Мехмед. Какво остава за отношението към раята.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Честит празник !
« Отговор #3 -: Mar 04, 2021, 12:05 »
Асен Генов в „Контра-коментар“ (кой знае защо контра, като човека си е mainstream) отбеляза деня с podcast на тема „Митът за двойното освобождение“. Изобщо не си направих труд да го изслушам. Тезата 100% е, че цар Николай и Сталин са ни поробили на свой ред.

Относно робството, това е много смешен спор воден от десетки години. Не, не сме били роби в класическия, гръко-римски смисъл. Нашите възрожденци не са твърдели подобно нещо. Но, ако случайно някой от тези умници вземе, че отвори речника например на Оксфорд (или кой да е западен речник), ще види, че там има нещо наречено модерно робство. И да, „модерния“ роб може да има собственост и все така да е роб.

Единственото възражение на това може да бъде, че в нашия език означаваме същото понятие (модерен роб) с думата раб, човек без своя воля. И все пак не всички са били раби, щом сме се освободили. Русия, че си е имала имперски интереси, то е ясно, но не би ни освободила, ако не го бяхме искали. И дори да го бе направила, ние доброволно щяхме да се върнем в Османската империя.



Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Честит празник !
« Отговор #4 -: Mar 04, 2021, 13:02 »
   Eeeeee,писахме,,писахме,,писахме ...
Ако  руският цар ни беше поробил,нямаше да е възможно махането
на Батенберг,да не говорим за появата на урода Стефан Стамболов
на сцената на властта.
   Последният докара педераса Фердинанд Сакскобурготски (Фери
Педеругата според Буров; нали,кашик) вкарал ни във национална
катастрофа.
   Синът на Фери Педеругата,"цар" Борис3 пак ни набута на грешната
страна във ВСВ,което доведе също до национална катастрофа и
до нахлуването НА СССР в България.
   Та какво е виновен Сталин (не съм му фен),че сакскобурготските
уроди ни набутват все на грешната страна (срещу Русия/СССР) ?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Честит празник !
« Отговор #5 -: Mar 04, 2021, 14:03 »
Абсурд е да се казва, че са ни поробили дори втория път.

За първия път с голямо извращение може да се каже, че са ни поробили в смисъл, че са ни дали държавност. Българина е нещо анархист. Представял си е масово, че като бутнем империята, ще си живурка свободно, без държава, без нищо, дори без общини. Е да де, ама той е живял под похлупак пет века и ако преди пет века е било възможно, то не е особено възможно в края на век с номер деветнадесет. 

Аз за Сталин много пъти съм говорил. Той е чудовище равностойно на Хитлер, Рузвелт и Чърчил. Света дълго ще го проклина преди да забрави името му. Обаче специално за нас българите е бил добър. Два пъти ни спасява от пълно унищожение. И ако първия път е можело и да оцелеем, то не влизайки у нас на девети, а прескачайки ни, това щеше да е края на България.

Твоя „приятел“ Насе Буров също е говорил по въпроса и то от първо лице, а не като нас да му е разказвано от други.

Пак с доза извратеност (оти съм си такъв) можем да кажем, че ни е направил услуга и като е дал кардбланш за осъществяване на македонска нация. Македонците бая бели са ни докарали на главите и съвсем откровено ни е по-добре без тях.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Честит празник !
« Отговор #6 -: Mar 04, 2021, 16:01 »
spec1a - Нали накрая стигнахме до правилната страна (според теб) и до къде я докарахме 77 години?!
Сега гледам БГ е пак тръгнала към Турция - просто си ни влече Азия.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Честит празник !
« Отговор #7 -: Mar 04, 2021, 19:48 »
Няма добри и лоши империи. Всички са зле. ЕС и САЩ също не е добре. Просто е най-малкото зло. Ненавиждам да избирам между злини, но в случая просто няма избор. РФ и КНР никак не могат да бъдат алтернатива за никой, който не е китаец или руснак. Ако за някой са, явно не знае или не му пука, какво се случва там. Лошо :(

Точно аз най-много искам да можехме да сме с Русия, защото съм русофил. Но с путинова Русия — Не, благодаря!

