Автор Тема: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.  (Прочетена 99206 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Това е едната половина на нещата.
Както казах, решил си да храниш не този вълк, който трябва. Решил си на това да обръщаш внимание и това виждаш съответно. Филтъра ти е такъв.

Напълно осъзнавам реалността, но знаеш ли, какво ще ти споделя... Някак не попадам на хората, за които говориш. Просто става така, че ги няма. Няма ги бе. Около мен липсват. И не защото съм ги  изгонил. Не се и вясват дори.

Защото избора, какво да ме заобикаля, съм го направил предварително вътре в себе си и за себе си. Това е като компютърен код, който е програмиран да прави едно нещо и това е. Антивирусната ще гледа за зловреден код и ще вижда само него или няма да вижда нищо, щото останалото просто ще го пропуска. А на диска на компютъра може да има още куп неща, както ти е известно и евентуалните вируси са много малка част от всичко.

Не казвам, че съм се откъснал от реалността и не виждам, какво се случва. Просто съм разбрал, че няма смисъл да харча енергия за това, да мисля за това ( което ти споменаваш ) и да му отделям от времето си. Много повече смисъл има да отделяш енергия и време за това,  което ти харесва на теб. Останалото е част от схемата, на злодеите, за които леко намекваш. Да те оплетат толкова в такива неща, че да си пилееш времето и ресурсите, да им се противопоставяш. А вместо това можеш да ги насочиш към нещата, които ти харесват. Ако отделиш време и малко усилия ( енергия ), такива неща ще започнеш да откриваш у всеки човек. Но не и тук. Тук няма общуване. Общуването е много повече от писането на текст и по-голямата част я възприемаш с други сетива. Стига човекът да е срещу теб и да си говорите директно. Интонация и паузи, височина на гласа, изражение на лицето, положение и движения на тялото, Това носи истинската информация, не просто думите и по-голямата част, от това, което човек е решил да ти каже и ти разбираш, идва по извънсъзнателни канали.

Запитай себе си, как се чувстваш, като обръщаш внимание на глупостите, за които говориш. Какво е чувството ти и колко време остава в теб. Не е приятно, меко казано и понякога се усеща дори като отрова, която те яде отвътре. Струва ли си? Твърдо не. Има по-добри неща, за които да мислиш, на които да отделяш от безценното си време ( време не можеш да си купиш, да спечелиш,  да вземеш на кредит ) и енергията на емоциите ти. А както вече казах в предния си пост, емоциите имат не малка енергия и вълните, които се разпространяват от тях може да се носят дълго, дори да придобият и размерите на цунами по някога. Защото, както ще се повторя, отсрещната страна ги възприема и отговаря по съответния начин. Опонента ти неизбежно съзнателно или не, ще ги предаде на тези около него, дори да общува с тях на разстояние, както с теб. На практика, не знаеш, твоята отрицателна нагласа и отровните емоции докъде ще се разпрострат и какво ще се случи. Сигурен съм, че женати няма да ти даде вечерта, ако ти си попил неговите отрицателни  такива и те си личат просто дори само като те погледне или те чуе човек.

Може да кажеш, ами как да не реагираш по този начин, при така поставени нещата. Ами лесно. Просто избираш да не го правиш, както избираш да не правиш едно или друго. Избор е. Казано е по много различни начини. Каквото посееш, това ще пожънеш. Каквото дадеш,  това ще ти се върне. Много по-хубав е живота така, повярвай ми. Това не означава, да си наивен глупак. Но е много по-приятно и ще видиш, че и хората стават по-приятни. Дори и тези, на които преди това си се дразнил.
« Последна редакция: Jan 31, 2023, 21:19 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Пак ще го напиша:

Да,Крим е руски !

   Подарен е на Украйна от украинеца Никита Хрушчов през 50-те години.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
при белите светодиоди (и лед лампи) има още един параметър CRI color rendering index. това е нещо като равномерост на спектъра.
светодиод с калпав CRI <80 свети отвратително и дразни очите.

обаче бял качествен светодиод с CRI 95% и с цветова температура 4000K(посредата между синкаво и червеникакво)  а и с дифузор отпред дава много хубава и приятна светлина. зеленото по листата на растенията ги виждаш ярко чисто зелено, червеното си е червено а не кафениково, синьото си е синьо.

твърдя че такъв светодиод/лампа дава много по качествена светлина от луминсцентните лампи и от нажежаемите. те пък нажежаемите имат друг голям недостатък - не могът да докарат 4000К бяла светлина... най често е червеникаква.