Разбира се, Путкин си има оправдание. РФ е в обсада и той не може да е нищо друго, освен да е сатрап. Но, ако беше по-умен, можеше и да не е в обсада. Не са виновни САЩ, че демонизират Русия. Виновни са руснаците, че не са успели да отработят ситуацията. А и това демонизиране някъде около 50% е вярно. Можеше да поработят по въпроса.

:'(

И докато Путев си има смърдящо като гъз оправдание, китайците и това нямат. Язък им за четирите хиляди години непрекъсната история.
« Последна редакция: Mar 04, 2021, 19:50 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Честит празник !
« Отговор #8 -: Mar 04, 2021, 21:47 »
spec1a - Нали накрая стигнахме до правилната страна (според теб) и до къде я докарахме 77 години?!
Сега гледам БГ е пак тръгнала към Турция - просто си ни влече Азия.

   Коя е "правилната страна" ?
България в момента е член на еврогейския съюз и на НАТО.
Някога да съм защитавал горепосочените уродливи организации ?!?

   За не знам кой път ще го напиша: педерасткото НАТО няма как да е
гаранция за суверенитета и териториалната ни цялост.
И Турция е в НАТО, през 1974 г. нападна Кипър и окупира голяма
част от територията й.Избиха хиляди гърци.
НАТО защити ли гърците ?
Не,нали.
А Гърция също е в "пакта" ...
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Честит празник !
« Отговор #9 -: Mar 04, 2021, 22:12 »
spec1a - Нали накрая стигнахме до правилната страна (според теб) и до къде я докарахме 77 години?!
Сега гледам БГ е пак тръгнала към Турция - просто си ни влече Азия.

   Коя е "правилната страна" ?
България в момента е член на еврогейския съюз и на НАТО.
Някога да съм защитавал горепосочените уродливи организации ?!?

   За не знам кой път ще го напиша: педерасткото НАТО няма как да е
гаранция за суверенитета и териториалната ни цялост.
И Турция е в НАТО, през 1974 г. нападна Кипър и окупира голяма
част от територията й.Избиха хиляди гърци.
НАТО защити ли гърците ?
Не,нали.
А Гърция също е в "пакта" ...
Бягаш по тъча.
Комунетата съсипаха държавата и сега ще ми обясняваш, че сме в ЕС и НАТО.
Най-бедната държава в Евро съюза, застаряващо, емигриращо и изчезващо население, ниска продължителност на живота.
Никой не знае как се прави бизнес и още се учи (щото беше противоконституционно половин век). То затова и всичкия по-едър бизнес е чужд.
Фабриките ги няма щото комунетата и децата им ги съсипаха/опоскаха и си нямат на престава какво да ги правят като си ги взеха (представи си къде са тези чиято собственост бяха).
Земеделието го няма, а бяхме държава износител, ама от АПК и ТКЗС какво да очакваш.
Няма и политическа класа - щото всичко е АОНСУ и Международни отношения (в Масква). Мафиот/фуржка ни е най-успешния политик - гответе се за още един му мандат. Някой да е виждал такова чудо цар-премиер. Партиите дори нямат идеологии (освен тази да гепим едни кинти), за стратегия да не говорим.
Дори сАвеЦките другари ви обявяват за врагове въпреки, че им изкупихте газа, напавихте им тръби и АЕЦ-и и им правите свирки.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Честит празник !
« Отговор #10 -: Mar 05, 2021, 00:49 »
Тъй, тъй... И когаш извънстранскската ориентация води до несгоди излиза начело националното (ако и да е изненада за тях, "националните"). Ама в днешния свят те пък кви купчинки могат да сътворят... В интересни времена живеем. И да не искаме - сега ни се е паднало.
Помежду другото - (помага!) вярвам, че ще имам и друг живот (а.к.а. - онуй, с преражданията), ама май пак ще съм си тук, в България.
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: Честит празник !
« Отговор #11 -: Mar 05, 2021, 01:02 »
тука ще е купонът  ;D
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Честит празник !
« Отговор #12 -: Mar 05, 2021, 01:13 »
Помежду другото - (помага!) вярвам, че ще имам и друг живот (а.к.а. - онуй, с преражданията), ама май пак ще съм си тук, в България.
Те затова некои хора крадат като за световно отсега, та да има за другите животи.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Честит празник !
« Отговор #13 -: Mar 05, 2021, 09:30 »
spec1a - Нали накрая стигнахме до правилната страна (според теб) и до къде я докарахме 77 години?!
Сега гледам БГ е пак тръгнала към Турция - просто си ни влече Азия.