дифузорите също са много важни. светлината става много мека и разпръсната. не случайно професионалните фотографи ги ползват... всички сме ги виждали едни бели чадъри и опънати бели "чаршафи"

   По отношение на луминисцентните лампи - спектъра зависи основно от
луминофорното покритие,има някои със много близко излъчване до естествената
слънчева светлина (съотв. цветова температура 6000K и много висок индекс на
цветопредаване). По БДС навремето се водеха "дневна светлина - лукс" -или някакво
подобно странно име. Но бяха скъпи...
   Трудно е да се направи светодиод със такъв спектър,би бил суперскъп.
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Това е едната половина на нещата.
Както казах, решил си да храниш не този вълк,.....



Разбира се, че си прав, обаче има нещо което ти убягва. Не се учудвам, защото сме заляти от осъзнаващата технология - която  продуцира капиталистическо его.
Ти идея нямаш за осъзнаващата технология на манипулация на простолюдието нали? Осъзнаването е нещо безкрайно вредно - не е вредно само за един миг, след това то продуцира его, и блокира достъпът до тайните на живота. Не трябва да има ОСЪЗНАВАНЕ - трябва да има РАЗБИРАНЕ!!! Освен ьова, осъзнатият престъпникът си е пак престъпник,. Когато дойде РАЗБИРАНЕТО - нещата се променят. Те академици въобще нямат идея за това.
Защо нямат - човечеството трябва да е профанизирано.
Човечеството се държи в невежество!!!

Когато живееш само за себе си, много бързо Природата (някой я наричат Бог, Богиня) много бързо те трансформира в посока на смъртта. Тоест - ти си мислиш, че си оптимизиран, но вървиш към смъртта, и тъмнината. Когато изпълняваш функция на Светлината - неизменно ти се връща със Светлина. И то не от хората! Хората са вторичен фактор, макар, и много важен. Почти никога не пиша ей така - принципно пиша от ниво на Свръхпознание, или основа на нещата. Почти никой не пише на това ниво. В България пък - пълен абсурд.
Въобще не се целя в "този вълк". Той е предизвикателстао = на 0. Той е само повод.
 Дори да не ме разберат, на подсъзнателно ниво на съзнаниние - което е ОСНОВА НА ИЗКУСТВОТО, вече съм си свършил работата. Кой се е възползвал, или не, си е за негова сметка. Но нещата работят  на подсъзнателно ниво в различна степен.
Мен са ме обучавали много специални хора, аз понаписаам по нещо - да ми работи мозъкът - да не умира. А мозъкът умира - като не се учи, и ретранслира общоутвърдени щампи.
Една 60 годишна позната се беше записала да учи немски - щото така се подмладява мозъкът, и всичко. Да не говорим за социалните контакти.
Когато пишеш свръхпознание, като мен - ти се развиваш, другите са второстепенни, макар, и важни!
Всичко, което пиша е свръхпознание, и информация, и хората в живота около мен ми се радват, макар нищо да не им казвам, защото няма ефектът на забиване в отрицателност.
Отделно хората основно нямат достъп до базова елементарна информация за живота на тази планета, да не говорим каква е причината да живеят на планетата. Обаче, всичко си има ИДЕЯ, смисъл, и структора, и цел.

Едно време, по времето на комунизма и от Изток, и от Запад се продуцираше Изкуство - и мозъците на хората живееха, и се развиваха, сега те просто умират в прогресия!!!
« Последна редакция: Jan 31, 2023, 23:01 от ЗибелтБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
   Пак ще го напиша:

Да,Крим е руски !

   Подарен е на Украйна от украинеца Никита Хрушчов през 50-те години.

Така е!!!
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
при белите светодиоди (и лед лампи) има още един параметър CRI color rendering index. това е нещо като равномерост на спектъра.
светодиод с калпав CRI <80 свети отвратително и дразни очите.

обаче бял качествен светодиод с CRI 95% и с цветова температура 4000K(посредата между синкаво и червеникакво)  а и с дифузор отпред дава много хубава и приятна светлина. зеленото по листата на растенията ги виждаш ярко чисто зелено, червеното си е червено а не кафениково, синьото си е синьо.

твърдя че такъв светодиод/лампа дава много по качествена светлина от луминсцентните лампи и от нажежаемите. те пък нажежаемите имат друг голям недостатък - не могът да докарат 4000К бяла светлина... най често е червеникаква.