   Коя е "правилната страна" ?
България в момента е член на еврогейския съюз и на НАТО.
Някога да съм защитавал горепосочените уродливи организации ?!?

   За не знам кой път ще го напиша: педерасткото НАТО няма как да е
гаранция за суверенитета и териториалната ни цялост.
И Турция е в НАТО, през 1974 г. нападна Кипър и окупира голяма
част от територията й.Избиха хиляди гърци.
НАТО защити ли гърците ?
Не,нали.
А Гърция също е в "пакта" ...
Бягаш по тъча.
Комунетата съсипаха държавата и сега ще ми обясняваш, че сме в ЕС и НАТО.
Най-бедната държава в Евро съюза, застаряващо, емигриращо и изчезващо население, ниска продължителност на живота.
Никой не знае как се прави бизнес и още се учи (щото беше противоконституционно половин век). То затова и всичкия по-едър бизнес е чужд.
Фабриките ги няма щото комунетата и децата им ги съсипаха/опоскаха и си нямат на престава какво да ги правят като си ги взеха (представи си къде са тези чиято собственост бяха).
Земеделието го няма, а бяхме държава износител, ама от АПК и ТКЗС какво да очакваш.
Няма и политическа класа - щото всичко е АОНСУ и Международни отношения (в Масква). Мафиот/фуржка ни е най-успешния политик - гответе се за още един му мандат. Някой да е виждал такова чудо цар-премиер. Партиите дори нямат идеологии (освен тази да гепим едни кинти), за стратегия да не говорим.
Дори сАвеЦките другари ви обявяват за врагове въпреки, че им изкупихте газа, напавихте им тръби и АЕЦ-и и им правите свирки.

   Не го ли написах бе !
"комунетата",та "комунетата",повтаряш като латерна.
Изродите Богдан Филов и "цар" Борис3 вкараха България в
губещата група (Оста) във ВСВ и затова стана така.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
   Мога да те уверя,че нито аз,нито моите приятели,биха гласували
за Симитлийската булка ...
----------------------------------------------------------------------------------------------------
   За финал,нещо позитивно: миналата (2020 г.) май нямаше гей-парад в София.
Май на Мустафа -та ще и набиват канчето у Вашингтон.

« Последна редакция: Mar 05, 2021, 10:25 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Честит празник !
« Отговор #14 -: Mar 05, 2021, 10:22 »
... В интересни времена живеем. И да не искаме - сега ни се е паднало.
Помежду другото - (помага!) вярвам, че ще имам и друг живот (а.к.а. - онуй, с преражданията), ама май пак ще съм си тук, в България.

Кое да искаме? Да живеем или да ни е интересно? Бях съвсем мъничък, може би нямах още две-три годинки, когато ми обясниха, че душата е вечна (което май се оказа не точно така). Тия работи се случваха в дълбокия социализъм. Още тогава възнегодувах, че искаме или не, живеем. Нямаме право на избор. Има ни, живеем, толкова. От там и винаги ще е „интересно“. Няма такова нещо като застой. Живота е движение, вечна промяна.

На твое място нямаше да съм толкова убеден, че пак тук ще ни се падне да се преродим.  И преди съм споменавал, че е привилегия да се родиш в малка нация. Напълно логично е да е така. Ние заедно с нашите хора по света сме седем, преко сили осем милиона. Планетата е седем, скоро осем милиарда. Колко промила ти е шанса да си пак тук?