дифузорите също са много важни. светлината става много мека и разпръсната. не случайно професионалните фотографи ги ползват... всички сме ги виждали едни бели чадъри и опънати бели "чаршафи"

   

Забравил съм да напиша, че дифузорите при LED не изпълняват никаква, освен търговска функция. Тествано. Абсолютно не правят светлината "по мека'.
Освен това, първото нещо, което правя, като купя светодиодна лампа, е да махна проклетият дифузор - защото намалява 2 пъти светлината (ИЗМЕРИЛ СЪМ! - Обаче се мери 20 минути, след включването на лампата), и съкращава живота на диода, и електрониката
« Последна редакция: Feb 01, 2023, 15:13 от ЗибелтБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
А сега де - Club-Z може ли или не може да ползваме
има си и правилната буква "Z" в името, но не зна(е)м още дали е официално одобрена и дали е правилната версия (щото явно има и неправилни), но.... ще рискувам

https://clubz.bg/132470

П.П. Разбирам че телусчето ни е в (активна) почивка, но какво правят разни светодиоди в темата за войната при положение че има толкоз по-подходящи теми и раздели. Малко "лична хигиена" не вреди  :o
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Зевсе, недей така с лични нападки, грозно е.

За което съжалявам, обаче ми писна от идиотизми. Да е жив, и здрав, и умен, и всичко най хубаво за него, и семейството му, и да живее 150 години!
Не е идиотизъм.
...

Знаеш ли, как се печели в такъв спор? Спираш, като видиш, че ...
Е така правя и аз. Спрях, като видях, че форумът се превърна на трибуна на антиваксъри, русофили, путинисти ...
Препоръчвам гледането на новините на bTV, на БНТ, голяма част от програмата на TV1, в неделя вечер Светослав Иванов и Лора Крумова, предаванията на Люба Кулезич и на Сашо Диков. Не е задължително всичко да харесвате, не е задължително с всичко да се съгласявате. Мога да изредя и няколко книги за четене, ама ще изглежда, че много съм ви подценил.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Ааа, те нашите нищо не са дарявали.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Цитат
Забравил съм да напиша, че дифузорите при LED не изпълняват никаква, освен търговска функция. Тествано. Абсолютно не правят светлината "по мека'.

не съм съгласен. пробвал ли си да освтяваш платки, електроника. без дифузор, навсякъде има сенки (пораби насочената светлина) отблясъци, в спойките може да се огледаш и се виждат отраженията на светодиодите.  с дифузор е съвсем съвсем друго. много по естествено изглежда.

при лампите дифузура има и още една много важна функция. Хич не е безопасно да гледаш директно изключително ярките точкови източници. особенно при мощни светодиоди 1W.

така че няма друг начин.

но съм съгласен че тези пласмасовите при лампите не са много стока и се губи много светлина. Но няма как все пак това е масово производсводство. Трябва да е евтин, лесно да се произвежда, но и да върши някаква работа.


Това което съм чел е че професионалите дифузори ги правят от стъкло и матират повърхността с пясъко струйка с определена големина на зърното. при всички случаи вътрешното вещество, не е матово (бяло) а е напълно прозрачно.
Забележи светлината не се спира, не се 'оцветява' вслeдствие на някава 'бяла боя' а просто се пречува в много различни посоки вследствие на неравномерността/'надраскването' на повърхността.




« Последна редакция: Feb 03, 2023, 11:56 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Това е едната половина на нещата.
Както казах, решил си да храниш не този вълк, който трябва. Решил си на това да обръщаш внимание и това виждаш съответно. Филтъра ти е такъв.

Напълно осъзнавам реалността, но знаеш ли, какво ще ти споделя... Някак не попадам на хората, за които говориш. Просто става така, че ги няма. Няма ги бе. Около мен липсват. И не защото съм ги  изгонил. Не се и вясват дори.

Защото избора, какво да ме заобикаля, съм го направил предварително вътре в себе си и за себе си. Това е като компютърен код, който е програмиран да прави едно нещо и това е. Антивирусната ще гледа за зловреден код и ще вижда само него или няма да вижда нищо, щото останалото просто ще го пропуска. А на диска на компютъра може да има още куп неща, както ти е известно и евентуалните вируси са много малка част от всичко.

Не казвам, че съм се откъснал от реалността и не виждам, какво се случва. Просто съм разбрал, че няма смисъл да харча енергия за това, да мисля за това ( което ти споменаваш ) и да му отделям от времето си. Много повече смисъл има да отделяш енергия и време за това,  което ти харесва на теб. Останалото е част от схемата, на злодеите, за които леко намекваш. Да те оплетат толкова в такива неща, че да си пилееш времето и ресурсите, да им се противопоставяш. А вместо това можеш да ги насочиш към нещата, които ти харесват. Ако отделиш време и малко усилия ( енергия ), такива неща ще започнеш да откриваш у всеки човек. Но не и тук. Тук няма общуване. Общуването е много повече от писането на текст и по-голямата част я възприемаш с други сетива. Стига човекът да е срещу теб и да си говорите директно. Интонация и паузи, височина на гласа, изражение на лицето, положение и движения на тялото, Това носи истинската информация, не просто думите и по-голямата част, от това, което човек е решил да ти каже и ти разбираш, идва по извънсъзнателни канали.

Запитай себе си, как се чувстваш, като обръщаш внимание на глупостите, за които говориш. Какво е чувството ти и колко време остава в теб. Не е приятно, меко казано и понякога се усеща дори като отрова, която те яде отвътре. Струва ли си? Твърдо не. Има по-добри неща, за които да мислиш, на които да отделяш от безценното си време ( време не можеш да си купиш, да спечелиш,  да вземеш на кредит ) и енергията на емоциите ти. А както вече казах в предния си пост, емоциите имат не малка енергия и вълните, които се разпространяват от тях може да се носят дълго, дори да придобият и размерите на цунами по някога. Защото, както ще се повторя, отсрещната страна ги възприема и отговаря по съответния начин. Опонента ти неизбежно съзнателно или не, ще ги предаде на тези около него, дори да общува с тях на разстояние, както с теб. На практика, не знаеш, твоята отрицателна нагласа и отровните емоции докъде ще се разпрострат и какво ще се случи. Сигурен съм, че женати няма да ти даде вечерта, ако ти си попил неговите отрицателни  такива и те си личат просто дори само като те погледне или те чуе човек.

Може да кажеш, ами как да не реагираш по този начин, при така поставени нещата. Ами лесно. Просто избираш да не го правиш, както избираш да не правиш едно или друго. Избор е. Казано е по много различни начини. Каквото посееш, това ще пожънеш. Каквото дадеш,  това ще ти се върне. Много по-хубав е живота така, повярвай ми. Това не означава, да си наивен глупак. Но е много по-приятно и ще видиш, че и хората стават по-приятни. Дори и тези, на които преди това си се дразнил.

Много хубав анализ !
Ще опитам да добавя нещо и от моя гледна точка (пак е същото, но гледано от друг човек).

Първо емоциите са един вид магнит, ако се страхуваш има голяма вероятност да ти се случи точно това от което се страхуваш (не винаги, но като един вид предварително условия е така).
Съответно ако си настроен към хората позитивно (най-общо бих казал доброжелателно/добронамерено) има по-голяма вероятност и те да ти отговорят със същото отношение.

Второ, ако си съзнателен за горното дори хората които биха искали да те "нападнат/обидят" по някакъв начин подсъзнателно не смеят да го направят, защото чувстват (само на база чувство, не като мисъл) че няма да успеят да вземат от твоята енергия. Най-грубо казано "енергийни вампири", доста масово явление.

Трето, мислите и емоционалното ти състояние създават/променят аурата на човека и или привличат или отблъскват другите хора (с техните аури). Комуникация от разстояние (както се писа в цитираното, но на друга база, не вербално).
Тук е важно да се спомене и това че емоционалното състояние влияе чак до физическото ниво: пребледняване, изчервяване, треперене, промяна на гласа (особено важно и интересно) и т.н.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Много е очарователно, когато срещу мен стои жена, която явно иска нещо повече и докато си говорим, лицето и е почти каменно и е стегнала емоциите си в здрав възел, за да не видя, че ме харесва. Обаче ушите ѝ горят червени  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Току-що осъзнах, че тази война ще се разрастне много по-нашироко и няма какво да се направи по въпроса. И причината е много проста. Западът, в лицето на политиците си, няма да се признае за победен в Украйна, след всички тези речи пред камери, как Украйна печелела войната и всички военни и финансови помощи изпратени там. Защото, ако го направят, това означава край с политическата им кариера, край на възможността да бъркат в кацата с меда, край с властта. Не могат да се откажат от всичко това.  А някои могат и да влязат и в затвора.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
А пък колко милиарда пари се наляха за сек'ви помощи към Украйна, и колко се откраднаха........
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4443 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
Руско-Украинска война от 2022 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
Acho 1492 68726 Последна публикация Jun 23, 2022, 09:21
от remotexx