Отделно на ръка точно за България е още по-трудно дореждането. И това не е само защото (според личната ми убеденост) такава страна няма да има в не много далечно бъдеще. Може би още век най-много. Чак за два не вярвам. Това е защото тук е наистина „интересно“. Ако беше прав за нещо онзи изверг Чърчил, то е, че на балканите произвеждаме повече история, отколкото можем да поемем. Наистина историята по тези земи е доста бурна.

=*=

Джет разбирам защо не харесва бившите комунета. То не като да няма, какво да не им харесваш. Трудно се намира, какво да им харесаш. Обаче малко им дава свръхсили.

Не е точно, като никой да не знае, как се прави бизнес. Само преди два месеца беше продадена българска компания за 37 милиона гущера. Преди това имаше продажби по сто, двеста, триста милиона. И тук изобщо не говоря за някакви несъществуващи медиини империи, дето КГБ си ги премества от левия в десния джоб. Днеска през Домуса, утре през измислени сърби, други ден през де да знам, малтийци.

Това са реални бизнеси продадени за толкова. И далеч не са само те. Тези хора не са от назначените милионери. Все повече се намират и не назначени. Дори в Русия чат-пат се намира някой не назначен милионер. То даже твърдят, че не е назначен и оня на Али Баба дето го прибраха да го „съветват“ един месец и се върна кротко агънце. Е чак за него не вярвам, че не е назначен, ама няма сега да споря с Цън Цон. Ама да се радва, че е жив. Бяхме го отписали.

Та като казах за реални милионери, такива у нас имаше още през комунизма. И то не в края му, още към седемдесетте взеха да изкачат. Филма „Опасен чар“ е посветен баш на тая тема. Разбира се, както каза и Джет, това беше незаконно. Тези хора се криеха. Но ги имаше и не бяха малко.

Комунистите могат да ca се опитвали да изкореняват всякакви работи, но няма нещо, което може да изкорени предприемаческия дух. И това е просто защото това е част от живота.

Но мога да се съглася напълно, че икономиката ни като цяло е калпава. И ще се съглася, че това се случва точно заради бившите милиционери със болтове по пагоните. Те наистина задушават и изсмукват всичко. Дошъл е ред да унищожат ИКТ. БСП още преди няколко години обявиха, че ще го сторят като дойдат на власт. А идват през април. То не остана.

Разбира се и раз-Бойко не си траеше. Където има пари, той е там. Реално около една трета от ИКТ и в момента си е мутренска. Щом идват някакви пари от Европа, трябва да се откраднат. Но поне не закачаше другите. Р.Овч. не знам защо е решил, че е много гениално да закрие другите две трети. Размазвайки тях ще замине и онази ченгеджийската с краденето. Хората не са тъпи. Като им бръкнат в джоба и ще стегнат куфарите.

Джет спомена нещо и за идеологии. От моя гледна точка, не само българските партии нямат идеология. Идеология няма всяка управляваща/управлявала партия по света. Власт и идеология са несъвместими неща за мое съжаление.

А относно краденето, народа има една поговорка — от където дошло, там отишло. Няма да имат кинти за други животи, даже няма да имат за внуците. Парите трябва да се въртят. Не случайно в учебниците ги описват като кръвоносна система. Просто се губят като се застоят или се управляват неумело. А тия с фуражките знаят да крадат, но не могат да управляват пари. Секне ли им кранчето по някаква причина, отиват там от дето са изпълзяли. А кранчето все ще секне по някаква причина. Няма вечни работи на тоя свят. Въпроса е само кога. Може да бъдем изненадани по-скоро, от колкото очакваме и още в рамките на нашия живот да го видим.

Разбира се на тяхно място ще дойдат други, които ще правят същото. Нереалистично е да си мислим, че е възможно в близките хилядолетия да се отмени паричната система. А където има пари има и кой да ги прибира.
« Последна редакция: Mar 05, 2021, 10:28 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear